به دنبال آنلاین شدن زندگی، امروزه تقریبا تمامی کارها به صورت اینترنتی انجام می شوند. ترجیح بیشتر مردم بر این است که برای خرید، وقت خود را صرف وبگردی و مقایسه قیمت و سایر ویژگی های یک محصول در اینترنت کنند، تا اینکه مراجعه حضوری داشته باشند، بخش زیادی از زمان خود را در ترافیک و مسیر باشند و در همان مدت کوتاه بتوانند تنها تعداد محدودی فروشگاه را بررسی کنند. همین نیاز و تغییر ذائقه در مردم باعث شده تا بیشتر فروشندگان اقدا به راه اندازی فروشگاه اینترنتی مخصوص محصولات خود کنند. از این طریق می توانند به فروش بیشتر برسند و بیزنس خود را شناخته تر و گسترده تر کنند. ما در نجوا نیوز تمامی مراحلی که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ضروری است را به شما اطلاع رسانی می کنیم تا بیزنس خود را به صورت اصولی و درست، گسترش و راه اندازی کنید.

 

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

برای اینکه یک فروشگاه اینترنتی موفق و اصولی داشته باشید باید از همان ابتدا درست و اصولی پیش بروید تا بتوانید روز به روز پیشرفت کنید. داشتن زیربنای خوب و سالم، از ملزومات یک کسب و کار موفق است. زیربنای فروشگاه اینترنتی متشکل از عوامل مختلفی است که به رشد آن کمک بسیار زیادی می کند. برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی، مراحل زیر را طی کنید:

 • پلتفرم تجارت الکترونیک انتخاب کنید
 • مخاطب هدف خود را مشخص کنید
 • انتخاب کنید چه چیزی به صورت آنلاین بفروشید
 • با یک dropshipper شریک شوید
 • درگاه پرداخت ایجاد کنید
 • برای فروشگاه خود نام انتخاب کنید و یک domain بگیرید
 • سایت خود را برای فروش طراحی کنید
 • یک استراتژی برندینگ قوی ایجاد کنید
 • در مورد ساختار کسب و کار خود تصمیم بگیرید
 • کمپین های بازاریابی خود را شروع کنید

 

انتخاب پلتفرم تجارت الکترونیک

 

انتخاب پلتفرم تجارت الکترونیک

وب سایت شما چهره برند شما خواهد بود. پلتفرمی که بر روی آن ساخته شده است و ویژگی های تجارت الکترونیکی که ارائه می دهد، بخش بزرگی از نحوه اجرا و اداره ی بیزنس شما خواهد بود. در اینجا عواملی وجود دارد که باید هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی و انتخاب یک پلتفرم تجارت الکترونیک در نظر بگیرید:

ابزارها

آیا پلتفرم هر آنچه را که برای تبدیل کسب و کارتان به موفقیت نیاز دارید به شما ارائه می دهد؟ آیا می توانید از آن برای ایجاد کمپین های بازاریابی، مدیریت موجودی، فروش در کانال های متعدد و دریافت پول استفاده کنید؟ آیا می توانید مالیات فروش را خودکار کنید، تجربه پرداخت خود را سفارشی کنید یا چت آنلاین اضافه کنید؟ اساساً آیا پلتفرم می تواند در کنار کسب و کار شما رشد کند؟

تغییرات تخصصی بیزنس شما

آیا قصد فروش CBD را دارید، آیا به دنبال ایجاد یک تجارت باکس اشتراکی هستید یا ایده کسب و کار خاص دیگری دارید؟ آیا این پلتفرم قابلیت هایی را که برای ایجاد فروشگاه ایده آل خود نیاز دارید به شما ارائه می دهد؟

قیمت گذاری

آیا پلتفرم پکیج قیمتی دارد که نیازهای تجارت الکترونیک شما را برآورده کند و در عین حال از نظر مالی منطقی باشد؟ آیا با رشد کسب و کارتان می توانید برنامه خود را برای استفاده از ابزارهای حرفه ای تر ارتقا دهید؟ آیا قابلیت های لازم بازاریابی و منابع مدیریت کسب و کار در طرح گنجانده شده است؟

قابلیت‌های طراحی

آیا این پلتفرم به شما امکان می‌دهد فروشگاهی بسازید که هم زیبا به نظر برسد، هم در سطح بالایی  کار کند؟ آیا طیف گسترده ای از قالب های تحت وب را برای استفاده در همان ابتدای کار ارائه می دهد؟ طراحی سفارشی ویترین و نمای سایت در آن امکان پذیر است یا نه؟

نسخه موبایل

آیا سازنده وب سایت، پیشرفت و به روز رسانی برای نسخه موبایل فراهم می کند؟ آیا خریداران می توانند به راحتی فروشگاه شما را در تلفن های خود مرور کنند؟

 

مشخص کردن مخاطب هدف

 

مشخص کردن مخاطب هدف

یکی از اولین مواردی که هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی باید در نظر گرفت این است که به چه کسی می فروشید. این برای تعیین محصولات برای فروش، طراحی وب سایت، تکنیک های بازاریابی و نیازهای حمل و نقل مهم است.

اگر از قبل ایده ای برای محصول دارید، از آن برای تعیین مشتری ایده آل استفاده کنید. اگر یک فروشگاه آنلاین را از ابتدا راه اندازی می کنید، مخاطبی را که می خواهید هدف قرار دهید در نظر بگیرید. از خود بپرسید: آنها چند سال دارند؟ آنها کجا زندگی می کنند؟ آنها چه منافعی دارند؟ اکنون زمان خوبی برای ایجاد پرسونای خریدار است تا دقیقاً افرادی را که قصد دارید با فروشگاه خود هدف قرار دهید، مشخص کنید. هنگام انتخاب مخاطب هدف، بهتر است جامعه ای را انتخاب کنید که بیشترین آشنایی را دارید. برای ایجاد، فروش و بازاریابی موفق محصولات، باید واقعاً پایگاه مشتریان خود را بشناسید و درک کنید. بنابراین اگر جامعه خاصی را هدف قرار دهید که قبلاً بخشی از آن بودید، برآورد و تامین نیاز آنها برایتان راحت تر خواهد بود.

 

انتخاب محصول

 

انتخاب محصول

عنصر حیاتی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی، انتخاب چیزی است که می فروشید. بهترین راه انتخاب بر اساس مخاطب هدف شما است. چه محصول یا خدماتی را می توانید به این جمعیت ارائه دهید که هنوز در بازار وجود ندارد؟ چه مشکلاتی که مشتریان دارند را می توانید حل کنید؟ چه خدماتی را می توانید با کیفیت بهتر ارائه کنید؟ فروش چه محصولی برای مشتریان شما هیجان آور است و یا می تواند بخشی از نیازهای آنها را برآورده کند؟

در اینجا چند نکته دیگر برای انتخاب محصولات برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی وجود دارد:

به دنبال یک بازار دست نخورده باشید

آیا ایده خدمات یا محصولی دارید که هنوز در بازار وجود ندارد؟ آیا آیتمی طراحی کرده اید که می تواند بخشی از نیازهای مشتریان را برطرف کند؟ اگر جواب شما به این سوال مثبت است، محصول درستی را انتخاب کردید.

بهینه سازی یک محصول محبوب

می توانید یک محصول را انتخاب کنید و نقاط ضعف آن را از بین ببرید، با این کار می توانید همان محصول را با خدمات بهتر ارائه دهید تا مخاطبان بیشتری جذب کند. نظرات برندهای پیشرو را بررسی کنید تا ببینید مشتریان چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را از دست می دهند.

ترند ها را دنبال کنید

بر کسی پوشیده نبود که در دو سال گذشته نیاز زیادی به ماسک صورت و ابزار کار از خانه، رشد زیادی پیدا می کند. اما چه روندهای جدیدی در حال رشد هستند؟ با استفاده از روش های زیر می توانید محصولات پرتقاضا را پیدا کنید:

 • گزارش‌ها را بخوانید
 • عبارات جستجوی پرطرفدار را با ابزارهایی مانند Google Trends بررسی کنید
 • از محصولات جدید و جدید موجود در لیست های محبوب فروشگاه ها الهام بگیرید

 

بعد از انتخاب محصول، به موارد زیر دقت کنید تا در راه اندازی فروشگاه اینترنتی به شما کمک کند:

 • اقلامی را بفروشید که حمل آنها آسان است

در تجارت الکترونیک، بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که شکننده نباشند، سبک وزن هستند و قطعات متحرک کمی دارند. اگر محصوب انتخابی شما شامل باتری یا آهنربا باشد، احتمال وارد شدن آسیب به محصول وجود دارد

 • میزان سود خود را بررسی کنید

ROI (بازده سرمایه گذاری) خود را تخمین بزنید. ابتدا به رقبای خود نگاه کنید تا قیمت تقریبی خود را تعیین کنید. سپس محاسبه کنید که چقدر باید بفروشید تا هزینه های کسب و کار خود را پوشش دهید.

 

همکاری با یک dropshipper

 

همکاری با یک dropshipper

اگر به فکر راه اندازی فروشگاه اینترنتی و فروش هستید، ایجاد  کسب و کار dropshipping گزینه مناسبی است. علاوه بر راه‌اندازی سریع، dropshipping شامل مزایای کلیدی دیگری نیز می‌شود، مانند به حداقل رساندن هزینه‌های اولیه، مدیریت موجودی و انجام سفارش.

dropshipping چیست و چگونه کار می کند؟

Dropshipping یک گزینه کسب و کار خرده فروشی با راه اندازی و اجرای آسان است که به شما امکان می دهد محصولات را بدون نیاز به انبار کردن، مدیریت یا ارسال موجودی بفروشید. وقتی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی با این سبک کار می کنید، فروشگاه آنلاین شما با یک تامین کننده dropshipping ادغام می شود. از طریق این همکاری، محصولات انتخابی شما از کاتالوگ فروشنده در سایت قرار گرفته و به فروش می رسد. شما می توانید نحوه قیمت گذاری، بازاریابی و ارائه این محصولات را در هنگام عقد قرارداد همکاری مشخص کنید. وقتی فعالیت خود را شروع می‌کنید، مشتریان محصول را از سایت شما می‌خرند، سپس اطلاعات سفارش را به عرضه‌کننده dropshipping که تامین و ارسال سفارش را انجام می دهد، منتقل می کنید تا به مشتری برسد.

مراحل ثبت سفارش در این نوع از راه اندازی فروشگاه اینترنتی به این ترتیب است:

 1. محصولات مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای فروش در سایت قرار می دهید
 2. خریدار به سایت شما مراجعه می کند. محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و بعد از پرداخت ثبت سفارش می کند.
 3. شما بعنوان مسئول سایت، سفارش را به تامین کننده اطلاع می دهید
 4. تامین کننده محصول را مستقیماً به آدرس مشتری شما ارسال می کند

پرداخت هزینه محصول به تامین کننده می تواند به دو صورت انجام شود. یا در همان ابتدای ثبت سفارش انجام می شود، یا پرداخت به صورت ماهانه انجام شود.

 

درگاه پرداخت ایجاد کنید

 

درگاه پرداخت ایجاد کنید

وقتی نوبت به راه اندازی فروشگاه اینترنتی می رسد، مهم ترین نکته نحوه پرداخت و دریافت پول است. این نکته می تواند اثر بسیار زیادی در جذب مشتری برای شما داشته باشد. ایجاد یک درگاه پرداخت مطمئن باعث می شود مشتری ها با خاطری جمع از فروشگاه شما خرید کنند.

از آنجاییکه پرداخت و احترام به مشتری برای دریافت پول،  بخش مهمی از راه اندازی فروشگاه اینترنتی است، ابتدا تعیین کنید که چه روش های پرداختی را می خواهید انتخاب کنید. ابهتر است روش های پرداخت متعددی را برای مشتریان خود قرار دهید تا از هر روشی که دوست دارند، اقدام کنند. بسته به موقعیت مکانی خود، معمولاً می توانید یک یا چند روش پرداخت را انتخاب کنید، مانند:

 • کارت های اعتباری
 • کیف پول دیجیتال (مانند پی پال)
 • پرداخت کارت به کارت
 • پرداخت در محل

سپس با یک درگاه پرداخت قرارداد همکاری امضا کنید تا بتوانید شرایط پرداخت آنلاین را مهیا کنید.

 

برای فروشگاه خود یک اسم انتخاب کنید و domain تهیه کنید

 

برای فروشگاه خود یک اسم انتخاب کنید و domain تهیه کنید

بعد از انتخاب محصول، تامین کننده، مشتری هدف و درگاه پرداخت، قدم مهم بعدی راه اندازی فروشگاه اینترنتی انتخاب یک نام و آدرس برای بیزنس شما هست. برای انتخاب اسم مناسب فروشگاه اینترنتی، کلمات مرتبط با محصول و صنعت تولید آن را جست و جو کنید. سعی کنید نامی انتخاب کنید که بتواند برند شما را منحصر به فرد کند و با اسامی معمول و متعارف، تفاوت داشته باشد.

استفاده از اصول سئو می تواند به سایت شما کمک کند تا در انتخاب نام سایت خود، گزینه ای را برای سایت برگزینید که با جست و جو های آنلاین مرتبط با محصول شما بیشترین مطابقت را داشته باشد. برای این کار می توانید در گول ترند، عبارات مرتبط را جست و جو کنید و با استفاده از دوره آموزشی سئو، به گسترش کسب و کار خود کمک کنید.

هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی، دسته بندی محصول یا یک محصول خاص را به نام خود وارد کنید تا خریداران فورا بدانند چه چیزی ارائه می دهید. برای مثال، اگر کلاه می‌فروشید، می‌توانید کلمه «لوازم جانبی» یا «کلاه» را وارد کنید. مهمتر از همه در راه اندازی فروشگاه اینترنتی این است که، مطمئن شوید که نام کسب و کار شما برجسته است و قبلاً از آن استفاده نمی شود.

پس از تصمیم گیری در مورد نام تجاری، یک دامنه حرفه ای برای سایت خود دریافت کنید. برای انتخاب بهترین نام دامنه، نام فروشگاه خود را دقیقا مطابقت دهید. این به مشتریان شما کمک می کند تا شما را آنلاین پیدا کنند.

 

طراحی سایت برای فروش

 

طراحی سایت برای فروش

بعد از گذراندن مراحل بالا، بهترین وقت است که وارد طراحی ویترین برای فروشگاه آنلاین خود شوید و تمام تلاش خود را برای بهینه شدن سایت و فروش خود انجام دهید. در این مرحله از راه اندازی فروشگاه اینترنتی شما باید مطمئن شوید که سایت شما علاوه بر داشتن ظاهر جذاب و گویا، بتواند در نگاه اول شرایط انتخاب محصول و پرداخت راحت را برای مشتری فراهم کند.

بهتر است در راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود، به نکات زیر برای طراحی سایت توجه کنید.

 • از یک الگوی تجارت الکترونیک استفاده کنید

نیازی به اختراع مجدد نیست. بسیاری از سایت ها هستند که الگوهای فروشگاه آنلاین زیادی را ارائه می دهند که می توانند بنا به درخواست شما تنظیم شوند تا منحصر به فرد بودن فروشگاه شما را حفظ کنند.در عین حفظ خلاقیت و نو آوری، این الگوها شامل تمام ویژگی‌های کلیدی مورد نیاز یک فروشگاه  می‌شوند تا نیازی به ایجاد مجدد آنها نباشد.

 • محصولی که می فروشید را برای مشتری شفاف سازی کنید

بازدیدکنندگان سایت شما می خواهند بلافاصله پس از ورود بدانند که شما چه چیزی را ارائه می دهید، البته این نکته برای افرادی که به تازگی اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کردند اهمیت دارد؛ صاحبان برند های معروف که محصول آنها برای همه واضح و مشخص است نیازی به این حد شفاف سازی ندارند.

نکته حرفه ای: متا دیتاهای سایت خود را به روز کنید تا نوع فروشگاهی که هستید را نیز شامل شود. به عنوان مثال، اگر کسب و کاری به نام جاب تیم هستید که پلتفرم آموزش برنامه نویسی، دیجیتال مارکتینگ و سئو هستید، عنوان متای سایت شما باید به این صورت باشد: جاب تیم | پلتفرم آموزش برنامه نویسی، دیجیتال مارکتینگ و سئو.

 • CTAهای واضح بنویسید

هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است که در هر مرحله از فرآیند خرید، مشتریان شما باید بدانند که در مرحله بعد چه کاری باید انجام دهند. مطمئن شوید که متن CTA (نکاتی که مشتریان را برای مرحله بعد راهنمایی می کنند) دیداری است و مشخص می کند که مشتری با کلیک کردن به کجا هدایت می شود.

از همان ابتدا شروع کنید. یک دکمه بزرگ و برجسته اکنون خرید کنید در صفحه اصلی سایت خود که به کاتالوگ منتهی می شود اضافه کنید. در هر صفحه محصول یک گزینه برجسته خرید اکنون و/یا افزودن به سبد خرید قرار دهید.

 

ساختار فروشگاه خود را مشخص کنید

یک نوار ناوبری در بالای سایت خود ایجاد کنید که مشتریان را به جایی که باید بروند هدایت می کند. انتخاب دسته بندی های مناسب برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است. اگر لباس می فروشید، برگه هایی برای لباس های مردانه یا زنانه و همچنین یکی برای اقلام فروش ایجاد کنید. به مشتریان اجازه دهید به راحتی آنچه را که در سبد خرید خود دارند با افزودن پیوند سبد خرید در گوشه سمت راست بالای سایت خود ردیابی کنند. پیوندهای کلیدی را در فوتر سایت خود بگنجانید، از جمله خط مشی حمل و نقل تجارت الکترونیکی و بازپرداخت، پیوندهایی به صفحات رسانه های اجتماعی و اطلاعات تماس شما.

از تصاویر سطح بالا استفاده کنید

عکاسی محصول یک جنبه بسیار مهم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی است. مشتریان می‌خواهند محصول شما را از نزدیک ببینند و باید قبل از خرید مطمئن شوند که می‌دانند محصول چه شکلی است. از عکس ها و فیلم های حرفه ای برای نمایش ظاهر، احساس، اندازه، ابعاد، وزن و غیره محصول استفاده کنید.

 

استراتژی برندینگ قوی ایجاد کنید

 

استراتژی برندینگ قوی ایجاد کنید

با برندسازی قوی، فروشگاه خود را برای همیشه در ذهن ها حک کنید. برندسازی شامل همه چیز از نام کسب و کار، لوگو، رنگ سازمانی و حتی لحن صدای شما می شود. برند کسب و کار شما باید به شدت به نوع شرکت شما و مخاطبان هدف شما مرتبط باشد.

 • رنگ سازمانی

هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی، با بازی با رنگ ها به منظور ایجاد رنگ سازمانی برند خود شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که رنگ ها به محصولات شما مرتبط هستند، مانند رنگ های آبی و سبز برای بطری های آب سازگار با محیط زیست. حدود 3 تا 4 رنگ را انتخاب کنید و آنها را ذخیره کنید تا در حین حرکت آنها را داشته باشید.

 • ایجاد لوگو

با اشکال ساده و کلمات خوانا برای کسب و کار خود یک لوگو ایجاد کنید. تصویری که شما ایجاد می کنید باید ساده و قابل تشخیص باشد. لوگوی شما در یک نگاه کسب و کار شما را مشخص می کند، بنابراین برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی، وقت مناسبی صرف این مسئله کنید تا هویت درستی برای برند ایجاد کرده باشید.

 • زبان ارتباط با مشتری

یکی دیگر از جنبه های مهم برند شما، لحن صدایی است که هنگام تولید محتوا استفاده می کنید. این باید هنگام نوشتن توضیحات محصول، پست های رسانه های اجتماعی و ایمیل های شما در نظر گرفته شود.

از خود بپرسید: مشتریان من چه کسانی هستند و با چه زبان و پیامی ارتباط خواهند داشت؟ آیا باید لحن صمیمانه داشته باشم، یا جدی صحبت کنم؟

 

ساختار کسب و کار خود را مشخص کنید

 

ساختار کسب و کار خود را مشخص کنید

اجازه ندهید که فراز و نشیب های قانونی راه اندازی فروشگاه اینترنتی شما را متوقف کند.

در اینجا چهار مورد از رایج ترین ساختارهای کسب و کار آورده شده است:

مالکیت انحصاری: این بدان معناست که شما و کسب و کارتان از نظر قانونی و مالی به هم مرتبط هستند. اگر تازه شروع به کار با فروشگاه آنلاین خود کرده اید، به احتمال با همین ساختار خواهد بود. این ساده ترین شکل کسب و کار برای شروع است و ثبت کسب و کار شما را آسان تر می کند.

شرکت با مسئولیت محدود (LLC): این گزینه به شما امکان می دهد دارایی های شخصی و تجاری خود را جدا نگه دارید و شروع یک کسب و کار را کمی کم خطر کند. LLCها نسبتاً سریع راه اندازی می شوند و مزایای مالیاتی کسب و کار مختلفی را ارائه می دهند.

شراکت: اگر کسب و کار خود را با یک شریک شروع می کنید، باید هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی قرارداد مشارکت امضا کنید. از طریق این قرارداد نقش ها، مسئولیت ها، سرمایه گذاری ها و حقوق هر شریک را مشخص می کنید.

شرکت: یک شرکت معمولاً به یک تجارت تأسیس شده اشاره می کند که شامل سهامداران و کارکنان است. انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که می توانید ایجاد کنید.

اگر کسب و کار خود را به عنوان یک شرکت انفرادی راه اندازی می کنید، می توانید از هرگونه اقدام رسمی برای ایجاد کسب و کار خود اجتناب کنید. با این وجود، همچنان باید برای هر گونه مجوز و مجوزهای مربوطه که به کسب و کار و مکان شما مرتبط است، درخواست دهید. برای تعیین آنچه نیاز دارید، با اداره تجارت کوچک ایالات متحده مشورت کنید.

برخی از مزایا و معایب راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود به عنوان یک شرکت انفرادی عبارتند از:

مزایا

 • آسان برای شروع
 • راه اندازی ارزان
 • به شما کنترل کامل می دهد
 • تشکیل پرونده مالیاتی را ساده‌تر می‌کند، زیرا مجبور نیستید به طور جداگانه تجارت را تشکیل دهید

معایب

 • شما مسئولیت کامل بدهی ها و تعهدات کسب و کار خود را دارید
 • نمی توانید با فروش سهام در کسب و کار خود پول جمع آوری کنید

در نهایت، یک وکیل تجاری استخدام کنید تا شما را در مسیر رسیدن به کسب و کارتان کمک کند. اگر به دنبال راه اندازی فروشگاه اینترنتی به صورت LLC، شراکت یا شرکت هستید، پیشنهاد می کنیم یک وکیل تجاری استخدام کنید.

 

کمپین های مارکتینگ خود را شروع کنید

 

کمپین های مارکتینگ خود را شروع کنید

شما برای اولین فروش خود آماده هستید. وقت آن است که کسب و کار خود را به دنیا معرفی کنید. از طریق استراتژی های بازاریابی رایگان و پولی، مشتریان را به فروشگاه آنلاین خود هدایت کنید. در ابتدای راه اندازی فروشگاه اینترنتی، می توانید از کمپین های بازاریابی رایگان استفاده کنید. مانند:

 • رسانه های اجتماعی

همزمان با راه اندازی فروشگاه اینترنتی،یک صفحه تجاری برای آن در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام ایجاد کنید. اطلاعات کسب و کار خود را در صفحه نمایه خود به روز کنید، از جمله پیوند وب سایت، مکان و جزئیات تماس. سپس، در مورد تبلیغات، فروش و موارد جدید پست کنید و به فروشگاه خود لینک دهید. به مشتریان اجازه دهید  با پیوند دادن پست های اینستاگرام خود به فروشگاه آنلاین خود، مستقیماً از صفحه رسانه اجتماعی شما خرید کنند.

 • بازاریابی ایمیلی

ابتدای راه اندازی فروشگاه اینترنتی، یک آدرس ایمیل تجاری ایجاد کنید. سپس با افزودن یک لایت باکس به سایت خود که مشتریان را تشویق به ثبت نام می کند یا با افزودن فرم ثبت نام در فوتر سایت خود، یک لیست ایمیل ایجاد کنید. می توانید در خرید بعدی به آنها تخفیف بدهید تا آنها را به خرید تشویق کنید.

 • سئو

بعد از راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود، سایت خود را برای رتبه بندی بالا در نتایج جستجوی گوگل بهینه کنید. طوریکه وقتی مشتریان به دنبال انواع محصولاتی هستند که شما برای فروش ارائه  می دهید، فروشگاه شما گزینه اول باشد. این کار را با نوشتن عناوین متا و توضیحات بهینه شده برای هر یک از صفحات سایت خود انجام دهید. این مورد شامل صفحه اصلی شما، کاتالوگ محصولات و هر صفحه محصول جداگانه می شود.

کمپین های بازاریابی پولی که می توانند در هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی به شما کمک کنند شامل این موارد می شوند:

 • تبلیغات اینستاگرام

خریداران خود را در محبوب ترین کانال رسانه های اجتماعی هدف قرار دهید. ابتدا هدف کمپین را مشخص کنید، که می تواند به دست آوردن ترافیک، تعامل، تبدیل یا چیز دیگری باشد. سپس انتخاب کنید که چقدر می خواهید هزینه کنید و چقدر می خواهید تبلیغات پخش شوند. معرفی برند خود در اینستاگرام هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی کمک بسیار زیادی به فروش شما می کند.

 • تبلیغات گوگل

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک را در Google تنظیم کنید که مکان‌های خاص، جمعیت‌شناسی، کلمات کلیدی و پرس و جوها را هدف قرار می‌دهند. با این کار مشتریانی که در حال جستجوی فروشگاهی مانن

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید