لندینگ کرافت وسیله ای برای حمل و نقل در دریا است. در گذشته از این وسیله برای حمل و نقل نیروهای مسلح استفاده می شد. اما اکنون علاوه بر مصارف نظامی و حمل و نقل نیروهای نظامی، برای جابجایی کانتینرها در تجارت و بازرگانی نیز استفاده می شود. لندینگ کرافت اولین بار در طول جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفت.

لندینگ کرافتلندینگ کرافت چیست

بعدها دوباره در ساحل برای جابجایی سربازان در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت، پس از آن مورد توجه بسیاری قرار گرفت و برای جابجایی تجهیزات نظامی مورد استفاده قرار گرفت. لندینگ کرافت به عنوان کشتی آبی خاکی نیز شناخته می شود. این وسیله نقلیه دریایی دارای موتور بوده و توسط نیروی محرکه آن در دریاها برای استفاده در حمل و نقل، واردات و صادرات در کانال ها یا جزایر استفاده می شود.

چه نوع وسایلی را می توان با لندینگ کرافت حمل کرد؟

لندینگ کرافت به دلیل اندازه بزرگش برای حمل و نقل انواع وسایل نقلیه، کالاهای فله و حتی کامیون و تریلر، کانتینرهای یخچال دار و ماشین آلات سنگین ساختمانی استفاده می شود. همچنین برای جابجایی و ارسال کالا به کشورهای عربی تنها می توان از لندینگ کرافت استفاده کرد زیرا مجوز صادرات برای کشورهای عربی تنها در صورتی مجاز است که کالا با لندینگ کرافت ارسال شود. زیرا در صورت استفاده از لندینگ کرافت، بار راحت تر تخلیه می شود و تخلیه سریعتر انجام می شود. کشورهایی مانند قطر نیز صادرات کالا را فقط در کانتینرهای یخچال دار می پذیرند که لندینگ کرافت بهترین گزینه برای حمل آن است.

تفاوت بین بارج و لندینگ کرافت

بارج وسیله ای برای حمل و نقل کالا در مسافت های کوتاه است. این دستگاه برای حمل و نقل در مبدا و مقاصد محلی استفاده می شود. همانطور که گفته شد، بارج ها با نیروی محرکه تولید شده توسط موتور خود حرکت می کنند. لندینگ کرافت ها کوچکتر از بارج هستند، بنابراین سرعت بیشتری دارند.

مزایای استفاده از لندینگ کرافت

استفاده از لندینگ کرافت دارای مزایا و معایبی است که به عنوان مثال به دلیل تحمل وزن زیاد می توانند بارهای سنگین را جابه جا کنند. لندینگ کرافت برای ارسال کالا در مواقعی که کشتی نمی تواند از رودخانه و کانال ها عبور کند نیز مناسب است. یکی دیگر از مزایای این لندینگ کرافت هزینه آن است، هزینه استفاده از لندینگ کرافت کمتر از کشتی است. همچنین باید بدانید که در صورت استفاده از این وسیله حمل و نقل دیگر با مشکل اداری برای حمل و نقل مواجه نخواهید شد. اینها تنها بخشی از مزایای استفاده از لندینگ کرافت است، اما معایبی نیز دارد که در پاراگراف بعدی به آن خواهیم پرداخت.

لندینگ کرافتمعایب استفاده از لندینگ کرافت

همانطور که گفته شد این وسیله حمل و نقل علاوه بر مزایایی که دارد معایبی نیز دارد. از معایب حمل و نقل با لندینگ کرافت می توان به نبود انبار یا کانتینری برای نگهداری محموله های ناشی از بلایای طبیعی اشاره کرد. در این بین، لندینگ کرافت با محفظه های سرپوشیده وجود دارد که از کالاهای شما در برابر باد و باران و حوادث دریایی محافظت می کند.

با در نظر گرفتن این توضیحات و نوع کالای خود می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید از لندینگ کرافت برای حمل و نقل کالای خود استفاده کنید یا خیر. در کل به دلیل دسترسی آسان گزینه مناسبی برای حمل و نقل محلی و منطقه ای است.

این نوع شناور با بدنه ساده و آبگیری کم و همچنین امکان حمل انواع کالا گزینه مناسبی برای جابجایی انواع کالاهای وارداتی و صادراتی در شرایط خاص و با آبهای کم عمق و بنادر کم عمق می باشد. امکانات با Landing Craft می توانید به راحتی و به سرعت عملیات حمل و نقل، تخلیه و بارگیری را انجام دهید.

شرکت دبی مارین و کشتی داران

شرکت دبی مارین و کشتی داران یکی از شرکت های مطرح در زمینه تجارت و بازرگانی است که می تواند راهنمای خوبی برای واردات و صادرات و انجام تشریفات گمرکی برای شما باشد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید