اینستاگرام یک برنامه رایگان اشتراک گذاری عکس و ویدیو است که در آیفون و اندروید موجود است. مردم می‌توانند عکس‌ها یا ویدیوها را در سرویس اینستگرام آپلود کنند و با دنبال‌کنندگان خود یا با گروهی از دوستان خود به اشتراک بگذارند. آنها همچنین می توانند پست های اشتراک گذاری شده توسط دوستان خود در اینستاگرام را مشاهده کنند، نظر بدهند و لایک کنند. اینستاگرام که در سال 2012 توسط فیس بوک خریداری شد، با بیش از یک میلیارد حساب ثبت شده، به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شده است. به نظر می رسد این روزها همه در اینستاگرام هستند، از کسب و کارهای کوچک گرفته تا شرکت های بزرگ، سازمان های خبری گرفته تا مؤسسات فرهنگی، افراد مشهور، عکاسان و موسیقی دانان… از اینستگرام استفاده می کنند.

نجوا نیوز برای کمک به شما و برای شروع اینستگرام برخی از اساسی ترین کارهایی را که می توانید با حساب اینستاگرام خود انجام دهید را شرح می دهد.

 

نحوه تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

 

دانلود اینستاگرام و ایجاد حساب کاربری

برای شروع استفاده از اینستاگرام، باید برنامه را دانلود کرده و برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. این به صورت رایگان در دستگاه اپل، اندروید و ویندوز در دسترس است.

پس از باز کردن برنامه برای اولین بار، از شما خواسته می شود یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید یا با حساب فیس بوک خود وارد شوید. اگر انتخاب کنید یک حساب کاربری جدید بسازید، این فرآیند ساده است: از شما شماره تلفن یا آدرس ایمیل، نام کامل، نام کاربری مورد نظر و رمز عبور خواسته می شود.

هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد می کنید، شایان ذکر است که می توانید بدون خروج از سیستم چندین اکانت اینستاگرام ایجاد کرده و بین آنها سوئیچ کنید – یک ویژگی بسیار مفید اگر می خواهید، مثلاً، حساب های جداگانه برای استفاده شخصی و حرفه ای اجرا کنید.

با کلیک بر روی “ویرایش نمایه”، می توانید در هر زمان تغییراتی در صفحه نمایه خود ایجاد کنید.

اینستاگرام چگونه کار می کند؟

صفحه اصلی: فید اصلی شما که در آن می توانید عکس ها و ویدیوهای ارسال شده توسط دوستان خود را مرور کنید.

جستجو و کاوش: نماد ذره‌بین شما را به صفحه کاوش می‌برد، جایی که می‌توانید محتوای حساب‌هایی را که هنوز دنبال نمی‌کنید اما ممکن است به آن‌ها علاقه مند باشید، جستجو و مرور کنید.

آپلود: دکمه بزرگ بعلاوه نحوه آپلود و ویرایش عکس‌ها و ویدیوها، یا با انتخاب از رول دوربین گوشی یا باز کردن دوربین در داخل برنامه است.

فعالیت: نماد قلب شما را به صفحه‌ای می‌برد که لایک‌ها و نظرات روی پست‌های شما را در کنار سایر به‌روزرسانی‌های فعالیت نمایش می‌دهد.

نمایه: این نماد به صفحه نمایه شما هدایت می شود که بیوگرافی و پست های شما را نشان می دهد. همچنین جایی است که می توانید به تنظیمات خود دسترسی داشته باشید.

 

ایجاد فالوور فیک در اینستاگرام

 

چرا مردم فالوور می خرند:

برخی افراد به اشتباه فکر می کنند که مهم ترین عامل موفقیت در شبکه های اجتماعی تعداد فالوورهایی است که یک فرد دارد. بنابراین، آنها سعی می کنند یک میانبر برای موفقیت خود انتخاب کنند و برای خرید فالوور پول پرداخت کنند. آنها تعداد فالوورهایی را که نمایش می دهید با سطح محبوبیت شما برابری می کنند.

با این حال، رسانه های اجتماعی اینگونه عمل نمی کنند. هر کسی می تواند فالوور بخرد. اما، تا زمانی که نتوانید بر مردم تأثیر بگذارید، تأثیرگذار نخواهید بود. شما باید به یک رهبر فکری در جایگاه خود تبدیل شوید و به طور ارگانیک دنبال کنندگان خود را بسازید. مشکل خرید فالوور این است که یک حساب کاربری بسیار نامتعادل به شما می دهد. شما هزاران فالوور دارید، اما تعامل کمی دارید. تنها شخصی که بر شما تأثیر می‌گذارید خودتان هستید، و برای کسی که حساب شما را تجزیه و تحلیل می‌کند، تشخیص آنچه انجام داده‌اید چندان سخت نیست.

فالوورهای واقعی و ارگانیک اینستاگرام:

از سوی دیگر، فالوورهای واقعی و ارگانیک اینستاگرام مزایای ده برابری را برای کسب و کار اینستاگرام یا حساب سازنده شما به ارمغان می آورند.

با نمایه خود درگیر شوید – لایک کنید، نظر بدهید و محتوای خود را به اشتراک بگذارید.

در اینستاگرام فعال هستند پروفایل کامل و فعالی دارند. فالوورهای واقعی به طور مرتب پست می‌کنند و محتوایی را به اشتراک می‌گذارند که با علایق و مشخصات آنها همخوانی دارد.

دنبال کنندگان واقعی و ارگانیک شما به مرور زمان به مشتری تبدیل می شوند.

برخلاف فالوورهای جعلی و معتبر اینستاگرام

نشانه های فالوور فیک:

ساده‌ترین راه برای شناسایی دنبال‌کننده‌های فیک، وارد کردن نام حساب آن‌ها در بررسی اعتبار مخاطب/بررسی‌کننده ربات است. اگرچه اکثر افراد در اینجا نمرات کاملی نخواهند داشت، اما متوجه حساب‌هایی با امتیاز اعتبار پایین خواهید شد. اما چه چیزی یک فالوور فیک را ایجاد می کند؟ چگونه می توانید بگویید که کسی یک فالوور واقعی نیست؟ در اینجا برخی از علائم خطرناکی که باید در اکانت اینستاگرام جستجو کنید آورده شده است.

فالوورهای فیک اینستاگرام اکانت هایی هستند که معمولاً برای یک هدف ساخته می شوند – افزایش نرخ فالو و تعامل سایر حساب های اینستاگرام. تا به حال چند بار به پروفایل اینستاگرام با هزاران فالوور اما کمتر از ده لایک در پست‌های آن‌ها برخورد کرده‌اید؟ این نشانه آن است که این حساب دارای فالوورهای فیک است.

اکانت های فیک می توانند چندین چیز را نشان دهند. آنها می توانند به عنوان یک حساب ثانویه ساخته شوند که به دلایل مختلفی از آن استفاده می کنید. لزوماً به این معنی نیست که شما از حساب فیک خود برای تعقیب سایر کاربران اینستاگرام یا مشاهده محتوای آنها استفاده می کنید تا متوجه نشوند که شما هستید. از سوی دیگر، این دقیقاً همان چیزی است که برخی از حساب‌های فیک اینستاگرام برای آن ایجاد می‌شوند.

فالوورهای فیک به دلایل متفاوتی ساخته می شوند و معمولاً برای افزایش تعداد فالوورها برای حساب های بزرگتر و محبوب تر است. چه این اکانت متعلق به یک تأثیرگذار برند باشد یا یک کسب و کار کوچک، بسیاری از کاربران اینستاگرام فالوورهای تقلبی می خرند تا به نظر برسند که مخاطبان بیشتری دارند.

متأسفانه، هیچ روشی برای تعیین اینکه آیا اکانت اینستاگرام فالوورهای فیک دارد یا خیر وجود ندارد. با این حال، چندین نشانه برای جستجو وجود دارد که معمولاً این را نشان می دهد. در اینجا برخی از واضح‌ترین نشانه‌های وجود فالوورهای فیک در اکانت اینستاگرام آورده شده است. همچنین می توانید از این علائم برای بررسی جعلی بودن فالوورها استفاده کنید.

 

تشخیص عکس فیک از واقعی

 

اعدادی که مطابقت ندارند

اعداد غیرمعمول یکی از بزرگ‌ترین نشانه‌هایی هستند که اکانت اینستاگرام فالوورهای فیک دارد. این شامل فالوورها، لایک ها، نظرات و تعاملات مشابه است. این به ویژه در مورد تعداد فالوورها و تعداد حساب هایی که آنها دنبال می کنند صدق می کند.

به عنوان مثال، اگر آنها 100000 فالوور داشته باشند اما فقط 200 کاربر اینستاگرام را دنبال کنند، غیرواقعی است که این پروفایل ها واقعی هستند. چنین نسبت نامتناسب فالوور برای افراد مشهور و اکانت های معروف غیرمعمول نیست، اما برای پروفایل های جدید غیرممکن است. یکی دیگر از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد یک اکانت فالوورهای تقلبی دارد این است که تعداد فالوورهای زیادی داشته باشد و در هر پست فقط تعداد انگشت شماری لایک داشته باشد.

 هرزنامه یا نظرات عمومی

یک راه عالی برای شناسایی فالوورهای فیک، خواندن نظرات زیر پست های حساب کاربری است. حساب‌های دارای فالوورهای فیک معمولاً نظرات زیادی روی پست‌های خود ندارند، و زمانی که دارند، بسیار عمومی هستند. نظراتی مانند «عکس خوب»، «تصویر خوب» یا «وای» معمولاً به این اشاره دارد. گاهی اوقات نظرات ممکن است کاملاً بی ربط باشند یا منطقی نباشند. همچنین ممکن است به هیچ وجه با پست واقعی مرتبط نباشند. هدف این نوع نظرات معمولاً تبلیغ چیزی است. نظرات اکانت های فیک گاهی اوقات ممکن است اجباری و بیش از حد مثبت به نظر برسند، گویی که هدف این نظر متقاعد کردن شما برای خرید یک محصول یا تعامل با آن حساب است.

نمایه های غیر واقعی یا خالی

یکی دیگر از نشانه های آشکار جعلی بودن حسابی که مشاهده می کنید، فقدان اطلاعات شخصی در نمایه است. اکانت های جعلی اینستاگرام معمولاً هیچ عکس پروفایل یا پستی ندارند. از سوی دیگر، فالوورهای فیک می توانند تصاویر پروفایل زنان و مردان خوش تیپ داشته باشند تا شما را واقعی تصور کنید. این فالوورهای فیک تلاش بیشتری برای پروفایل خود می کنند و حتی می توانند بایوس کوتاه و چند پست اضافه کنند. با این حال، عکس‌ها و پست‌های پروفایل آنها معمولاً عکس‌های استوک یا عکس‌هایی هستند که از پروفایل‌های دیگر گرفته‌اند. بایوس آنها معمولاً از حساب های دیگر نیز کپی می شود.

 

نرخ تعامل پایین

فالوورهای جعلی معمولاً با پروفایل های دیگر درگیر نمی شوند. وقتی به نمایه آنها می روید، نگاه کنید که آنها چند حساب را دنبال می کنند و چند نفر آنها را دوباره دنبال می کنند. اگر اعداد پایینی می‌بینید، می‌تواند نشان دهد که پروفایل واقعی نیست. حتی اگر نمایه‌های آن‌ها خصوصی است، همچنان می‌توانید نسبت فالوور-فالو را ببینید. اگر حساب آنها عمومی است، می توانید ببینید که آیا آنها چیزی پست کرده اند یا خیر. این نوع پروفایل ها تمایل به ارسال پست های عمومی، گاهی اوقات حتی مطالب تبلیغاتی دارند.

به دنبال کنندگان آنها نگاه کنید

اگر مرحله اول چیزی را برای شما روشن نکرد، حرکت بعدی شما این است که دنبال کنندگان آنها را بررسی کنید. اگر فالوورهای آنها شبیه حساب کاربری آنها باشد (عکس نمایه مبهم، رسوایی، بدون پست، دنبال کردن هزاران نفر) پس مطمئن باشید که آنها و هر یک از دنبال کنندگان آنها ربات هایی هستند که توسط یک سرویس ایجاد شده اند.

حذف کننده های ربات

در حالی که تیم اینستاگرام کار بسیار خوبی برای پاکسازی ربات‌ها در طول زمان انجام می‌دهد، ممکن است بخواهید اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهید اگر نگران این هستید که حسابتان در معرض خطر اسپم قرار بگیرد. برخی از خدمات عالی مانند اسپم همه رباط های و دنبال کنندگان هرزنامه را شناسایی و حذف می کنند. برای بسیاری از برندها، اکانت اینستاگرام ستون فقرات کسب و کار آنهاست و بدون شهرت فعلی آنها، فروش آنها آسیب خواهد دید. اجازه ندهید حساب‌های جعلی برند شما را به خطر بیندازند و در ادامه تلاش‌های بازاریابی اینستاگرام خود به دنبال ربات‌ها باشید.

 

حذف فالوور های فیک اینستاگرام

 

چرا اکانت های اینستاگرام فالوورهای فیک می خرند؟

در دنیای دیجیتال و پر سرعت امروز، شهرت رسانه های اجتماعی تا حد زیادی ارزشمند است. هرچه تعداد لایک ها، بازدیدها، کامنت ها و فالوورهای یک اکانت اینستاگرام بیشتر باشد، شانس بیشتری برای قرار گرفتن در معرض مخاطبان زیاد است.

در حالی که ممکن است دسترسی گسترده‌تر برای حساب‌های معمولی ضروری نباشد، تأثیرگذاران و مشاغل کوچک قطعاً می‌توانند از کانون توجه بهره ببرند. به همین دلیل است که بسیاری از اکانت‌های محبوب محبوب، فالوورفیک می‌خرند.

سخن آخر

با توجه به تلاش پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام برای رسیدگی به موضوع فالوورهای تقلبی، مارک‌ها در هر شکل و اندازه‌ای احتمالاً از نتیجه سود خواهند برد. خود اینستاگرام در سال 2014 میلیون‌ها حساب جعلی را حذف کرد و پلتفرم‌های دیگری مانند فیس‌بوک و توییتر نیز از آن پیروی کردند. با شتاب هر چه بیشتر مبارزه با فالوورفیک، به نظر می رسد قدرت اینفلوئنسرهای واقعی در سال های آینده بیشتر بر چشم انداز بازاریابی دیجیتال تسلط یابد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید