کانسیلر مایع بهتره یا جامد

آیا باید از کانسیلر مایع استفاده کرد یا جامد؟ نگاهی می اندازیم. پس از مطالعه راهنمای ما، نوع مناسب کانسیلر را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

کانسیلر مایع بهتره یا جامدکانسیلر مایع بهتر است یا جامد؟

اگر شما هم مانند بسیاری از ما هستید، کانسیلر عمدتاً برای یک دهه یا بیشتر در کیسه‌های آرایش ما وجود نداشت – در سال‌های پس از توقف جوش‌های دوران نوجوانی و قبل از شروع سیاهی‌ها و کیسه‌های زیر چشم در بزرگسالی. اما آیا می دانستید که کانسیلر فقط برای پوشاندن یک ایراد نابهنگام یا تلاش برای پنهان کردن نتایج صبحگاهی یک مهمانی آخر شب نیست؟ آرایشگران از کانسیلر برای بلند کردن و روشن کردن کل ناحیه زیر چشم استفاده می‌کنند که در نتیجه ظاهری روشن‌تر و بیدارتر ایجاد می‌کند که توجه را از نواحی مشکل‌دار دور می‌کند و ظاهری بی‌عیب به جا می‌گذارد.

اما وقتی نوبت به افزودن کانسیلر به کیسه های آرایشی مان می رسد، به کدام یک کانسیلر مایع دست بزنیم یا یک کانسیلر جامد؟ آیا کاربردهای متفاوتی دارند یا قابل تعویض هستند؟

بیشتر بدانید : پاکسازی پوست صورت

فواید کانسیلر جامد چیست؟

کانسیلرهای جامد یا استیک عموماً ضخیم‌تر و از نظر بافت سنگین‌تر از مایعات هستند و برای پوشاندن لک‌ها و دادن رنگ و بافتی یکنواخت‌تر به پوست بسیار خشن یا قرمز شده ایده‌آل هستند. کانسیلر استیک محصولی با پوشش کامل است و برای آکنه و جای آکنه و همچنین حلقه های بسیار تیره زیر چشم به خوبی عمل می کند. کانسیلر جامد یا استیک عموماً دارای بافت کرمی و دارای رنگدانه های غنی است. برای پوشاندن هر چیزی که می خواهید پنهان کنید، فقط به یک نقطه کانسیلر جامد و کمی ترکیب نیاز دارید.

کانسیلرهای جامد یا استیک همچنین برای دو برابر شدن به عنوان هایلایتر بسیار خوب عمل می کنند، اگر از کانسیلرهایی استفاده کنید که فقط کمی روشن تر از رنگ پوست شما باشد. می‌توانید آن را روی استخوان‌های گونه‌تان، روی ابرو، و روی پل بینی بکشید و سپس برای برجسته‌سازی‌های بسیار طبیعی که با یا بدون رژگونه یا برنز برای کانتورینگ به خوبی کار می‌کنند، ترکیب کنید.

کانسیلرهای جامد یا استیک عموماً مات‌تر هستند و به همین دلیل برای پوست‌های چرب به خوبی کار می‌کنند. اگر کانسیلر جامد را ترجیح می‌دهید و می‌خواهید روکش مات کمتری داشته باشد، می‌توانید به راحتی برخی از آن‌ها را پیدا کنید که به‌عنوان روکش شبنمی، روکش ساتن یا درخشان به بازار عرضه می‌شوند.

یک کانسیلر جامد به راحتی حرکت می‌کند و به خوبی کار می‌کند تا در کیف دستی قرار گیرد تا در حین حرکت لمس کنید. آنها به ویژه در تابستان که تعریق و رطوبت باعث می شود کانسیلرهای مایع راحت تر از کانسیلر جامد با بافت کرمی تر لیز بخورند و سر بخورند، خوب عمل می کنند.

کانسیلر مایع بهتره یا جامدمعایب کانسیلر جامد یا استیک

به دلیل بافت ضخیم تر و غلظت رنگدانه غنی، کانسیلرهای استیک برای ظاهری طبیعی نیاز به ترکیب زیادی دارند. اگر می‌خواهید ناحیه بزرگ‌تری مانند کل ناحیه زیر چشم را بپوشانید، کانسیلر جامد ممکن است بهترین انتخاب برای ظاهری طبیعی نباشد، مگر اینکه به خوبی ترکیب شده باشد.

کانسیلرهای جامد یا استیک بافت ضخیم تری دارند که به راحتی می توانند در خطوط ریز قرار بگیرند و در نهایت آنها را برجسته کنند، چیزی که ما در یک کانسیلر می خواهیم. اگر می خواهید به استیک بچسبید و خطوط ظریفی دارید، زدن مقدار کمی مرطوب کننده در بالای کانسیلر می تواند مفید باشد تا از ایجاد خطوط ریز یا چین و چروک جلوگیری کند.

در حالی که کانسیلر جامد دارای اثر مات کننده است و در پوشاندن پوست های چرب خوب است، بافت ضخیم آن نیز می تواند منافذ را مسدود کند و به طور بالقوه باعث ایجاد ترک شود.

کانسیلر مایع بهتره یا جامدفواید کانسیلر مایع چیست؟

کانسیلرهای مایع پوشش قابل ساخت تری نسبت به کانسیلرهای جامد یا استیک دارند. می‌توانید آن را خیلی کم نقطه‌گذاری کنید و مخلوط کنید و در صورت نیاز برای پوشش بهتر، کمی بیشتر اضافه کنید. کانسیلر مایع نسبت به کانسیلر استیک کمتر احتمال دارد که به خطوط ریز تبدیل شود. فرمول آبرسان تر آن باعث می شود که به ویژه برای پوست های خشک خوب عمل کند.

اگرچه می‌توانید کانسیلرهای مایع با روکش مات پیدا کنید، اما معمولاً با روکش‌های ساتن، شبنم‌دار یا درخشان در دسترس هستند و برای روشن‌کردن ناحیه زیر چشم و روشن‌کردن یا برجسته‌کردن آن‌ها عالی هستند. از آنجایی که کانسیلر مایع به راحتی قابل ترکیب است، می توان از آن برای کل ناحیه زیر چشم استفاده کرد و به نرمی با پوست یا بدون فونداسیون ترکیب کرد.

یک کانسیلر مایع در زمستان ایده آل است زیرا فرمول آبرسانی بیشتری دارد که به راحتی خشک نمی شود و خطوط ریز را تبدیل به چین و چروک نمی کند.

معایب کانسیلر مایع

کانسیلر مایع برای پوشاندن آکنه خوب عمل می‌کند، اما رنگدانه‌های روشن‌تر آن ممکن است به اندازه بافت خامه‌ای یک کانسیلر جامد، آکنه یا جای آکنه سخت را پوشش ندهد. کانسیلر مایع ممکن است راحت‌تر از کانسیلر روی پوست لیز بخورد یا پاک شود.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید