کباب کوبیده مرغ یکی از پرطرفدارترین و خوشمزه ترین غذاهای ایرانی است که از نظر ظاهر و مواد شباهت زیادی به کباب کوبیده دارد. البته همانطور که نام این کباب مشخص است در تهیه آن به جای استفاده از گوشت قرمز از مرغ استفاده می شود. کباب کوبیده یکی از غذاهای سنتی ایرانی است که به دلیل محبوبیت زیاد آن، کمتر کسی را می‌توان یافت که آن را دوست نداشته باشد. با دستور پخت کباب مرغ کوبیده با نجوا نیوز همراه باشید.

طرز تهیه کباب کوبیده مرغمواد لازم برای تهیه کباب کوبیده مرغ

  • سینه مرغ 600 گرم
  • کره 50 گرم
  • پیاز 2 عدد بزرگ
  • سیر 4 حبه
  • تخم گشنیز نصف قاشق چایی خوری
  • زعفران دم کرده 2 قاشق غذاخوری
  • نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، روغن به مقدار لازم

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

مرحله اول

برای تهیه کباب ایرانی، سینه های مرغ را روی تخته آشپزخانه قرار دهید و استخوان های آن را از گوشت جدا کنید و سپس سینه ها را دو بار چرخ کرده و در یک کاسه بزرگ قرار دهید.

گام دوم

پیاز را رنده کنید، آب پیاز اضافی را بگیرید و در یک کاسه کوچک بریزید. آب پیاز را به کاسه حاوی گوشت چرخ کرده مرغ اضافه کنید.

مرحله سوم

حالا سیر را پوست بگیرید و بشویید سپس رنده کنید و به مواد دیگر اضافه کنید. حالا دانه های گشنیز را چرخ کرده و روی مرغ ها مقداری نمک و فلفل سیاه و زردچوبه بپاشید.

طرز تهیه کباب کوبیده مرغمرحله چهارم

کباب را خوب زیر و رو کرده و ورز دهید تا طعم ادویه ها به خوبی به تمام قسمت های گوشت برسد. پس از اینکه مخلوط را خوب ورز دادید، روی کاسه را با سلفون بپوشانید.

مرحله پنجم

کاسه را به مدت 1 تا 2 ساعت در یخچال قرار دهید تا گوشت استراحت کند و طعم خوبی پیدا کند. بعد از سپری شدن زمان کباب، کاسه حاوی کباب را از یخچال خارج کنید.

مرحله ششم

در این مرحله کف تابه را با روغن کمی چرب کنید. حالا مخلوط را کف تابه به همان اندازه بریزید. به این ترتیب تمام قسمت های کباب کوبیده مرغ ما یک شکل می شود.

مرحله هفتم

سپس ماهیتابه را روی حرارت می گذاریم و اجازه می دهیم تا گوشت آب آن را گرفته و منسجم شود. زمان دم کردن زعفران است. کره را در ظرف کوچکی روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شود و از روی اجاق گاز بردارید.

مرحله هشتم

حالا زعفران را به کره اضافه می کنیم و وقتی کباب مرغ خودش را گرفت گوشت را با چاقو به ورقه های دراز برش می دهیم. سپس به آرامی کباب های ورقه شده را با کفگیر و قاشق برگردانید.

مرحله نهم

سپس مخلوط کره و زعفران را روی کباب های کوبیده مرغ می کشیم تا خشک نشوند. بعد از سرخ شدن دوباره آن را برگردانید تا مخلوط کره و زعفران را در طرف دیگر کباب ها بریزید.

مرحله دهم

می توانید کباب ها را هم به سیخ بکشید. برای پختن کباب ها روی زغال باید از سیخ های پهن مثل سیخ کباب کوبیده استفاده کنیم و کباب را حداقل 10 دقیقه دیگر ورز دهیم تا بچسبد.

طرز تهیه کباب کوبیده مرغمرحله یازدهم

نکته دیگر این است که اگر می خواهید این کباب را روی ذغال بپزید، حتما 100 گرم چربی به مواد کباب مرغ کوبیده اضافه کنید و دوباره آنها را چرخ کنید. ابتدا سیخ ها را با آب پیاز خیس کنید سپس به اندازه یک پرتقال کوچک از مخلوط خارج کرده و به سیخ بکشید.

مرحله دوازدهم

حالا باید کباب را آماده کنید. حتما صبر کنید تا همه زغال ها روشن شود سپس سیخ های کباب را روی باربیکیو قرار دهید. ابتدا صبر کنید تا کباب ها به سیخ بچسبند و خودشان را بگیرند سپس آن ها را مدام بچرخانید تا پخته شوند.

مرحله سیزدهم

هنگام پختن کباب ها می توانید مخلوط کره و زعفران را نیز داخل کباب ها بریزید تا لذیذتر شوند.

چگونه کباب کوبیده مرغ را سرو کنیم؟

در نهایت بعد از آماده شدن کباب کوبیده مرغ، بشقاب خود را با گوجه کبابی و فلفل سبز طراحی کنید و با نان یا برنج ایرانی سرو کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید