شکلات‌ها در سرتاسر دنیا وجود دارند، اما برخی از آنها در طعم‌های خاصی تخصص دارند یا شکل‌های جالبی می‌سازند. در نجوا نیوز ما در مورد این صحبت خواهیم کرد که این شکلات سازهای درجه یک را کجا پیدا کنیم و چه چیزی شکلات های آنها را بسیار خاص می کند!

بهترین شکلات سازهای دنیا می توانند شکلات های خود را از ابتدا بسازند که نتیجه آن محصولی با کیفیت بالا و بی نظیر است. وقتی شکلات را به صورت آنلاین یا در فروشگاه مواد غذایی محلی خود خریداری می کنید، احتمالاً به جای مواد واقعی مانند کره کاکائو خالص، از پودر کاکائو و روغن گیاهی تهیه می شود. این منجر به یک محصول ضعیف می شود که واقعاً طعم شکلات را ندارد.

بهترین شکلات

شکلات چیست؟

آیا می دانستید شکلات روی درختان رشد می کند؟ دانه های کاکائو که اساس شکلات را تشکیل می دهند در واقع دانه های میوه درخت کاکائو هستند که عمدتاً در مناطق گرمسیری نزدیک استوا رشد می کنند. دانه ها در داخل یک میوه غلاف مانند رشد می کنند و با یک پالپ سفید آبدار پوشیده شده اند. چگونه ساخته می شود؟ برای تهیه شکلات، کشاورزان کاکائو غلاف ها را می شکافند، دانه ها را بیرون می آورند، تخمیر می کنند و خشک می کنند. لوبیاها به کارخانه‌ها در سرتاسر جهان ارسال می‌شوند، جایی که تولیدکنندگان آن‌ها را بررسی و تمیز می‌کنند، سپس آن‌ها را برشته و آسیاب می‌کنند تا به مایع غلیظی به نام شکلاتی تبدیل شوند. فشار دادن بیشتر، غلتاندن، مخلوط کردن با شکر و سایر مواد، و گرم کردن و سرد کردن در نهایت این خوراک خوشمزه را به دست می‌دهد.

بهترین شکلات

شکلات‌هایی که می‌خواهید امتحان کنید، شکلات‌هایی هستند که از شکلات‌های کوچک به دست می‌آیند، زیرا به چیزی که خلق می‌کنند افتخار می‌کنند. این شکلات‌سازها زمان خود را صرف تکمیل کار خود می‌کنند و مطمئن می‌شوند که هر شکلات ذائقه‌ی شما را تحریک می‌کند.

شکلات‌های کوچک‌تر نیز طعم‌های منحصربه‌فردی از شکلات‌ها را ارائه می‌کنند که ممکن است نتوانید آن‌ها را در شکلات‌های بزرگ‌تر پیدا کنید. بسیاری از شکلات‌سازان شکلات‌های خود را در دسته‌های کوچک تولید می‌کنند، به این معنی که از بهترین مواد اولیه استفاده می‌کنند و هنگام تهیه آن به جزئیات توجه زیادی دارند. همچنین می توانید با دیدن درست کردن هر شکلات در مقابل چشمان خود در حالی که جلوی شکلات ساز ایستاده اید، احساس بهتری نسبت به آن پیدا کنید.

اگر به دنبال شکلات‌های شگفت‌انگیز هستید، به این شکلات‌هایی که در سراسر جهان شناخته شده‌اند نگاه نکنید. فرقی نمی‌کند شکلات‌های شیری، شکلات داغ یا ترافل‌های شکلاتی، در اینجا چیزی برای همه وجود دارد.

بهترین شکلات

شکلات شیری یا روشن در مقابل شکلات تلخ و تیره

تولیدکنندگان شکلات سبک یا شیری ادعا می کنند که محصول آنها برای سلامتی بهتر است زیرا حاوی شیر است و شیر پروتئین و کلسیم را تامین می کند . حامیان شکلات تلخ به محتوای آهن و سطوح بالاتر آنتی اکسیدان در محصول خود اشاره می کنند.

مواد مغذی چگونه با هم مقایسه می شوند؟

در اینجا چند نمونه از سطوح مواد مغذی موجود در آن آورده شده:

مواد مغذی شکلات تلخ (100 گرم) شکلات شیری (100 گرم)
انرژی 556 کالری 531 کالری
پروتئین 5.54 گرم 8.51 گرم
کربوهیدرات 60.49 گرم 58 گرم
چربی 32.4 گرم 30.57 گرم
قندها 47.56 گر م 54 گر م
آهن 2.13 میلی گرم 0.91 میلی گرم
فسفر 51 میلی گرم 206 میلی گرم
پتاسیم 502 میلی گرم 438 میلی گرم
سدیم 6 میلی گرم 101 میلی گرم
کلسیم 30 میلی گرم 251 میلی گرم
کلسترول 5 میلی گرم 24 میلی گرم

 

هرچه شکلات تیره‌تر باشد، غلظت کاکائو بیشتر می‌شود و بنابراین، از نظر تئوری، سطح آنتی‌اکسیدان‌ها بیشتر خواهد بود.

با این حال، بسته به برند و نوع انتخابی شما، مواد مغذی در شکلات‌های تجاری موجود بسیار متفاوت است. اگر می خواهید از مواد مغذی آن مطمئن شوید، بهتر است برچسب آن را بررسی کنید.

شکلات های شیرین نشده و محصولات 100 درصد کاکائو را می توان به صورت آنلاین و در برخی از فروشگاه های مواد غذایی و مواد غذایی سالم خریداری کرد.

بهترین شکلات

بهترین برند شکلات ایرانی

  • شکلات باراکا
  • شکلات آیدین
  • شکلات شیرین عسل
  • شکلات شونیز
  • شکلات پارمیدا
  • شکلات فرمند

در نتیجه بهترین شکلات‌ها

شکلات ساز تاریخچه ای دارد که به طور پیچیده ای با تکامل شکلات گره خورده است. بهترین شکلات های جهان همیشه یک چیز مشترک دارند، و این فقط یک طعم شگفت انگیز آن است.

عاشقان شکلات مطمئناً از این برندهای شکلات باکیفیت لذت خواهند برد. شکلات خوب یک خوراکی خوشمزه است که در حد اعتدال نیز می تواند برای شما مفید باشد!

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید