مدیریت جملات مشتری پسند بخشی جدایی ناپذیر از هر بخش از تجارت است. این فقط به پشتیبانی مشتری محدود نمی شود، بلکه برای کل چرخه زندگی مشتری در طول کاری آنها اعمال می شود.

ایجاد روابط طولانی مدت با مشتری برای کسب و کارها بسیار مهم است، زیرا به برند شما کمک می کند تا برجسته شود و به مشتریان دلایلی برای ارتباط عاطفی با شما ارائه دهد. با این حال، داشتن یک پایه قوی برای ارتباط با مشتری، پایه هر کسب و کاری است. برای یادگیری جملات مشتری پسند در نجوا نیوز همراه ما باشید.

 

چگونه با مشتری حرف بزنیم؟

کیفیت مکالمات خدمات مشتری می تواند چشم انداز هر کسب و کاری را ایجاد کند یا از بین ببرد .در واقع، تعاملات ضعیف همیشه باعث می شود مشتریان احساس ناامیدی کنند و گاهی اوقات آنها را تا حدی مجبور می کند که به سمت رقبا بروند.

برای جلوگیری از رسیدن به آن نقطه، باید استراتژی ارتباطی خود را با تمرکز بر استفاده از عبارات مثبت خدمات مشتری برای اطمینان از رضایت مشتریان انجام دهید.

 

جملات مشتری پسند چیست؟

روابط با مشتری تمام فعالیت هایی است که یک شرکت برای تعامل با مشتریان خود انجام می دهد. این می تواند شامل تعاملات جدید با مشتری برای توسعه روابط بلندمدت باشد. مدیریت این روابط مستلزم آن است که استراتژی های مختلفی را امتحان کنید، اما استفاده از راهبرد مناسب می تواند به ایجاد روابط پایدار با مشتریان کمک کند.

شما می توانید روابط مشتری را به دو گروه واکنشی و فعال طبقه بندی کنید. روابط واکنشی با مشتری هنگام پاسخگویی به مسائل مشتری، مانند نقص محصول یا خدمات ضعیف، مفید است. این می تواند شامل شناسایی مسائل، عیب یابی و یافتن راه حل مناسب با مشتری باشد. روابط پیشگیرانه بر چگونگی افزایش رضایت مشتری به طور منظم تمرکز دارد. این می تواند شامل پاداش های وفاداری، پیام های شخصی یا مشوق های دیگر باشد.

 

لیست جملات مشتری پسند

عبارات بسیار قدرتمند و عالی برای جملات مشتری پسند وجود دارد که می توانید از آنها برای تأثیرگذاری بر مشتریان و جلب اعتماد آنها استفاده کنید.

 • از ملاقات شما خوشبختم. چگونه می توانم به شما کمک کنم؟
 • از اینکه این موضوع را به ما اطلاع دادید متشکرم. ما قدردان آن هستیم.
 • من کاملا شرایط شما را درک می کنم.
 • میشه لطفاً در مورد آن بیشتر توضیح دهید؟
 • اگر چیزی را اشتباه متوجه شده ام، می توانید مرا توجیح کنید.
 • بگذارید همه چیز را برایتان بهتر کنم.
 • ما مطمئناً در این مورد به شما کمک خواهیم کرد.
 • این چیزی است که می توانم به جای آن به شما ارائه دهم.
 • هر کار دیگری که می توانم انجام دهم به من اطلاع دهید.
 • مشکل شما اکنون به تیم مناسب منتقل شده است.
 • ما از بازخورد شما قدردانی می کنیم.
 • شما برای ما ارزش زیادی دارید.

 

ارتباطات و اعتماد را با عبارات عالی برای ارتباط با مشتری انجام دهید.

گفتگوهای مثبت و مرتبط همیشه رضایت مشتریان را تضمین می کند. و اگر نمایندگان شما بدانند چگونه از عبارات پشتیبانی مشتری در زمان مناسب استفاده کنند، نه تنها می تواند سطح ارتباطات را بهبود بخشد، بلکه مشتریان وفادار به وجود می آورند.

تمرکز همیشه باید بر این باشد که مشتریان احساس کنند دیده می شوند و به آنها اعتماد به نفس دهیم تا در صورت مواجه شدن با هر مشکلی دوباره در آینده مطرح کنند. بنابراین، مطمئن شوید که تیم شما در مورد استفاده از عبارات ارتباط با مشتری آموزش دیده اند تا اعتماد مشتریان را جلب کنند.

جملات ارتباط با مشتری : بهترین جملات مشتری پسند
جملات ارتباط با مشتری : بهترین جملات مشتری پسند

چرا روابط با مشتری مهم است؟

داشتن یک استراتژی رسمی روابط با مشتری مزایای متعددی دارد. در اینجا چند دلیل مهم برای جملات مشتری پسند آورده شده است:

وفاداری مشتری: داشتن روابط خوب با مشتری می تواند به مشتریان شما نشان دهد که به آنها اهمیت می دهید و مطمئن شوید که نظرات آنها را در نظر می گیرید.

حفظ مشتری:مانند وفاداری، حفظ احتمال این است که مشتری دوباره محصولات شما را بخرد. به عنوان مثال، اگر برای حل مشکلی به مشتری روابط واکنشی عالی ارائه کردید، ممکن است دوباره از شما خرید کند.

رضایت مشتری:مشتریان ممکن است به نظرسنجی های شرکت یا سایر فعالیت های تعاملی پاسخ مثبت بدهند، اگر شما با آنها رابطه مثبتی ایجاد کنید. بازخورد صادقانه می تواند به شما و کارمندانتان کمک کند تا در صورت نیاز، روابط مشتری، محصولات یا خدمات را تنظیم کنید.

سفیران مشتری: اگر شرکت شما روابط قوی با مشتری داشته باشد، مشتریان ممکن است پر سر و صداتر باشند. آنها ممکن است خدمات شما را به دوستان یا خانواده توصیه کنند.

 

مدل مدیریت ارتباط با مشتری را می توان به مراحل زیر طبقه بندی کرد

آگاهی : این اولین نقطه تماسی است که در آن مشتریان بالقوه سعی می کنند بیشتر در مورد برند شما بدانند.

اکتشاف : سپس نیازهای مشتریان بالقوه را یاد می گیرید و شناسایی می کنید و اطلاعات را برای برآوردن نیازهای آنها به اشتراک می گذارید.

ارزیابی : حرکت به جلو، محصولات/خدمات شما را با رقبا مقایسه و ارزیابی می کنند.

قصد : در نهایت مشتری شما متقاعد شده و تصمیم به خرید از شما گرفته است.

خرید : پس از پرداخت، معامله انجام می شود و مشتری بالقوه به مشتری شما تبدیل می شود.

وفاداری : پس از خرید پیگیری کنید تا موفقیت مشتری را با محصول خود تعیین کنید.

 

نحوه برخورد اصولی با مشتری

ایجاد مدیریت ارتباط با مشتری خوب چه اهمیتی دارد؟

مشتریان ضربان قلب همه مشاغل هستند. بنابراین، ایجاد نمونه های تعامل خوب با مشتری با تقویت روابط با مشتریان برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم است. در روزهای خوب و بد، حفظ یک رابطه سالم با مشتری با همه مشتریان شما به حفظ عملکرد کسب و کار شما کمک می کند.

چه شرکت‌های رویداد آنلاین یا رویدادهای تجاری، این دلیل باعث می‌شود که کسب‌وکارها برای حفظ عملکرد خوب، یک رابطه عالی با مشتری ایجاد کنند. توسعه و بازاریابی خوب به کسب و کار شما کمک می کند تا مثال های بهتری برای مدیریت ارتباط با مشتری ارائه دهد. بیایید در مورد زمینه های کلیدی توسعه مدیریت ارتباط با مشتری خوب صحبت کنیم.نتایج حاصل از تجربه مشتری خوب در مورد ایجاد روابط با مشتریان شما است تا آنها هنگام تعامل با برند شما از تجربیات مثبت لذت ببرند.

رشد در نرخ حفظ مشتری – تجربیات مثبت باعث حفظ مشتری می شود. مشتریان شما نسبت به برند شما وفادار هستند و به عنوان حامیان برند تبدیل می شوند.

سطح بالایی از رضایت مشتری – هنگامی که انتظارات مشتری خود را با خدمات استثنایی خود برآورده می کنید، سطح رضایت را افزایش می دهد و آنها احتمالاً دوباره به تجارت شما باز خواهند گشت.

کلماتی که در هنگام برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می کنیم می تواند نظر آنها را در مورد کل شرکت شکل دهد. زبان ما نیز بر تصمیمات مشتریان تاثیر دارد. گاهی اوقات، چند جمله مانند “آرام باش” یا “این برخلاف سیاست شرکت است” می تواند تفاوت بین حفظ و از دست دادن مشتری را بیان کند.

بنابراین کلمات خود را عاقلانه انتخاب کنید و از آنهایی که در استراتژی شما هستند استفاده کنید. در اینجا برخی از مفیدترین عباراتی که می توانید استفاده کنید، همراه با توضیح کوتاهی درباره معنای آنها برای مشتریان شما آورده شده است.

نشان دادن قدردانی صرفاً مربوط به اخلاق خوب نیست. این مهربانی را می شناسد و به تقویت پیوند بین افراد کمک می کند. در یک موقعیت پشتیبانی مشتری، این یک راه ساده و موثر برای گفتن به مشتریانتان است که از اینکه از محصولات یا خدمات شما استفاده می‌کنند سپاسگزار هستید.

 

جملات زیبا برای تشکر از مشتری

 

راه های دیگری که می توانید تشکر کنید عبارتند از

 • من از شما قدردانی می کنم
 • من صمیمانه سپاسگزارم برای …
 • نظرات شما برای ما ارزشمند است. از شما برای این توصیه ها متشکرم
 • هیچ چیز به اندازه «متاسفم» در هنگام ابراز پشیمانی قوی یا ساده نیست. می‌توانید با گفتن اینکه برای چه چیزی عذرخواهی می‌کنید، توضیح دهید، مانند «متاسفم بابت تاخیر در تحویل بسته شما» یا «متاسفم که سفارش شما را به هم ریخته‌ام». نقص خود را بپذیرید و آن را با یک راه حل دنبال کنید، به عنوان مثال: اجازه دهید من یک جایگزین برای شما بفرستم.

این عبارات برای ابراز پشیمانی نیز مفید هستند

 • من صمیمانه عذرخواهی می کنم برای …
 • لطفاً اجازه دهید ما اوضاع را درست کنیم تا …

بنابراین هنگام صحبت با مشتریان خود، همدلی و شفقت خود را نشان دهید. منطقی است که انتظار داشته باشند محصولات و خدمات شما همانطور که تبلیغ می شود کار کنند و در صورتی که این کار را انجام نمی شود ابراز نارضایتی کنند. این عبارات اصالت را می رساند و به مشتریان نشان می دهد که نماینده واقعاً به آنها اهمیت می دهد و آنها را درک می کند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید