طبیعی است که وقتی یکی از عزیزانمان را از دست می دهیم، در امتحان رد می شویم یا حتی یک رابطه را پایان می دهیم، احساس ناراحتی کنیم. با این حال، زمانی که احساس غم و اندوه طولانی شود و زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار دهد، نشانه افسردگی است.

راه های مقابله با افسردگیسایر علائم افسردگی عبارتند از:

  • از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که قبلاً از آنها لذت می بردید
  • کاهش یا افزایش وزن؛ یا کاهش یا افزایش اشتها
  • مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب؛ یا بیش از حد خوابیدن
  • احساس آشفتگی یا بی قراری
  • احساس خستگی و کمبود انرژی
  • احساس بی ارزشی یا احساس گناه بیش از حد
  • مشکل در تمرکز یا مشکل در فکر کردن
  • افکار مکرر مرگ یا خودکشی

نحوه شناسایی و مقابله با افسردگی

کمک گرفتن

اگر دائماً احساس غمگینی می‌کنید و برخی یا همه علائم بالا را تجربه می‌کنید، مناسب است به دنبال کمک پزشکی حرفه‌ای باشید، به خصوص اگر افکار مرگ یا خودکشی وجود داشته باشد. بدون صحبت با یک متخصص پزشکی ابتدا خود تشخیصی یا خود مدیریتی انجام ندهید. اگر برای افسردگی خود نیاز به کمک دارید، خجالت نکشید. متخصصانی وجود دارند که می توانند به شما در مورد بهترین مسیر عمل راهنمایی کنند و پشتیبانی لازم را برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود ارائه دهند. به یاد داشته باشید که ارزش آن را دارید! همه ما گاهی به کمک نیاز داریم و درخواست کمک اشکالی ندارد.

راه های مقابله با افسردگیکارهایی که می توانید برای مدیریت سلامت روان خود انجام دهید

پس از مشاوره با پزشک، در زیر نکاتی برای خود مدیریتی آورده شده است که می توانید در خانه امتحان کنید.

یک برنامه روتین برای خود تنظیم کنید و سطح اولیه فعالیت را در طول روز بگنجانید. این مهم است تا به زندگی شما هدفی روزانه بدهید. به عنوان مثال، دویدن صبحگاهی یا پیاده روی سریع، به شما کمک می کند تا روز خود را با یک نکته مثبت شروع کنید.

یک شعار روزانه برای خود بسازید. این الهام بخش روز شما خواهد بود. برخی از مثال‌ها عبارتند از: “زندگی خیلی کوتاه است که نگران همه چیز نباشی”، “رها کن و زندگی کن” و “این یک روز زیبای دیگری است”. شما حتی می توانید یک دفتر خاطرات از نقل قول های الهام بخش داشته باشید. وقتی به یکی از آنها برخورد کردید، آن را در دفتر خاطرات خود یادداشت کنید و زمانی که احساس ناراحتی کردید، آن را بخوانید.

فعالیتی را انتخاب کنید که معمولاً از آن لذت می برید حتی اگر نمی خواهید آن را انجام دهید. این برای جلوگیری از از دست دادن حس خود و در نتیجه کاهش سطح فعالیت شما به حداقل است. خوب است که مشغول باشید.

یک فعالیت جدید را امتحان کنید که می توانید با گروهی از دوستان یا اگر ترجیح می دهید، خودتان انجام دهید. علایق جدیدی را پرورش دهید که شما را ترغیب می کند. می‌توانید صخره‌نوردی در فضای داخلی را امتحان کنید، زبان جدیدی یاد بگیرید یا حتی موزه‌های متعدد را کشف کنید.

حمایت اجتماعی را جمع آوری کنید. به خانواده و دوستان خود اجازه دهید تا به شما کمک کنند. آنها شما را در سفر به سوی سلامت روانی بهتر همراهی می کنند.

راه های مقابله با افسردگیاحساسات خود را انکار نکنید. هر چه بیشتر سعی کنید افسردگی را سرکوب یا کنترل کنید، ممکن است بیشتر افسرده شوید. اجتناب راه نیست، اما تصدیق و پذیرش اولین قدم برای بهبودی است.

استراحت کافی داشته باشید و وعده های غذایی منظم داشته باشید. بدون استراحت کافی و رژیم غذایی مناسب ؛ شما انرژی و ظرفیت ذهنی برای مبارزه با این نبرد را نخواهید داشت.

از خود گفتاری مثبت و مثبت استفاده کنید. باور کنید که زندگی شما ارزشش را دارد و مهم نیست که ذهنتان چه چیزی به شما می گوید، به عنوان یک فرد شایسته هستید. بدانید که شما را دوست دارند و زندگی شما معنی دارد حتی اگر گاهی اوقات چنین احساسی نداشته باشید.

دوباره نگاه کنید، دوباره فکر کنید و اهداف زندگی خود را دوباره تنظیم کنید. دوباره رویاپردازی کنید تا آن هدف و معنای زندگی خود را دوباره کشف کنید که به شما انگیزه می دهد تا زندگی کامل تری داشته باشید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید