دریافت پروتئین کافی در رژیم غذایی برای حمایت از طیف وسیعی از نتایج سلامت، از جمله حمایت از بافت عضلانی، کاهش درد پس از تمرین، کاهش از دست دادن عضلات، کاهش فشار خون (و سایر عوامل خطر قلبی) و بهبود سلامت کلی، به ویژه ما پیر می شویم مکمل های پروتئینی می توانند به تامین پروتئین اضافی برای حمایت از سلامتی شما کمک کنند و یافتن مکمل پروتئین مناسب برای شما مهم است.

منبع پروتئین گیاهی مورد علاقه از ایزوله پروتئین نخود ساخته شده است، به همین دلیل است که ما پروتئین خالص بدون چربی را برای شما آورده ایم (اما در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد). پروتئین نخود یک رقیب اخیر در بازار است که در بازی پودر پروتئین همه چیز را (چه به معنای واقعی و چه به معنای واقعی کلمه) به هم می زند. ما اینجا هستیم تا توضیح دهیم که چرا ایزوله پروتئین نخود ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

پروتئین نخودپروتئین نخود و اسیدهای آمینه

بنابراین ممکن است از خود بپرسید “اسید آمینه چیست و چرا مهم است؟” اسیدهای آمینه اغلب “بلوک های سازنده” سلول ها و بافت های شما نامیده می شوند. هنگامی که پروتئین مصرف می کنید، تجزیه می شود و برای پشتیبانی از تعدادی از عملکردهای مختلف بدن از جمله رشد ماهیچه ها و سلامت سیستم ایمنی استفاده می شود.

بدن می تواند 11 اسید آمینه از 20 اسید آمینه را بسازد، اما 9 اسید آمینه دیگر (که به عنوان اسیدهای آمینه ضروری شناخته می شوند) باید از رژیم غذایی ما تامین شوند. وقتی به منابع پروتئین فکر می کنید ممکن است به نخود فکر نکنید، با این حال، نخود فرنگی منبع کاملی از پروتئین است و دارای پروتئین است هر نه اسید آمینه ضروری. پروتئین نخود سرشار از فیبر و ویتامین، هضم آسان، ضد حساسیت و جایگزین پایدارتری برای برخی از منابع سنتی پودر پروتئین است.

پروتئین نخود و قابلیت هضم

برای برخی افراد، پروتئین های تهیه شده از حیوان از جمله آب پنیر می تواند برای سیستم گوارشی مضر باشد و ممکن است باعث اختلالات گوارشی شود. لبنیات می تواند یک آلرژن رایج و محرک گوارشی باشد و باعث التهاب و آلرژی و حساسیت شود که ممکن است افراد را به انتخاب یک جایگزین پروتئین گیاهی سوق دهد.

پروتئین نخود برای گیاهخواران، وگان ها و همه افراد در این بین مناسب است زیرا به طور طبیعی بدون گلوتن و ضد حساسیت است. در مقایسه با آب پنیر، پروتئین نخود کمی سریعتر هضم می شود، اما کندتر جذب می شود و سیر کننده تر است.

یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده، که در آن پروتئین نخود و پروتئین آب پنیر با دارونما مقایسه شد، نشان داد که هر دو نوع پروتئین به رشد عضلانی معادل، به طور قابل توجهی بیشتر از دارونما، کمک می کنند. افرادی که پروتئین نخود مصرف می کردند در مقایسه با افرادی که دارای آب پنیر بودند، افزایش قابل توجهی در توده عضلانی نشان دادند.

پروتئین نخودفواید بیشتر پروتئین نخود فرنگی

پروتئین نخود حتی فواید بیشتری نسبت به داشتن 9 اسید آمینه ضروری اضافی و قابلیت هضم آسان دارد، حتی می تواند به طور مثبت برای مو، پوست، ناخن های شما (در بالای بسیاری از جنبه های دیگر بدن شما) مفید باشد!

پروتئین نخود مورد علاقه ما

پروتئین بدون چربی انتخاب شماره یک شما برای تغذیه گیاهی است. هر وعده 100 کالری حاوی 20 گرم پروتئین، کم چربی و بسیار سالم است.

عملاً عاری از آلرژن‌های رایج (مانند لبنیات، سویا، گلوتن و غیره)، لکتین‌ها، اسید فیتیک، مهارکننده‌های تریپسین و سایر «ضد مغذی‌ها» است که می‌تواند در پروتئین‌های گیاهی وجود داشته باشد که می‌تواند روده را تحریک کند. ، مانع از جذب مواد معدنی می شود یا هضم خود پروتئین را کاهش می دهد. ما همچنین از حداقل مواد کمکی پردازشی و مواد تشکیل دهنده استفاده می کنیم تا بدانید آنچه را که در بدن خود می گذارید برای شما مفید است.

از همه مهمتر، این محصول طعم عالی و قوام شگفت انگیزی دارد. شما هرگز نگران این نخواهید بود که مزه های طعم خاکی داشته باشد، گچی باشد یا خوب مخلوط نشود. استفاده از پروتئین بدون چربی سالم نیز آسان است! می توانید آن را به عنوان شیک بگیرید یا با آن بپزید!

پروتئین نخودنخود فرنگی یک انتخاب پایدار است

علاوه بر تمام فواید فیزیکی، پروتئین نخودفرنگی یکی از پایدارترین گزینه هاست زیرا از زمین و آب کمتری استفاده می کند و مواد مغذی را به خاک باز می گرداند. با پروتئین گیاهی، لازم نیست نگران بدرفتاری با حیوانات و تخریب زمین باشید (تولید پروتئین حیوانی ده برابر زمین مصرف می کند).

پروتئین خالص بدون چربی از با کیفیت ترین نخود طلایی ساخته شده است. نخود فرنگی در شمال رشد می‌کند، منطقه‌ای که به دلیل خاک‌های باکیفیت، محیط پاک و شیوه‌های پایدار شناخته شده است. سپس نخودها از طریق آبراه ها منتقل می شوند (کاهش بیشتر ردپای کربن و اثرات زیست محیطی)، جایی که توسط یک کسب و کار خانوادگی خصوصی، که به دلیل ردپای کربن پایین و تسهیلات پردازش 100٪ پایدار مشهور است، پردازش می شود. برای به حداقل رساندن خطر آلودگی متقابل با آلاینده ها و جلوگیری از استفاده از علف کش ها، آفت کش ها و کودهای مصنوعی رایج در کشورها، قوانین و مقررات سختگیرانه ای وضع شده است.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید