جعبه های پیتزا معمولاً از مقوا ساخته می شوند که متخلخل است و رطوبت را جذب می کند. هنگامی که در مایکروویو گرم می شود، رطوبت داخل جعبه تبخیر می شود و به بخار تبدیل می شود و باعث انبساط جعبه می شود. همانطور که جعبه منبسط می شود، به دیواره های مایکروویو فشار می آورد و باعث ایجاد اصطکاک و در نهایت گرم شدن بیش از حد جعبه می شود. نتیجه یک پوسته سوخته و داخل خیس است.

قرار دادن جعبه پیتزا در فرقرار دادن جعبه پیتزا در فر

یکی از ساده ترین روش ها برای گرم نگه داشتن پیتزا این است که به سادگی کل پیتزا را به همراه بسته بندی آن در فر بیندازید. با این حال، چند مرحله بسیار خاص وجود دارد که باید قبل از انجام این کار انجام دهید.

اول از همه، هرگز نباید از فر برای گرم کردن پیتزا در جعبه مقوایی استفاده کنید. انجام این کار می تواند باعث آتش گرفتن جعبه و دود در خانه شود.

اگر این کار را اشتباه انجام دهید، ممکن است خودتان را به مشکل برسانید. به عنوان مثال، اگر پیتزا را مستقیماً روی قفسه فر قرار دهید، می توانید خود پیتزا را بسوزانید.

همچنین ممکن است فکر کنید که چون جعبه‌های پیتزای یخ‌زده‌ای که می‌خرید مقوایی در زیر آنها وجود دارد، می‌توانید جعبه پیتزای مقوایی خود را در فر قرار دهید ، اما در واقع اینطور نیست.

می بینید، آن جعبه های مقوایی فقط مقوای ساده نیستند. آنها اغلب با مواد شیمیایی مختلف و پوشش های دیگری که می توانند قابل اشتعال باشند پوشیده شده اند. پس قبل از گذاشتن آنها در فر خوب فکر کنید!

چگونه یک جعبه پیتزا را با خیال راحت در فر قرار دهیم

اگر فر شما تنظیم «گرم» (170 درجه فارنهایت) ندارد، احتمالاً ایده خوبی نیست که جعبه پیتزا را داخل فر قرار دهید. متأسفانه، این یک تصور غلط رایج است و اگر مراقب نباشید، می تواند به سرعت منجر به مشکلات بزرگتر شود.

اگر فقط حدود پنج دقیقه آن را گرم نگه دارید، این کار کاملاً خوب خواهد بود. فقط مطمئن شوید که مراقب تنظیمات زمان و دمای فر هستید.

با این حال، فقط به یاد داشته باشید که شما واقعاً نمی‌دانید که آن جعبه پیتزا ممکن است از چه چیزی ساخته شده باشد و ممکن است انواع چیزهای ناخوشایند به پیتزا شما نشت کند.

اگر تصمیم دارید پیتزای خود را با استفاده از جعبه داخل فر گرم نگه دارید، لطفاً فر خود را فقط بین 150 تا 200 درجه فارنهایت تنظیم کنید. محدوده توصیه شده بین 150 تا 200 درجه و حداکثر 250 درجه است.

همچنین توصیه می کنیم پیتزای خود را برای مدت طولانی در این دمای فر نگذارید. 10-15 دقیقه باید هدف شما باشد.

قرار دادن جعبه پیتزا در فراگر تصمیم دارید آن را امتحان کنید، در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد:

  • سعی کنید از فر در حالت خاموش استفاده کنید تا گرمای پیتزا حفظ شود
  • دمای خود را بسیار پایین نگه دارید – 150-200 درجه فارنهایت
  • توجه داشته باشید که جعبه پیتزا شما ممکن است دارای مواد شیمیایی باشد که می تواند روی غذای شما تأثیر بگذارد
  • هرگز جعبه مقوایی را بیش از 30 دقیقه در فر نگذارید
  • همیشه ابتدا فر را از قبل گرم کنید

آیا می توانم جعبه پیتزا را در فر قرار دهم؟

نه، شما نمی توانید تمام جعبه پیتزا را در فر قرار دهید. این به این دلیل است که حداکثر دمایی که یک جعبه پیتزا قبل از سوختن می تواند تحمل کند، 400 درجه فارنهایت (200 سانتیگراد) است. هر چیزی بالاتر از این دما باعث می شود جعبه شعله ور شود و خانه را بسوزاند. با این حال، اگر دما را به کمتر از 300 درجه فارنهایت (150 درجه سانتیگراد) کاهش دهید، خوب هستید. در این صورت، پخت جعبه پیتزا بیشتر طول می کشد، اما آتش نمی گیرد.

جعبه پیتزا از چه چیزی را تشکیل میشود؟

یک جعبه پیتزا معمولی از 3 لایه مقوای راه راه تشکیل شده است. هر لایه از صفحات مقوای چسبانده شده به هم تشکیل شده است. این ورق ها به اندازه برش داده می شوند و تا می شوند تا یک جعبه درست شود. سپس جعبه را در یک طرف با جوهر و طرح چاپ می کنند. شکل مربع به گونه ای طراحی شده است که افراد می توانند به راحتی آنها را حمل کنند.

آیا قرار دادن کل جعبه در فر بی خطر است؟

چون مناسب است به این معنا نیست که باید کافی باشد. جعبه های پیتزا دارای یک پوشش ضد چربی هستند که نزدیک ترین آنها به پیتزا است و این پوشش در برابر گرم شدن آسیب پذیر است.

سپس این ترکیبات شیمیایی در غذاهایی که می خورید پیدا می شوند که می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود. طرح ها و مواد شیمیایی مرکب نیز می توانند در هنگام گرم شدن ذوب شوند که در پیتزا نشت می کند و طعم آن را تغییر می دهد و پیتزا را خراب می کند.

آیا مقوا پیتزا می تواند احتراق کند؟

مقوای پیتزا وقتی زیر حرارت زیاد قرار می گیرد نمی سوزد. در عوض، احتراق توسط چربی حیوانی یا چربی گیاهی حاوی کربن ایجاد می شود.

روغن هایی مانند روغن پخت و پز، روغن سویا و مارگارین در تماس با پارچه، کاغذ یا مقوا می سوزند.

این یکی دیگر از دلایلی است که می توانید جعبه پیتزا خود را خارج از فر نگه دارید، حتی اگر فقط تا دمای پایین گرم شده باشد. چربی های موجود در پیتزا می تواند باعث آتش سوزی شود.

آیا گرم کردن جعبه پیتزا در دمای پایین بی خطر است؟

دمای ایمن هر دمای زیر 400 درجه فارنهایت است زیرا این دما هم برای مقوا و هم برای جوهر استفاده شده روی آن بی خطر است. با این حال، برای طرح ها و جوهرهای روی آن کاملاً ایمن نیست. اگر مطمئن نیستید باید تحقیق کنید. همچنین قبل از گرم کردن مقوا مطمئن شوید که دارای پین های فلزی یا قطعات پلاستیکی نباشد.

این روش توصیه نمی شود زیرا مقوا ممکن است آتش بگیرد. در عوض از این جایگزین استفاده کنید.

آیا می توانید مقوای پیچیده شده در فویل را در فر قرار دهید؟

این نیز شبیه (به) قرار دادن مقوای خالی در داخل کوره است. اگر فرض کنید که پیچیدن فویل آلومینیومی دور آن از سوختن آن جلوگیری می کند، پس فرض شما اشتباه است!

آلومینیوم همچنین دارای نفوذپذیری حرارتی است. این حتی خطرناک تر از قرار دادن مقوا به تنهایی است. در دمای (بسیار) بالا، مقوا دود می کند و باعث آتش می شود.

اما پیتزاهای منجمد با مقوا عرضه می شوند، آیا این باعث ایمن شدن آن نمی شود؟

مقواهای پیتزا بسیار متفاوت از مقوای معمولی هستند زیرا حاوی مواد افزودنی شیمیایی هستند. مقوای پیتزای منجمد شما شامل طرح هایی است که با جوهر و مواد شیمیایی مختلف ساخته شده اند. مقوا همچنین برای محافظت از پیتزا در هنگام حمل و نقل و جلوگیری از شکستن آن طراحی شده است.

قرار دادن جعبه پیتزا در فرچرا قرار دادن جعبه پیتزا در فر توصیه نمی شود؟

خطر آتش سوزی:

اگر در مورد نحوه نگهداری آن بی دقتی کنید، احتمال آتش گرفتن جعبه پیتزا شما بسیار زیاد است. شما باید مراقب هر گونه اجسام قابل اشتعال در نزدیکی جعبه های پیتزا باشید.

گرمایش نامنظم

از آنجایی که پیتزا درون جعبه قرار دارد، احتمال سوختن یا کم پختن بیشتر است. جعبه مانع از دیدن فرآیند پخت و پز شما می شود و ممکن است با پیتزای سوخته مواجه شوید.

مواد شیمیایی:

مواد شیمیایی داخل جعبه ممکن است حل شده و به پیتزا شما نشت کند. این مواد شیمیایی می تواند شامل جوهر مورد استفاده برای چاپ طرح ها یا مواد شیمیایی نازک درون جعبه باشد. مصرف مداوم این مواد شیمیایی می تواند منجر به بیماری های طولانی مدت مانند سرطان شود.

تغییر در طعم غذا

مقوا، جوهر و مواد شیمیایی که در پیتزا شما نفوذ می‌کنند می‌توانند باعث تغییر طعم شوند، زیرا به جای طعم ارگانیک، طعم فلزی پیدا می‌کنند.

روش های زیادی برای پختن غذا وجود دارد. برخی از غذاها باید روی اجاق گاز پخته شوند، در حالی که برخی دیگر باید پخته شوند. همین موضوع در مورد پخت پیتزا نیز صدق می کند. شما می توانید پیتزا را در فر بپزید ، اما نمی توانید جعبه پیتزا را در مایکروویو گرم کنید. از مایکروویو برای گرم کردن آب استفاده می‌شود، به همین دلیل است که پیتزاهای مایکروویو بسیار ملایم هستند. آنها فاقد طعم هستند زیرا رطوبت کافی در داخل جعبه پیتزا وجود ندارد.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید