هنگامی که از عبارت “سگ سیاه افسرگی” استفاده می شود، ذهن ها معمولاً به سمت افسردگی یا شاید یک شخصیت کتاب محبوب خاص می روند. در هر صورت، اصطلاح «سگ سیاه» در گذشته برای توصیف حالتی از افسردگی استفاده می‌شد که با غم و اندوه یا فقدان اراده برای انجام هر کاری مشخص می‌شد، از جمله چیزهایی که زمانی دوست داشتید. این استعاره می تواند برای افراد، چه بزرگسالان یا کودکان، که با افسردگی زندگی می کنند و کسانی که عزیزانشان علائم افسردگی را تجربه می کنند مفید باشد. تصویر یک سگ سیاه بزرگ و مزاحم می تواند به وضوح  جنبه های افسردگی را که اغلب به سختی دیده می شود شناسایی کند.

سگ سیاه افسردگیاستعاره ای که در ابتدا یک عبارت کوچک برای توصیف دوره کوتاهی از زندگی یک فرد بود، به گونه ای رشد کرده است که طیفی از افسردگی و علائم آن را در بر می گیرد. برای برخی، استعاره سگ سیاه افسردگی موثر است، زیرا افسردگی می تواند مانند حضوری شوم و طولانی باشد که هر حرکت شما را دنبال می کند. این استعاره می تواند نشان دهنده سبقت تدریجی چیزهایی باشد که زمانی دوست داشتید، شخصی که زمانی در آینه می شناختید یا زندگی ای که زمانی زندگی می کردید. افسردگی استراحت نمی کند، بلکه در عوض شما را مانند یک سایه دنبال می کند – سایه ای بزرگ و تنومند، وفادار مانند سگ.

سگ سیاه افسردگی و حضورش در زندگی باعث چه چیزایی می شود؟

 • از دست دادن تمرکز
 • بداخلاقی
 • از بین رفتن اعتماد به نفس
 • مقاومت در برابر تغییر
 • ترس از قضاوت دیگران
 • ناامیدی
 • داشتن افکار منقی
 • اجبار به مخفی کاری
 • داشتن احساسات بد
 • رفتن به سراغ مواد مخدر
 • غرق در تنهایی

 سگ سیاه افسردگی چیست

در سال 1776، دکتر ساموئل جانسون، مخترع فرهنگ لغت انگلیسی، اولین کسی بود که اصطلاح سگ سیاه را در اشاره به مالیخولیا و افسردگی که به عنوان فردی مبتلا به افسردگی بالینی تجربه کرد، استفاده کرد. این عبارت بعداً توسط وینستون چرچیل رایج شد، که اغلب از او نقل می‌کردند که وقتی احساس می‌کرد بی‌انگیزه یا غیرمولد بود و قادر به نوشتن داستان نبود، به « سگ سیاه» اشاره می‌کرد. گفته می‌شود که سگ سیاه منبع مالیخولیا نیز بوده است و برخی از موانع و لحظات بی‌تحرکی چرچیل را سرزنش می‌کند.

با گذشت زمان، “سگ سیاه” به عنوان نمادی برای چرچیل رشد کرد و بسیاری از آماتورها و متخصصان سلامت روان به این اصطلاح و رفتارهای مربوط به آن به عنوان نشانه ای از سلامت روان ضعیف چرچیل اشاره کردند، از افسردگی گرفته تا اختلال دوقطبی. اگرچه شواهد قطعی دال بر ابتلای وینستون چرچیل به یک بیماری روانی از هر نوع وجود ندارد – و در واقع، یک درمانگر به طور فعال  این ادعاها را رد کرد – توصیفگر او به عنوان پنجره ای قدرتمند و روشنگر به زندگی مردان و زنانی که علائم افسردگی را تجربه می کنند، ادامه می یابد.

سگ سیاه افسردگی استعاره از سگ سیاه افسردگی

استعاره سگ سیاه هم برای افرادی که مبتلا به افسردگی هستند و هم برای افرادی که تشخیص داده نشده است بسیار مهم است، زیرا برای هر دوی آنها چارچوبی برای چگونگی انتظار بروز افسردگی فراهم می کند. افسردگی در رسانه ها به عنوان طیفی از احساسات، از غم و اندوه گرفته تا یک مشکل به اندازه کافی ساده نشان داده می شود که شما فقط می توانید از آن عبور کنید. با این حال، استفاده از استعاره سگ سیاه به شما (و دیگران) این امکان را می‌دهد تا متوجه شوید که افسردگی نیاز به یک تغییر ذهنیت ساده یا یک صحبت جدی نیست. اغلب شبیه یک موجود خارجی است که کاملاً خارج از کنترل شماست.

افسردگی نیز تا حد زیادی غیرقابل کنترل است و به زمان و درمان نیاز دارد تا شروع به محو شدن  کند. برخی از درمان‌ها، تغییرات سبک زندگی، یا داروها – یا هر سه – برای تمام عمرشان سود می‌برند تا علائم را قابل کنترل و تحت کنترل نگه دارند.

افسردگی چیست؟

افسردگی یا اختلال افسردگی یک اختلال خلقی است که در آن بدن و مغز مواد شیمیایی “احساس خوب” مورد نیاز برای کنترل خلق و خو، خواب، عادی سازی اشتها و افکار روشن را تولید نمی کنند. علائم افسردگی  عبارتند از بی تفاوتی، کم خوابی یا زیاد خوابیدن، از دست دادن علاقه به غذا، علاقه زیاد به غذا، ضعف عضلانی، افکار خودکشی* یا ناامیدی، و تحریک پذیری. صرفاً احساس محتوای لحظه ای ممکن است گاهی یا اغلب دور از دسترس باشد.

اینها تنها تعدادی از علائمی هستند که به افسردگی نسبت داده می شود و همه آنها می توانند خفیف یا شدید یا ترکیبی از هر دو باشند.

اگرچه دوره‌های غم، عصبانیت یا بی‌تفاوتی در افرادی که یک فقدان ناگهانی، یک رویداد آسیب‌زا یا مشابه را تجربه کرده‌اند طبیعی است، اما ممکن است احساسات مداوم غم، خشم و بی‌تفاوتی – آنهایی که حداقل دو هفته طول بکشد – به افسردگی نسبت داده شود. افسردگی یا اختلال افسردگی اساسی در ابتدا ممکن است خفیف باشد، اما بدون درمان، علائم می تواند بدتر شود و به یک وضعیت مزمن به نام حالت افسردگی تبدیل شود که حداقل برای دو سال ادامه دارد.

دلایل احتمالی زیادی برای افسردگی وجود دارد، و هنوز هم معمایی وجود دارد که چرا در برخی افراد و نه در برخی دیگر، با عوامل خطر مشابه ایجاد می شود. به حداقل رساندن عوامل خطر  مطمئناً ارزش تلاش را دارد، و درگیر شدن در یک سبک زندگی سالم می تواند تا حدودی احتمال ابتلا به یک اختلال افسردگی را کاهش دهد.

سگ سیاه افسردگیافسردگی چه کسانی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

گفته می شود که افسردگی از هر13 بزرگسال یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد، اگرچه بسیاری از آنها به دنبال درمان نیستند. افسردگی بیشتر بر افرادی تأثیر می‌گذارد که تغییرات عمده‌ای را تجربه می‌کنند، مانند رسیدن به بزرگسالی، ترک، یا شروع کار، یا از دست دادن یکی از عزیزان. افسردگی همچنین بیشتر بر افرادی تأثیر می گذارد که سیستم حمایتی محکمی ندارند و ممکن است در میان افرادی که شکست های قابل توجهی را در روابط خانوادگی یا دوستانه تجربه کرده اند، شایع تر باشد.

به نظر نمی رسد افسردگی عوامل خطر خاصی بر اساس وضعیت اجتماعی-اقتصادی، نژاد یا مذهب داشته باشد، زیرا افراد در هر سن و پیشینه ای می توانند علائم افسردگی را تجربه کنند. در کل، افسردگی نیاز به مقداری درمان دارد و هرگز نباید به طور کامل در خانه تشخیص داده شود یا درمان شود. در عوض، لطفاً از خدمات حرفه ای و دارای مجوز بهداشت روان کمک بگیرید.

درمان اختلال افسردگی

گزینه های درمانی زیادی برای افسردگی وجود دارد. به طور معمول، اولین نوع درمان است. گفتار درمانی یک درمان رایج برای افسردگی است، زیرا به بیماران این امکان را می دهد تا تجربیات و نیازهای خود را شرح دهند و آنها را بهتر درک کنند. گفتار درمانی نیز احتمالاً منبع تشخیص است، زیرا بسیاری از درمانگران ترجیح می دهند قبل از تعیین تشخیص دقیق به بیمار، همه احتمالات را از بین ببرند. گفتار درمانی شامل مواردی است که به دنبال بازیابی الگوهای تفکر ناسالم یا غیرمولد برای بهبود سلامت روان و ثبات کلی است.

داروی ضد افسردگی

افسردگی همچنین ممکن است با داروهای ضد افسردگی درمان شود – داروهایی که مکانیسم‌های شیمیایی و بیولوژیکی درگیر در افسردگی را هدف قرار می‌دهند و برای برگرداندن آن سیستم‌ها  به تعادل برای حمایت از بدنی سالم و با عملکرد خوب کار می‌کنند. آنها اغلب همراه با سایر درمان ها استفاده می شوند و ممکن است مدتی طول بکشد تا دارویی که برای شما خوب کار می کند و دوزی که نیازهای شما را برآورده می کند، پیدا کنید. از آنجایی که داروهای ضد افسردگی می توانند علائم را قبل از بهبود بدتر کنند، مهم است که با یک متخصص سلامت روان همکاری نزدیک داشته باشید تا مطمئن شوید که دوز و دفعات آن تا حد ممکن برای نیازهای شما موثر است.

لطفاً قبل از بررسی هر گونه گزینه دارویی با پزشک یا پزشک مراقبت های اولیه خود مشورت کنید. دوز و فرکانس ممکن است نیاز به تغییر چندین بار برای یافتن تعادل مناسب برای شما داشته باشد.

سگ سیاه افسردگیرژیم غذایی سالم و اصلاح سبک زندگی

رژیم غذایی حوزه دیگری است که در آن می توان افسردگی را مدیریت کرد، اگرچه رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند علائم را تسکین دهد. در عوض، تغییر مصرف غذا می تواند از سلامت جسمانی حمایت کند، که می تواند به عملکرد ذهن شما در بهترین حالت خود کمک کند. به عنوان مثال، رژیم غذایی سرشار از قند فرآوری شده و غذاهای تصفیه شده می تواند به شروع و تکثیر افسردگی کمک کند. در مقابل، یک رژیم غذایی پر از غذاهای کامل و تازه  می‌تواند به ذهن و بدن شما کمک کند که حمایت فیزیکی و محتوای تغذیه‌ای را که برای عملکرد بهینه نیاز دارد و در کوتاه‌مدت و بلندمدت ادامه می‌دهد، داشته باشد. حذف یا کاهش چشمگیر الکل نیز می تواند در محدود کردن اثرات افسردگی مفید باشد، زیرا الکل یک  ماده افسردگی است.

تغییرات سبک زندگی نیز ممکن است توسط پزشک توصیه شود، زیرا برخی از تغییرات در سبک زندگی شما می تواند به طور قابل توجهی بر نحوه رفتار بدن و مغز شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال،  سبک زندگی بی تحرک با مجموعه ای از نگرانی های سلامتی، از جمله اختلال خلق و خو، مرتبط است. حداقل 10 دقیقه ورزش در روز می تواند به بهبود سلامت روحی و جسمی شما کمک کند. بیرون رفتن در طبیعت نیز می‌تواند کمک کند، زیرا رگبار مداوم صفحه‌نمایش‌ها و رسانه‌ها – و کمبود هوای تازه – می‌تواند برای افرادی که در جهت بهبودی و بهبود سلامتی تلاش می‌کنند مشکل‌ساز باشد.

درمان آنلاین برای اختلال سگ سیاه افسردگی

درمان آنلاین به طور فزاینده ای محبوب شده است. تحقیقات نشان می دهد که می تواند به طور قابل توجهی علائم افسردگی را کاهش دهد. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که درمان آنلاین حتی موثرتر از جلسات حضوری سنتی بود، به طوری که اکثر شرکت کنندگان در گروه آنلاین کاهش علائم را سه ماه پس از درمان نشان دادند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید