پردرآمدترین شغل های جهان 2022

همه ما به دنبال شغلی هستیم که درآمد خوبی داشته باشد و در عین  حال جذاب نیز باشد. اگر شما خواهان این هستید که شغل پردرآمدی داشته باشید قاعدتا باید تلاش و زحمت زیادی بکشید چون به آسانی نمی توانید به آن دست پیدا کنید. در ادامه نجوانیوز به پردرآمدترین شغل های جهان می پردازیم.

 

متخصص بیهوشی

متخصص بیهوشی به کسی گفته می شود که قبل از جراحی، حین و بعد از جراحی داروهای بیهوشی و ضد درد را برای کنترل درد تجویز می‌کنند. ساعت کاری متخصص بیهوشی از برنامه اتاق عمل پیروی می‌کند و هر چقدر عمل طول بکشد آنها نیز باید حضور داشته باشند. متخصصان بیهوشی هم برای عمل‌های برنامه‌ریزی شده و هم برای عمل های اورژانسی مثل زایمان باید آمادگی لازم را داشته باشند.

 

جراحان

اگرچه جراح شدن اصلا کار راحتی نیست و به چند سال آموزش تخصصی نیاز دارد، اما در نهایت جزو پردرآمدترین شغل های جهان محسوب می‌شود. جراحان بسته به تخصصی که دارند ساعات مختلفی کار می‌کنند مثلا جراحان مغز و اعصاب معمولا ساعت های طولانی تری کار می‌کنند. یکی از سختی‌های این شغل این است که هر زمان به جراح نیاز باشد باید فورا خود را آماده کند یا حتی پاسخگوی تلفن‌های فوری باشد.

 

متخصص زنان و زایمان

پزشکان متخصص در بهداشت باروری واژن، تخمدان، رحم و دهانه رحم و زایمان درآمد خوبی دریافت می‌کنند. متخصص زنان و زایمان وظیفه حفظ سلامتی مادر و نوزاد را به دوش دارند. آنها باید در مدیریت مواقع پر استرس مثل زایمان زودهنگام و حوادث این چنینی هوشمندانه عمل کنند.

 

ارتودنتیست ها

متخصصین ارتودنسی در اقدامات اصلاحی دندان تخصص دارند و معمولا دندانپرشکان بیماران را به ارتودنتیست ها ارجاع می‌دهند. این پزشکان اقداماتی نظیر رادیوگرافی، بریس و محافظ دندان را انجام می‌دهند و در صورت نیاز دست به اقدامات بیشتر نیز می‌زنند.

 

جراحان دهان و فک و صورت

این جراحان آسیب‌ها و نواقض داخل و اطراف فک و دهان را درمان می‌کنند. از جمله مشکلات شایع می‌توان به دندان های عقل مشکل‌ساز، نامرتب بودن فک‌ها، تومورها و کیست های فک و دهان است. برخی از آنها جراحی ایمپلنت دندان نیز انجام می‌دهند.

 

روانپزشکان

روانپزشکان به مشکلاتی نظیر سلامت روان نیز کمک می‌کنند، ولی همین روانپزشکی شاخه های متنوعی دارد که هر روانپزشک روی تخصص خاص خودش کار می‌کند. برخی روی روانپزشکی کودک و نوجوان کار می‌کنند، برخی روی روانپزشکی قانونی (حقوقی ) یا تخصص‌های دیگر مثل روانپزشکی اعتیاد یا مشاوره کار می‌کنند. یکی دیگر از تخصص‌های آنها روانکاوی است که در این روش پزشک به بیمار کمک می‌کند که وقایع گذشته را به یاد بیاورد و روی آنها بررسی انجام دهد تا بتواند به بهبود حال بیمار کمک کند.

روانپزشکان در محیط‌های کاری مختلفی کار می‌کنند مثل : مطب خصوصی، دانشگاه، مدارس، سازمان‌های دولتی، مراکز توانبخشی یا حتی زندان‌ها.

خلبان خطوط هوایی و کمک خلبان

شغل خلبانی به دلیل زمان زیادی که در پروازها سپری می‌شود و اغلب از خانه دور هستید جزو پردرآمدترین شغل‌های جهان نیز است. خلبان یا کاپیتان پرواز باید بیشترین تجربه را در کار با هواپیما داشته باشد و روی سایر خدمه پرواز نظارت کامل داشته باشد. در کنار کاپیتان یک خلبان دوم قرار می‌گیرد تا در طول پرواز در انجام مسئولیت‌های کابین به خلبان کمک کند.

 

دندانپزشکان

دندانپزشکان جزو بهترین مشاغل در گروه مراقبت‌های بهداشتی هستند. خوبی این شغل استرس کم و برنامه ریزی منعطف ساعات کاری است. این شغل نیاز به درک قوی از بهترین شیوه‌ها در این زمینه دارد، به علاوه باید توانایی ارتباط خوب با بیماران را داشته باشند. دندانپزشکان انواع اقدامات نظیر کشیدن دندان‌های آسیب‌دیده، پرکردن دندان‌ها، عصب‎کشی و.. را انجام می‌دهند.

 

مدیران بازاریابی

این مدیران محصول یا خدمان را نمی‌فروشند بلکه فقط اقداماتی مثل تجزیه و تحلیل تقاضا برای یک محصول خاص و یافتن بهترین راه‌ها برای عرضه آن به بازار را انجام می‌دهند. مدیران بازاریابی مهم‌ترین فاکتوری که باید داشته باشند، خلاقیت و هوش تجاری است. این مدیران وظیفه بررسی و تحقیق بازار، برنامه‌ریزی فعالیت‌های تبلیغاتی و و توسعه کمپین های رسانه های اجتماعی را بر عهده دارند.

حتما بخوانید : نکات مدیریت منابع انسانی

وکلا

انجام کلیه امور مثل وکالت در دعاوی کیفری و مدنی، دعاوی حقوقی، تنظیم اسناد حقوقی، مشاوره حقوقی را در دست دارند. وکلا ممکن است در یک زمینه خاص فعالیت کنند یا حتی ممکن است در تمام زمینه‌ها به صورت گسترده فعالیت کنند. وکلا می‌توانند بسته به محل کارشان عناوین مختلفی : وکیل مدافع، دادستان،وکلای دولتی، وکلای شرکتی داشته باشند.

 

وکلای دادگستریمتخصصان پروتز

متخصصین پروتز دندان‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته را با دستگاه‌های مصنوعی مانند ایمپلنت‌های دندانی، پروتزهای مصنوعی، بریج‌ها، تاج‌ها و روکش‌ها تعمیر می‌کنند. این پزشکان می‌توانند مشکلات پیچیده دندانی را تشخیص دهند. بسیاری از این متخصصان با بیمارهای سرطانی کار می‌کنند و درک نیازهای افرادی که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی هستند بسیار مهم است.

 

 

مدیران معماری و مهندسی

این مدیران وظیفه کلیه جنبه‌های فنی پروژه‌های معماری یا مهندسی را بر عهده دارند. این اقدامات می‌تواند شامل مشاوره با مشتریان، تهیه مشخصات برای پروژه، تجزیه و تحیلیل یا بررسی قراردادها و بودجه پروژه باشد. مدیران معماری و مهندسی علاوه بر مهارت‌های اداری قوی و درک نیازهای یک پروژه خاص باید پیشینه معماری یا مهندسی نیز داشته باشند. ممکن است برخی موقعیت‌های مدیران مهندسی کارشناسی باشد ولی برخی از کارفرمایان به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارند.

 

مهندسان نفت

برای استخراج منابع مهمی نظیر نفت، گاز و سایر سوخت‌های فسیلی نیاز به نیروی کارآمد است که دانش تخصصی داشته باشد و مهندسان نفت نقش بزرگی در این زمینه دارند. هدف اصلی این مهندسین توسعه روش‌هایی برای استخراج سوخت‌های فسیلی از چاه‌های موجود است. وظایف اساسی یک مهندس نفت شامل : تعیین روش‌های عملیاتی، تجزیه و تحلیل هزینه برای یک پروژه معین و تحلیل داده‌های نقشه برداری یا جغرافیایی است.

مدیران فروش

در اکثر شرکت‌ها مدیران فروش نقش اساسی و مهمی دارند. از جمله اقدامات مهم یک مدیر فروش : شناسایی اهداف برای فروشندگان، توسعه برنامه‌های آموزشی به اعضای تیم تا محصولات و خدمات را به طور موثرتری بفروشند. آنها همچنین داده‌های فروش را برای شناسایی بهترین محصولات و ارزیابی عملکرد کارکنان فروش بررسی می‌کنند.

اگرچه شغل مدیر فروش جزو پردرآمدترین مشاغل دنیا است ولی اغلب آنها مجبورند برای بازدید از دفاتر فروش محلی و ملاقات با توزیع کنندگان به سفرهای مختلفی بروند. از آنجایی که یک مدیر فروش  مسئولیت زیادی برای تولید درآمد در یک سازمان دارد، میتوان گفت شغل استرس‌زایی محسوب می‌شود. از طرف دیگر شرکت‌ها معمولا به دنبال شخصی می‌گردند تا چندین سال تجربه فروش داشته باشند.

 

مدیران مالی

بخش مالی به خصوص در سازمان‌های متوسط و بزرگ نقش مهمی ایفا می‌کنند. از جمله فعالیت های آنها میتوان به برنامه‌ریزی فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و ارزیابی روندهای بازار برای به حداکثر رساندن سود و کاهش ریسک اشاره کرد. آنها همچنین گزارش‌های مالی ایجاد می‌کنند تا مدیران ارشد بتوانند تصمیم گیری کنند و سهامداران را مطلع سازند. مدیران مالی معمولا به مدرک لیسانس یا بالاتر در زمینه‌های امور مالی، حسابداری، اقتصاد یا مدیریت بازرگانی نیاز دارند.

 

کلام آخر

وقتی صحبت از پردرآمدترین مشاغل جهان می شود، رقابت با حرفه‌های پزشکی و سلامت بسیار دشوار است. متخصصان معمولا بیشترین حقوق‌‎ها را دریافت می‌کنند. اگر شما جزو افرادی هستنید که به رشته‌های پزشکی هیچ علاقه‌ای ندارید، بهتر است سراغ رشته‌هایی نظیر مهندسی یا مدیریت بروید ولی این نکته را هرگز فراموش نکنید در هر شغلی که هستید باید نهایت لذت را از آن ببرید و از روی علاقه آن کار را انجام بدهید در غیر این صورت نمی‌توانید موفق عمل کنید.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید