فروش کتاب در آمازون یک راه فوق العاده برای به دست آوردن پول نقد – و حتی برای شروع ایجاد یک تجارت آمازون است.

اما، برای شروع، باید بیاموزید که فروش در آمازون چگونه کار می‌کند، و همچنین چگونه کتاب‌هایی را برای فروش در آمازون پیدا کنید و چه نوع کتاب‌هایی را باید و نه باید بفروشید.

فروش آنلاین کتاب می تواند یک جریان درآمد خوب باشد – یا شروع یک تجارت آنلاین سودآور. فروش کتاب در آمازون مکانی عالی برای شروع است. Amazon.com یک فروشگاه محبوب است و با ابزارهای فروشنده موجود، می توانید در عرض چند ساعت شروع به فروش کنید. چه به دنبال فروش جلدهای جدید یا استفاده شده، عناوین خاص یا ژانرهای خاص هستید، راهنمای گام به گام نجوا نیوز به شما کمک می کند تا برای موفقیت آماده شوید.

فروش کتاب در آمازون

آنچه برای فروش کتاب در آمازون نیاز دارید

برای فروش کتاب در آمازون، باید این اطلاعات را در اختیار داشته باشید:

 • کشور تابعیت
 • کشور محل تولد
 • تاریخ تولد
 • مدارک هویتی (گواهینامه یا شناسه گذرنامه)
 • آدرس کسب و کار
 • شماره تلفن
 • اطلاعات حساب بانکی
 • کارت اعتباری
 • صورت حساب بانک
 • شابک (کد ثبت کتاب)
 • شماره SKU کتاب

خرید و فروش کتاب در آمازون

چگونه می توانم کتاب های دست دوم را در آمازون بفروشم؟

برای فروش کتاب در آمازون باید سه چیز را در نظر بگیرید:

 • روش انجام شما (FBA یا FBM )
 • نوع فروشنده ای که می خواهید باشید ( فروشنده انفرادی یا حرفه ای )
 • چگونه موجودی را تامین می کنید.

هنگامی که آن تصمیمات را گرفتید، می توانید بلافاصله کتاب های خود را در آمازون فهرست کنید – و سپس فقط منتظر اولین فروش خود باشید!

بیایید آن را بیشتر تجزیه کنیم:

چگونه دستورات را انجام خواهید داد؟

دو راه برای انجام سفارشات خود در آمازون وجود دارد: FBA و FBM.

انجام توسط بازرگان ( FBM)

با استفاده از این روش، زمانی که فروش در آمازون انجام می‌شود، شما کتاب را خودتان انتخاب، بسته‌بندی و ارسال می‌کنید، با استفاده از حامل مورد نظرتان (مانند FedEx، UPS، و غیره). فروشندگان FBM نیز مسئول ذخیره موجودی خود هستند.

بنابراین، هنگام محاسبه هزینه‌های خود، به یاد داشته باشید که اگر کتاب‌ها را در خانه نگهداری نمی‌کنید، هزینه‌های ذخیره‌سازی و همچنین هزینه‌های حمل و نقل و جابجایی و مدت زمانی را که برای بسته‌بندی و ارسال سفارش‌هایتان طول می‌کشد، در نظر بگیرید.

انجام توسط آمازون( FBA)

با این روش، هنگامی که فروش در آمازون انجام می شود، آمازون کتاب را از طرف شما انتخاب، بسته بندی و ارسال می کند. آمازون همچنین موجودی شما را برای شما ذخیره می کند و از خدمات مشتری مراقبت می کند.

بنابراین، به جای پرداخت هزینه های ذخیره سازی، حمل و نقل و جابجایی، و هزینه های نیروی کار به تنهایی، برای پوشش این هزینه ها به آمازون هزینه FBA می پردازید.

اگر تعداد زیادی سفارش برای انجام دادن دارید و عملیات شما به اندازه کافی بزرگ نیست که هزینه حمل و نقل کمتر از هزینه های مورد نیاز FBA باشد، از FBA استفاده کنید. نکته مثبت این است که شما به مکانی برای ذخیره کتاب های خود نیاز نخواهید داشت زیرا مراکز تکمیل آمازون آنها را تا زمانی که به فروش نرسانند برای شما نگهداری می کنند.

خرید کتاب در آمازون

چه نوع فروشنده آمازون باید باشید؟

دو نوع فروشنده آمازون وجود دارد .

فروشندگان انفرادی

فروشندگان انفرادی معمولا کمتر از 40 محصول در ماه می فروشند. این روش برای فروشندگانی توصیه می شود که فقط چند کالا برای فروش دارند و یا فقط به عنوان یک سرگرمی به فروش می پردازند. فروشندگان انفرادی هزینه های متفاوتی نسبت به فروشندگان حرفه ای دارند.

فروشندگان حرفه ای

فروشندگان حرفه ای فروشندگان آمازون هستند که 40 محصول یا بیشتر در ماه می فروشند. این روش برای فروشندگانی توصیه می شود که موجودی های زیادی دارند و می خواهند درآمد ماهانه منظمی از فروش آمازون خود ایجاد کنند.

چگونه کتاب هایی را برای فروش پیدا می کنید؟

بیشتر مردم می خواهند کتاب هایی را که قبلاً دارند به صورت آنلاین بفروشند، اما شما همچنین می توانید موجودی خود را از تعدادی مکان مختلف تهیه کنید تا فروش کتاب خود را در آمازون افزایش دهید.

در اینجا برخی از محبوب ترین روش ها آورده شده است.

کتاب های خود را بفروشید

این یکی احتمالاً ساده‌ترین راه برای یافتن کتاب برای فروش است و تعداد فروشنده‌ها شروع به کار می‌کنند. به اطراف خانه خود نگاه کنید (بله، دست دوم، به سبک ماری کوندو ) و ببینید آیا چند کتاب قدیمی دارید که گرد و غبار را جمع آوری می کند.

کتاب های درسی، موضوعات کمیاب یا کتاب های کمیک قدیمی را در نظر بگیرید.

فروش کتاب

بسیاری از فروشندگان عاشق فروش کتاب هستند، زیرا می تواند شبیه به شکار گنج باشد. بعلاوه، همیشه در جایی، به ویژه در کتابخانه ها، فروش کتاب در جریان است.

با یک اسکنر کتاب به این فروش‌ها بروید و به دنبال انتخاب‌هایی باشید که فهرست کردن آنها در آمازون خوب است. با استفاده از یک اسکنر بلوتوث همراه با یک برنامه اسکن کتاب ، می توانید کتاب های سودآور را بسیار سریعتر از رقبا در این فروشگاه ها پیدا کنید.

آربیتراژ آنلاین

حوصله بیرون رفتن ندارید؟ برخی از فروشندگان در وب‌سایت‌های غیر از آمازون به دنبال کتاب‌هایی با قیمت‌های پایین‌تر از قیمتی هستند که می‌توانید همان کتاب را در آمازون بفروشید. این معمولاً آربیتراژ آنلاین نامیده می شود .

تنها کاری که انجام می دهید این است که کتاب را از یک وب سایت با قیمت پایین خریداری کنید، منتظر بمانید تا به دستتان برسد و سپس آن را با قیمت بالاتر در آمازون فهرست کنید.

خرید کتاب در آمازون

خرید عمده

شما اغلب می توانید تعداد زیادی کتاب را به صورت آنلاین با قیمت های بسیار پایین خریداری کنید. شما می توانید تعداد زیادی کتاب استفاده شده را در eBay، Craigslist و فیس بوک لیست شده با نرخ های پایین خریداری کنید.

اگر این مسیر را می‌روید، مطمئن شوید که کتاب‌هایی می‌خرید که مرتب یا اسکن نشده‌اند. اگر چنین است، می‌توانید «دود»های یکی دیگر از فروشنده‌های آمازون را بخرید که برای آمازون سودآور نیستند.

املاک / فروش پایانی

فروش ملکی، فروش پایانی، و فروش جابه‌جایی راه‌های عالی برای یافتن کتاب هستند، زیرا مجموعه‌های بزرگ کتاب به یکباره فروخته می‌شوند. به طور معمول، شما می توانید برای کل مجموعه ها پیشنهاداتی را با سکه به دلار ارائه دهید.

کتاب های رایگان

Craigslist یا Facebook Marketplace را بررسی کنید. همیشه کسی هست که به دنبال تخلیه کتاب ها بدون هزینه است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بروید آنها را بگیرید.

فقط مراقب باشید، زیرا گاهی اوقات ممکن است این کتاب‌های رایگان توسط فروشندگان دیگری که از شر کتاب‌هایی که نمی‌فروشند خلاص می‌شوند، فهرست شوند.

فروش کتاب در آمازون

سخن آخر

چه یک کارآفرین اینترنتی با تجربه باشید و چه به دنبال شروع اولین کار جانبی خود هستید، فروش کتاب در آمازون یک انتخاب عالی است. هزینه اولیه نسبتاً کم است، بسته به اینکه با چه تعداد کتاب می خواهید شروع کنید، و اگر درست انجام شود قطعاً می توانید درآمد زیادی داشته باشید. اگر مراحل بالا را دنبال کنید باید در کمترین زمان یک تجارت آنلاین موفق داشته باشید.

 

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید