احتمالاً فواید رزدچوبه را شنیده اید: این یک ادویه محبوب است که اغلب به عنوان یکی از ضدالتهابی ترین غذاهایی که می توانید مصرف کنید، تبلیغ می شود. زردچوبه ادویه ای است که به غذا رنگ زرد می دهد. هزاران سال است که در طب سنتی هند مورد استفاده قرار می‌گیرد و مطالعات اخیر تأیید کرده‌اند که زردچوبه فواید زیادی برای سلامتی دارد.

فواید رزدچوبه از ترکیبی به نام کورکومین ناشی می شود. کورکومین یک پلی فنول است، نوعی ترکیب که در غذاهای گیاهی یافت می شود.

Benefits of turmericبا این حال، محتوای کورکومین در زردچوبه نسبتاً کم است و تنها حدود سه درصد است. بیشتر مطالعات در مورد زردچوبه با عصاره زردچوبه انجام می شود که حاوی سطوح بالاتری از کورکومین است.

دستیابی به دوز لازم کورکومین با استفاده از زردچوبه در رژیم غذایی دشوار خواهد بود. برای تجربه کامل اثرات کورکومین، باید مکملی با دوز بالاتر مصرف کنید. کورکومین نیز به خوبی توسط بدن جذب نمی شود، اما می توانید با مصرف آن با فلفل سیاه، جذب آن را در جریان خون افزایش دهید. بنابراین، اگر کاری می خورید، حتما آن را با فلفل پر کنید!

کورکومین همچنین محلول در چربی است، بنابراین به خوردن آن با منبعی از چربی های غذایی مانند روغن زیتون، نارگیل یا ماهی چرب کمک می کند.

فواید زردچوبه

کورکومین به عنوان یک ضد التهاب شناخته شده است، که دلیل کافی برای گنجاندن آن در رژیم غذایی است. اما فواید رزدچوبه سلامتی آن از این هم فراتر می رود. کورکومین می تواند به پیشگیری از بیماری، جلوگیری از زوال شناختی و حتی کند کردن روند پیری کمک کند. به برخی از این فواید سلامتی مبتنی بر علم زردچوبه و کورکومین نگاهی بیندازید.

ضد التهابی قوی

ما در مورد اهمیت رژیم غذایی ضد التهابی زیاد می شنویم. اگرچه التهاب کوتاه‌مدت می‌تواند برای کمک به بدن شما برای مقابله با عفونت ضروری باشد، اما التهاب زمانی که برای مدت طولانی ادامه داشته باشد مشکل ساز می‌شود.

این التهاب طولانی مدت، همچنین به عنوان شناخته شده است التهاب مزمن، می تواند فرآیندهای طبیعی در سراسر بدن را مختل کند و منجر به بیماری شود. در واقع، التهاب مزمن سطح پایین تقریباً با هر بیماری مزمن مهمی از جمله مرتبط است بیماری قلبی،سرطان، بیماری آلزایمر و موارد دیگر. هر چیزی که بتواند به جلوگیری از التهاب کمک کند می تواند خطر ابتلا به این بیماری های اصلی را کاهش دهد.

مطالعات نشان داده اند که کورکومین یک ضد التهابی قوی. کورکومین با مسدود کردن کار می کند مولکولی که ژن ها را فعال می کند مربوط به التهاب اثربخشی آن است برابر با برخی از داروهای ضد التهابی است اما بدون عوارض

Benefits of turmericقابلیت های آنتی اکسیدانی قوی

اعتقاد بر این است که استرس اکسیداتیو عامل دیگری در پشت بیماری و علائم پیری است. آسیب اکسیداتیو توسط رادیکال های آزاد ایجاد می شود که مولکول هایی هستند که با مولکول های دیگر واکنش می دهند و باعث واکنش های زنجیره ای در بدن می شوند.

آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را تثبیت می کنند بنابراین واکنش کمتری دارند. کورکومین یک آنتی اکسیدان قوی است که این رادیکال های آزاد مضر را خنثی می کند. به عنوان یک امتیاز اضافی، کورکومین نیزسطح سایر آنتی اکسیدان ها را افزایش می دهد که به طور طبیعی توسط بدن تولید می شوند، بنابراین شما حتی بیشتر از آنتی اکسیدان تقویت می کنید!

ممکن است عملکرد مغز را بهبود بخشد

بسیاری از اختلالات مغزی رایج، از جمله افسردگی، با سطوح پایین هورمونی به نام فاکتور نوروتروفیک مشتق از مغز (BDNF) مرتبط است. BDNF نقش مهمی در بقا و رشد نورون های مغز دارد. این نورپلاستیسیته – توانایی نورون ها برای تکثیر و ایجاد اتصالات جدید – برای حافظه و یادگیری ضروری است.

ممکن است به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک کند

بیماری آلزایمر، شایع ترین بیماری تخریب کننده عصبی و عامل اصلی زوال عقل، هیچ درمانی ندارد. بنابراین مهم است که با افزایش سن، مغز خود را سالم نگه دارید و سعی کنید از زوال شناختی جلوگیری کنید.

التهاب و اکسیداسیون هر دو با بیماری آلزایمر مرتبط هستند.

یکی دیگر از فواید رزدچوبه و ویژگی های کلیدی بیماری آلزایمر، تجمع پروتئین ها بین نورون های مغز است که به پلاک های آمیلوئید معروف هستند. این پلاک ها ابتدا در مناطقی از مغز که با حافظه و سایر عملکردهای شناختی مرتبط است ظاهر می شوند.

تحقیقات نشان می‌دهد که این پلاک‌ها رادیکال‌های آزاد می‌کنند که به نورون‌ها حمله می‌کنند و آن‌ها را می‌کشند و منجر به زوال شناختی می‌شوند، اما کورکومین ممکن است کمک کند.پلاک ها را پاک کنید.

با توجه به فواید رزدچوبه  برای سلامتی، ارزش آن را دارد که با افزایش سن، بیشتر به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا مغز خود را سالم نگه دارید. خوشمزه را امتحان کنید لاته زردچوبه در یک روز سرد پاییزی! اگر لبنیات نمی خورید، می توانید از شیر نارگیل استفاده کنید که منبع عالی چربی سالم است.

Benefits of turmericخطر بیماری قلبی را کاهش می دهد

بیماری قلبی علت اصلی مرگ در سراسر جهان است. بیماری قلبی یک فرآیند بسیار پیچیده با عوامل زیادی است. کلسترول، فشار خون، وزن، دیابت، التهاب و غیره عوامل خطرهمه در بیماری قلبی نقش دارند.

یکی از این عوامل، اختلال عملکرد اندوتلیال است. اندوتلیوم پوشش رگ های خونی است. به تنظیم فشار خون، لخته شدن خون و سایر عوامل کمک می کند.

کورکومین ممکن است کمک کند با برخی از این عوامل خطر مقابله کند. مشخص شده است که کورکومین عملکرد اندوتلیوم را بهبود می بخشد. مطالعه زنان یائسه دریافتند شرکت‌کنندگانی که به مدت هشت هفته کورکومین مصرف کرده‌اند، بهبود عملکرد اندوتلیال را تجربه کرده‌اند، همانطور که زنانی که در ورزش هوازی شرکت می‌کردند، بهبود یافتند.

علاوه بر این، توانایی کورکومین در کاهش التهاب و مبارزه با رادیکال‌های آزاد همانطور که در بالا ذکر شد نیز می‌تواند به بهبود سلامت قلب و عروق کمک کند. مطالعه بر روی 121 بیمارافرادی که تحت عمل جراحی بای پس عروق کرونر قرار گرفتند، دریافتند افرادی که 4 گرم کورکومین را از چند روز قبل از جراحی مصرف کرده بودند، 65 درصد کمتر در معرض خطر حمله قلبی بودند.

شما می توانید بیشترخطر ابتلا به بیماری قلبی خود را کاهش دهید با خوردن یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی و کاهش مصرف قند و غذاهای فرآوری شده که التهاب زا هستند.

به پیشگیری از سرطان کمک می کند

مطالعات نشان می‌دهند که کورکومین می‌تواند به محافظت در برابر سرطان و حتی درمان آن کمک کند. کورکومین بر رشد سلول های سرطانی درراه های متعدد: می تواند باعث مرگ سلول های سرطانی شود، رشد رگ های خونی جدید در تومورها را کاهش دهد و گسترش سرطان را کند کند. همچنین ممکن است در وهله اول از تشکیل تومورها جلوگیری کند.

درمطالعه ای روی 44 سیگاری با وجود غدد غیرطبیعی در روده بزرگ که می تواند منجر به سرطان شود، افرادی که روزانه 4 گرم کورکومین به مدت 30 روز مصرف کردند، شاهد 40 درصد کاهش در غدد غیر طبیعی خود بودند.

در حالی که کورکومین هنوز برای درمان سرطان استفاده نمی شود، این تحقیقات امیدوارکننده به نظر می رسد و مطالعات بیشتری در حال انجام است.

Benefits of turmericعلائم آرتریت را بهبود می بخشد

آرتریت یک بیماری شایع است که با التهاب مفاصل مشخص می شود که باعث درد و سفتی می شود. با توجه به اینکه کورکومین دارای خواص ضد التهابی قوی است، منطقی است که به کاهش التهاب مفاصل کمک کند.

چندین مطالعه این را تایید می کنند: در یک مطالعه بر روی 45 بیماربا آرتریت روماتوئید، کسانی که کورکومین مصرف کردند نسبت به بیمارانی که داروی ضد التهابی مصرف کردند، بهبود بیشتری نشان دادند. مهمتر از آن، استفاده از کورکومین با هیچ گونه عوارض جانبی منفی همراه نبود.

ممکن است علائم پیری را به تاخیر بیندازد

با توجه به اینکه کورکومین می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی، سرطان و آلزایمر کمک کند، به عنوان یک مکمل ضد پیری محبوب شده است.

زیرا بسیاری از علائم مرتبط با پیری هستند با التهاب مزمن مرتبط است، اعتقاد بر این است که کاهش التهاب می تواند روند پیری را کند کند.

در حالی که مصرف مکمل کورکومین مسلماً بهترین راه برای به دست آوردن سطوح مفید کورکومین است، افزودن زردچوبه به رژیم غذایی شما نیز می تواند کمک کننده باشد.

برای خودت خوشمزه درست کن پودر کاری خانگی از مزایای سلامتی زردچوبه همراه با سایر ادویه ها مانند گشنیز، میخک و زنجبیل استفاده کنید. این یک راه عالی برای افزایش ارزش غذایی برخی از دستور العمل های مورد علاقه شما، به خصوص در ماه های سرد زمستان است.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید