وقتی به نماهای شیشه ای پیوسته بزرگ فکر می کنیم، اغلب سازه هایی مانند آسمان خراش ها و ساختمان های تجاری با دیوارهای پرده ای خیره کننده به ذهن متبادر می شوند. با این حال، خانه های مسکونی مدرن به همین راحتی می توانند نمای شیشه ای برای ایجاد سطوح باز زیبا داشته باشند. آنها فضایی روشن و دوستانه را در داخل ایجاد می کنند و مناظر خارق العاده و احساس باز بودن را ارائه می دهند. به لطف ساخت و صنعت پیشرفته، نمای شیشه ای نوفر راه حلی بسیار موثر برای نیازهای امنیتی، انرژی و کاهش صدا پروژه شما است.

نمای شیشه ای ویژگی های طراحی

پنجره‌ها و درها همیشه نیازمندی‌های معماری متفاوتی داشته‌اند. با پیشرفت های مدرن معماری، ساخت قاب و فن آوری لعاب، آنها می توانند طیف قابل توجهی از ویژگی ها را ارائه دهند که همه آنها را می توان به یک محصول سفارشی قابل توجه تغییر داد. این شامل:

  • بهره وری انرژی / عملکرد حرارتی
  • انتقال نور مرئی
  • کاهش صدا
  • امنیت
  • مقاومت در برابر آب و هوا
  • تنظیم افزایش گرمای خورشیدی
  • حفاظت در مقابل آتش
  • ظاهر

نمای شیشه ایوزنی که به هر کدام داده می شود به متغیرهایی مانند آب و هوای محلی، جهت گیری خانه به خورشید، اهداف انرژی، نیازهای امنیتی و موقعیت فیزیکی (شهری/حومه شهر/روستایی) بستگی دارد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که مانند دیوارهای پرده در ساختمان های بلند بلند، نماهای شیشه ای مسکونی ساختاری ندارند، یعنی وزن کلی سازه را تحمل نمی کنند. آنها به سادگی یک “پرده” بیرونی شیشه ای را تشکیل می دهند.

بسیاری از گزینه های شیشه ای امروزی راه حل های متنوعی را برای سیستم نما که انتخاب می کنید در اختیار صاحبان خانه و معماران قرار می دهد.

امروز به هر کجا که نگاه کنید نوعی نمای شیشه ای ساختاری را خواهید دید . بهبودهای عمده ای در منظر مهندسی نما انجام شده است تا شیشه را به یکی از وسایل اولیه ساخت و ساز ساختمان های جدید تبدیل کند. شیشه نه تنها جذابیت بصری فوق‌العاده‌ای دارد، بلکه اکنون اهداف کاربردی‌تری نسبت به قبل دارد. در اینجا برخی از مزایای اصلی نمای شیشه ای ساختمان ارائه شده است.

مزایای نصب نمای شیشه ای:

بهره وری انرژی

اجازه ورود نور خورشید به داخل ساختمان می تواند در مصرف برق صرفه جویی کند زیرا می توانید به جای نور مصنوعی از نور طبیعی استفاده کنید. برخلاف تصور عمومی، پیشرفت‌های تکنولوژیکی در شیشه به تنظیم گرمایش و سرمایش در ساختمان‌ها کمک کرده است. با الزامات انرژی سختگیرانه ای که امروزه در ساختمان های تجاری اعمال می شود، شیشه فقط برای برآورده کردن محدودیت ها و همچنین مزایای صرفه جویی در هزینه ارزشمندتر می شود.

به اندازه کافی قوی برای مقاومت در برابر عوامل جوی سخت

نمای شیشه ای ساختاری به طور کلی به اندازه کافی قوی است که بتواند برخی از سخت ترین عناصر آب و هوایی را تحمل کند. چه در منطقه ای زندگی کنید که خورشید، باد یا باران دائمی باشد، شیشه یکپارچگی و ظاهر خود را بسیار طولانی تر از بسیاری از مصالح ساختمانی سنتی حفظ می کند. و از آنجایی که شیشه زنگ نمی زند یا هوا نمی گیرد، اثرات محیطی تاثیری بر نمای ساختمان شما نخواهد داشت.

انعطاف پذیری با شفافیت نمای شیشه ای

در نمای شیشه ای ،شیشه را می توان تقریباً به هر شکلی درآورد و شفاف ساخت. امروزه بیشتر معماری از شیشه شفاف برای نمای ساختمان استفاده می کند، اما انعطاف پذیری متریال به معماران اجازه می دهد تا در نحوه استفاده از آن خلاقیت داشته باشند. درخشندگی و شفافیت هم مزایای عملکردی و هم از نظر زیبایی شناختی دارند، بنابراین کارشناسان مهندسی نما می توانند از آن در بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده کنند.

انعطاف پذیری با شفافیت نمای شیشه ایمزایای زیبایی شناختی نمای داخلی ساختمان

علاوه بر تمام مزایای عملکردی نمای شیشه ای، یکی از بزرگترین مزیت ها ظاهر آن است. یک صاحب خانه یا صاحب کسب و کار می تواند با استفاده از شیشه به طور خلاقانه برای ساختن یک سازه باشکوه اظهار نظری در مورد ملک خود داشته باشد. شیشه این توانایی منحصر به فرد را دارد که ساختمان را پیچیده جلوه دهد و تقریباً به هر طرح معماری که می خواهید دست یابد. وقتی صحبت از ترکیب شیشه در معماری می شود، هیچ چیز دور از ذهن نیست، بنابراین از زیبایی شناسی شیشه به نفع خود استفاده کنید.

رادان گلس سال ها تخصص در زمینه شیشه و همه چیزهایی که حول مهندسی نما می چرخد ​​دارد. اگر به دنبال راهی برای متمایز کردن خانه یا کسب و کار خود هستید، معماری شیشه ای راهی برای انجام این کار است.زمان مناسب اجاره مسکن و انتخاب خانه هایی با نمای شیشه ایدریغ نکنید که در هر زمان برای مشاوره با ما تماس بگیرید تا ببینید چگونه کارشناسان ما می توانند به شما در طراحی سازه مورد نظرتان کمک کنند.

 

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید