مردم در فرهنگ های مختلف روز ولنتاین را به روش خاص خود جشن می گیرند. منشا و تاریخچه آن بسیار جالب است. امروزه، این جشن تجاری و فرهنگی قابل توجهی از عشق و عشق عاشقانه در سراسر جهان است.

تاریخ روز ولنتاینمعنی روز ولنتاین چیست؟

روز ولنتاین روز عشق عاشقانه در بین زوج ها و روز ابراز عشق به همه کسانی است که به آنها اهمیت می دهید. این با عاشقانه، قلب قرمز، شکلات و چیزهای شیرین، گل، پیام های عاشقانه و تبادل کارت های ولنتاین همراه است.

آیا می دانستید که این روز به عنوان روز ولنتاین نیز شناخته می شود؟ دو قدیس به نام های ولنتاین در این روز گرامی داشته می شوند، ولنتاین ترنی و ولنتاین رم. هر دو در اواخر سال 260 م به شهادت رسیدند.

تاریخچه روز ولنتاین چیست؟

منشا و تاریخچه روز ولنتاین در هاله ای از ابهام قرار دارد، زیرا داستان ها و افسانه های زیادی در مورد این روز وجود دارد.

یک داستان می گوید که کشیشی به نام ولنتاین از رم در دستان امپراتور کلودیوس دوم گوتیکوس به شهادت رسید. او نابینایی دختر زندانبانش را شفا داد و یکی از نامه هایی که برای دختر فرستاد با امضای “از ولنتاین تو” بود. ولنتاین دیگر اهل ترنی ایتالیا بود. طبق افسانه، اسقف از دستورات امپراتور که فرمان داد همه سربازان مجرد باید در جنگ شرکت کنند سرپیچی کرد. او برای نجات مردان جوانی که دوست دختر دارند، مخفیانه با آنها ازدواج کرد.

همچنین گفته می شود که روز ولنتاین از یک جشن بت پرستی به نام Lupercalia سرچشمه گرفته است. این فستیوال باروری برای بزرگداشت فاونوس، خدای کشاورزی رومیان باستان بود.

در قرون وسطی، مردم انگلستان و فرانسه معمولاً معتقد بودند که فصل جفت گیری پرندگان از 14 فوریه آغاز می شود، که به این باور کمک کرد که این زمان زمانی برای عاشقانه است.

کادو روز ولنتاینسنت های روز ولنتاین

شاید بیشتر مردم فراموش کرده باشند که روز عید شهیدی است که قدیس شد. علاوه بر این، بعید است که بسیاری از مردم در مورد آغاز غم انگیز روز ولنتاین بدانند.

با این وجود، جالب است بدانید که برخی از فرهنگ ها چگونه روز عاشقانه سال را جشن می گیرند.

اولین کارت های ولنتاین تولید انبوه اما با طراحی دقیق و تزئین شده توسط Esther A. Howland در دهه 1840 معرفی شد. در ایالات متحده، او به عنوان “مادر ولنتاین” شناخته شد. در سال 1900، کارت های چاپی آماده رایج شد.

ولنتاین قدیس حامی ازدواج های شاد و زوج های نامزد است. قدیس فرا خوانده می شود که در سفر، غش، طاعون، صرع و زنبورداری مداخله کند.

روز ولنتاین چینی جشنواره Qixi نام دارد که در 25 آگوست امسال برگزار می شود. طبق افسانه ها، روز بزرگداشت داستان عشق یک خدمتکار بافنده و یک گاوباز است. آنها از هم جدا شدند و هر سال فقط یک روز می توانند ملاقات کنند.

در ژاپن، شکلات محبوب ترین هدیه است. اما ژاپنی ها بسته به رابطه شان با گیرنده، معانی مختلفی به نوع شکلات می دهند. “giri-choco” (شکلات اجباری) به افرادی داده می شود که هدیه دهنده با آنها ارتباط عاشقانه ای ندارد، مانند رئیس، همکاران مرد یا معلمان. وقتی دختر نسبت به مردی احساسات عاشقانه دارد، به او “هونمی-چوکو” (شکلات مورد علاقه) می دهد. شکلات دوستی یا “تومو-چوکو” در مدرسه به همکلاسی ها (پسر و دختر) داده می شود.

بهترین شکلات های بازار را میشناسید؟

14 مارس “روز سفید” است و مردان نیز به نوبه خود به زنان شکلات می دهند. آنها اغلب شکلات های سفید می دهند، اگرچه می توان آب نبات، گل و موارد دیگر داد. در این روز، قیمت شکلات مهم است. آنهایی که ارزان هستند برای دوستان هستند و هیچ احساس عاشقانه ای ندارند. هر چه عشق و محبت عمیق تر باشد، شکلات ها گران تر هستند.

روز ولنتاین چه روزی است؟همین سنت در کره جنوبی نیز رعایت می‌شود، اگرچه مردان باید با دادن شکلات‌هایی که سه برابر گران‌تر از شکلات‌های دریافتی‌شان هستند، لطف خود را جبران کنند. مردم کره جنوبی همچنین یک “روز سیاه” دارند که در 14 آوریل برگزار می شود. در آن روز، کسانی که بی عشق هستند و هیچ شکلات یا هدیه ای در روز ولنتاین دریافت نکرده اند، اغلب در یک رستوران جمع می شوند. سیاه می پوشند و از سرنوشت خود ناله می کنند. محبوب ترین غذا در روز سیاه، jjajangmyeon، یک غذای نودل چینی است که روی آن سس لوبیا سیاه است.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید