مشاوره فردی چگونه انجام میشه

مشاوره فردی، مشاوره ای است که بر نگرانی های فوری یا آینده نزدیک فرد متمرکز است. مشاوره فردی ممکن است شامل مشاوره و برنامه ریزی شغلی، غم و اندوه پس از مرگ یکی از عزیزان یا برخورد با مشکلات در یک شغل قبل از بزرگ شدن آنها باشد. مشاوره فردی یک بحث انفرادی بین مشاور و مراجعه کننده است که فرد متقاضی درمان است. این دو یک اتحاد، رابطه یا پیوندی تشکیل می دهند که اعتماد و رشد شخصی را امکان پذیر می کند.

مشاوره فردی چگونه انجام میشهمشاوره شخصی فرآیندی برای خودشناسی و رشد است. این می تواند به افزایش اعتماد به نفس، بهبود روابط، حل مشکلات، دستیابی به اهداف آموزشی و تصمیم گیری خوب برای رفاه عاطفی، فکری، جسمی و معنوی کمک کند.

در مشاوره فردی، شما و مشاورتان یک به یک در یک محیط خصوصی، محرمانه و حرفه ای ملاقات می کنید. رابطه مشاوره ای امن، واقعی، گرم و پذیرنده است، جایی که مشاور شما را همانطور که هستید بدون هیچ گونه قضاوتی در مورد شما می پذیرد. مشاور به شما گوش می دهد و سعی می کند موقعیت زندگی شما را درک کند، به شما کمک می کند تا افکار، احساسات و عواطف خود را در مورد موقعیت های زندگی خود کشف کنید.

مشاور به شما کمک می کند تا جنبه هایی از زندگی خود را که دوست دارید تغییر دهید شناسایی کنید، به شناسایی اهداف خود کمک کند، و شما را قادر می سازد تا چالش های خود را بهتر مدیریت کنید. روی بهبود خود/روابط خود و پیشرفت در اهدافی که برای خود تعیین کرده اید کار کنید.

شما ممکن است در مورد دیدگاه ها و رویکردهای مختلف به چالش مورد نظر بحث کنید. شما همچنین جنبه های عاطفی موقعیت را کشف و درک می کنید و با آنها برخورد می کنید.

فواید مشاوره فردی

حریم خصوصی و محرمانه بودن

از آنجایی که خدمات مشاوره فردی ملزم به محرمانه بودن هستند، و آنها به صورت یک به یک هستند، می توانید از هر جلسه خود انتظار حفظ حریم خصوصی و محرمانه بودن را داشته باشید. افرادی که پس از اینکه یک دوست، شریک یا یکی از اعضای خانواده اعتمادشان را شکسته یا به یکی از رازهایشان خیانت کرده است، دچار افسردگی می‌شوند، صحبت کردن با کسی که به کسی درباره زندگی، مبارزات یا احساساتش نمی‌گوید بسیار مفید است.

یک دیدگاه جدید

اگر احساس وحشت، استرس یا اضطراب می کنید، صحبت با دوستان و خانواده ایرادی ندار. دوستان و خانواده پشتیبان های ارزشمندی هستند. اما اگر برای مدت طولانی با افراد مشابهی در زندگی خود صحبت کرده اید، ممکن است احساس کنید که از دیدگاه ذهنی همان توصیه را دریافت می کنید. هنگامی که به دیدگاه جدیدی نیاز دارید، مشاوره فردی آن لوح تمیز را ارائه می دهد. صحبت با یک درمانگر می تواند شروع جدیدی را به شما بدهد که به دنبال آن بوده اید.

رویکردی دلسوزانه

اگر قبلاً هرگز به درمان نرفته‌اید، ممکن است بترسید که درمانگر شما را قضاوت کند یا در مورد انتخاب‌هایتان با شما سختگیرانه رفتار کند. اما حقیقت این است که تکنیک‌های مشاوره فردی بر یادگیری متمرکز هستند، نه شرم.

مشاور شما به جای اینکه به شما بگوید چه کاری باید انجام دهید یا درباره شما قضاوت می کند، برای ایجاد یک دیدگاه سالم تر در مورد خود، چالش های زندگی و روابطی که با افراد نزدیکتان دارید، راهنما و حمایت کننده است.

فواید مشاوره فردیچگونه از تجربه مشاوره فردی خود بیشترین بهره را ببرید

در قرارهای خود حاضر شوید. اگر اینجا نباشید نمی توانیم به شما کمک کنیم. اگر برای کمک گرفتن وقت بگذارید، نتیجه خواهد داد.

آنچه را که نیاز دارید شناسایی کنید. در مورد آنچه می خواهید بحث کنید و بازخورد یا کمکی که می خواهید فکر کنید. هرچه آنچه را که نیاز دارید واضح تر بیان کنید، مشاوران ما بهتر می توانند به شما کمک کنند. مطمئن نیستم؟ نگران نباش! مشاور شما به شما کمک می کند تا روی مسائل کلیدی تمرکز کنید.

متعهد به دریافت کمک و ایجاد تغییرات باشید. مطالعه، معاشرت و تفریح ​​مهم است، اما فراموش نکنید که خودتان را نیز در اولویت قرار دهید. زمانی را برای یادگیری در مورد خودتان و ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود اختصاص دهید.

پیشرفت خود را ارزیابی کنید به مشاور خود اطلاع دهید که چگونه است. به آنها بگویید چه چیزی کمک می کند و چه چیزی کمک نمی کند. صادق باشید. نظرات شما به ما کمک می کند تا به شما خدمات بهتری ارائه دهیم.

مشاور ممکن است راهبردهایی را برای امتحان کردن، نوشتن، فکر کردن و غیره در بین جلسات به شما پیشنهاد کند. پیروی از این پیشنهادات را در اولویت قرار دهید. در صورت نیاز، از مشاور خود بخواهید که در مورد اهداف، بینش، یادگیری و غیره شما را یادداشت کند یا به شما بدهد. انعکاس به شما فرصتی می دهد تا آنچه را که یاد می گیرید جذب کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید