جنا اورتگا یا ونزدی در سریال مرد آهنی 3، نقشی که باعث شهرت بیشترش شد. جنا اورتگا در مرد آهنی 3 نقش یک دختری عجیب در خانواده ای عجیب را ایفا می کند؛ که واکنش بسیاری به چیزهای رنگی دارد.

جنا اورتگا در کواچلا ولی متولد شد. او عشق خود را به بازیگری در سنین پایین کشف کرد. مادرش بازیگر و پدرش تاجر بود و همه ما برای همیشه سپاسگزاریم که ستاره جوان تصمیم گرفت راه مادرش را ادامه دهد! او در سن 9 سالگی با اولین بازی در سریال تلویزیونی “راب” به دنیای بازیگری پیوست. از اینجا به بعد، جنا اورتگا خود را در نقش های تحسین شده تری بازی کرد. یکی از بزرگترین بازی های او زمانی بود که در برنامه تلویزیونی بسیار محبوب “جین باکره” نقش “جین جوان” را بازی کرد. به عنوان یک هنرپیشه جوان، ما تعجب نکردیم که متوجه شدیم او همچنین یک ستاره دیزنی است، زیرا هارلی دیاز را در برنامه تلویزیونی بسیار محبوب “Stuck in the Middle” به تصویر کشیده است. بسیار هیجان زده هستیم تا اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی به شهرت رسیدن این بازیگر، خواننده، ترانه سرا و مدل به اشتراک بگذاریم!

بیوگرافی جنا اورتگابیوگرافی جنا اورتگا

در ابتدا سن جنا اورتگا، قد و وزن جنا اورتگا و خانواده او را معرفی کرده، سپس به بیان فعالیت های او پرداخته ایم.

جنا اورتگا در 27 سپتامبر 2002 در کواچلا ولی متولد شد. او در خانواده ای پرجمعیت به دنیا آمد و چهارمین فرزند از شش خواهر و برادر بود. مادر او ناتالی اورتگا و پدرش ادوارد اورتگا نام دارد و 5 خواهر و برادر به نامهای «مارکوس» و «ایزاک» ، «میا»، «ماریا» و «عالیه» دارد. جناا اورتگا با قد 155 سانتی متر و وزن 45 کیلوگرم یکی از زیباترین بازیگرهای رده سنی خودش می باشد.

این ستاره جوان در سن پنج سالگی شروع به علاقه مندی به بازیگری کرد و وقتی مادرش فهمید که این چیزی بیش از رویای زودگذر یک دختر جوان است، والدینش تصمیم گرفتند با کارگردان ها تماس بگیرند تا مطمئن شوند که او می تواند این کار را دنبال کند.

در طول چند سال بعد، عشق او به بازیگری همچنان رشد می‌کرد و او مهارت‌های خود را تقویت کرد و امیدوار بود که شانس خود را امتحان کند. این شانس در سال 2012 اتفاق افتاد، زمانی که این بازیگر جوان تنها 9 سال داشت – او برای ایفای نقش در کمدی کمدی “راب” انتخاب شد. در همان سال، او همچنین در یک قسمت از “CSI: NY” در نقش ایمی مور انتخاب شد و آن را به سالی عظیم برای ستاره جوان تبدیل کرد!

در سال 2013، اورتگا با بازی در فیلم پرفروش «مرد آهنی 3» به شهرت رسید. در کسب و کار این فیلم یک موفقیت چشمگیر بود و دومین فیلم پرفروش سال بود، یک دستاورد بزرگ برای چنین بازیگر جوانی! سال 2014 سال بزرگ دیگری برای جنا اورتگا جوان بود، و او در بسیاری از برنامه های تلویزیونی مختلف، از جمله “معمای مدرسه راهنمایی انبوه مختلط” و “جین باکره” بسیار محبوب بازی کرد.

بیوگرافی جنا اورتگاطی چند سال بعد، با افزایش محبوبیت او، این ستاره در نمایش های مختلف بیشتری دیده شد. یکی دیگر از پیشرفت های بزرگ در حرفه این بازیگر در سال 2016 بود که او برای نقش “هارلی دیاز” در کمدی کمدی “Stuck in the Middle” کانال دیزنی انتخاب شد. این بازیگر به رشد خود ادامه داد و در سال 2019، در سریال مشهور نتفلیکس “You” در فصل دوم انتخاب شد. ما در چند سال گذشته شاهد شکوفایی این بازیگر جوان بوده‌ایم و شاهد بزرگ شدن او از پشت پرده‌ها هستیم و نمی‌توانیم منتظر باشیم تا ببینیم او در ادامه چه می‌کند.

صدا پیشگی

جنا اورتگا بجز بازیگری در انیمیشن های Big City Greens و Jurassic World Camp Cretaceous به عنوان صدا پیشه حضور داشته است.

او با صدا پیشگی نقش پرنسس ایزابل در انیمیشن النا آوالور  در سال 2016 هنگامی که 14 سال داشت؛ با این حرفه معروف شد.

 

نویسندگی

جنا در زمینه نویسندگی فعالیت داشته و اولین کتاب خودش را با نام ( این همه عشق است) در ژانویه 2022 منتشر کرد.

 

فیلم ها و برنامه های تلویزیونی جنا اورتگا

بیوگرافی جنا اورتگا

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید