غذاهای تازه به طور کلی سالم ترین گزینه در هنگام تهیه یک وعده غذایی هستند، اما در مواقع اضطراری، غذای تازه همیشه در دسترس نیست. تهیه مواد غذایی فاسد نشدنی گام مهمی برای آماده شدن برای شرایطی است که دسترسی شما به خواربارفروشی ممکن است محدود باشد.

در نجوا نیوز چیزی است که باید در مورد نحوه تغذیه سالم در مواقع اضطراری و در عین حال تکیه بر غذاهای کنسرو شده، منجمد و خشک بدانید.

بهترین کنسرو

نحوه انتخاب بهترین کنسرو مناسب برای نگهداری طولانی مدت

انواع مختلفی از مواد غذایی کنسرو شده در بازار موجود است، بنابراین مهم است که انواع مناسب برای نیازهای خود را انتخاب کنید. در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید هنگام انتخاب بهترین غذای کنسرو شده برای زندگی در نظر بگیرید:

ماندگاری: غذاهای کنسرو شده با ماندگاری طولانی تر همیشه برای شرایط بقا بهتر هستند. محصولاتی با ماندگاری حداقل 2 سال انتخاب کنید.

ارزش غذایی: غذاهای کنسرو شده باید ارزش غذایی بالایی داشته باشند، زیرا ممکن است در طول شرایط زنده ماندن به منابع غذایی دیگر دسترسی نداشته باشید. محصولاتی را انتخاب کنید که سرشار از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی هستند.

سهولت تهیه: غذاهای کنسرو شده ای که می توان بدون پختن آنها را مصرف کرد، همیشه برای شرایط زندگی بهتر هستند. محصولاتی را انتخاب کنید که مستقیماً از قوطی مصرف شوند یا فقط به حداقل آمادگی نیاز دارند.

هزینه: غذاهای کنسرو شده ممکن است گران باشند، بنابراین مهم است که محصولاتی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد. با این حال، کیفیت را فدای هزینه نکنید – همیشه بهترین غذای کنسرو شده ای را که می توانید تهیه کنید انتخاب کنید.

بهترین کنسرو

چه اقلام غذایی را برای مواقع اضطراری ذخیره کنیم

در شرایط اضطراری، بلایای طبیعی، یا بحران کمبود مواد غذایی، داشتن یک منبع خوب از مواد غذایی فاسد نشدنی مهم است. این به شما کمک می کند طوفان را پشت سر بگذارید و خانواده خود را تا زمانی که اوضاع به حالت عادی بازگردد سیر نگه دارید.

پیشنهاد می کنیم اقلامی مانند موارد زیر را ذخیره کنید:

  • کنسروها : سوپ، خورش، فلفل قرمز، سبزیجات، میوه ها و غیره.
  • غذاهای منجمد خشک شده
  • غذاهای خشک : برنج، ماکارونی، غلات، ترشی و غیره.
  • غذاهای پر پروتئین : کره بادام زمینی، لوبیا، کنسرو ماهی تن یا مرغ و غیره.
  • میان وعده ها: آجیل و دانه ها، میوه های خشک و غیره.
  • آب : حداقل 1 گالن برای هر نفر در روز

 

لیست غذاهای کنسرو شده برای ذخیره سازی

وقتی صحبت از قوطی های غذا می شود، چند قوطی وجود دارند که ماندگاری ویژه ای دارند.

کنسرو لوبیا آنوشا

کنسرو لوبیا یک گزینه عالی برای شرایط زندگی است. آنها سرشار از پروتئین و سایر مواد مغذی هستند که می توانند به سلامت شما کمک کنند.

 

کنسرو سوپ مجید

سوپ کنسرو شده، مانند سوپ رشته مرغ، یکی دیگر از غذاهای عالی برای زندگی است. تهیه آن آسان است و معمولاً به حرارت بیشتر نیاز ندارد و می تواند مواد مغذی مهمی را برای شما فراهم کند.

بهترین کنسرو

کنسرو میوه طبیعت

میوه های کنسرو شده، مانند گلابی و هلو، ویتامین ها و مواد معدنی مهم و همچنین قندهای طبیعی را فراهم می کنند که می توانند در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید، به شما انرژی ببخشند. توصیه می‌کنم میوه‌هایی را تهیه کنید که روی برچسب آن «بدون قند افزوده» درج شده است.

 

سبزیجات کنسرو شده

سبزیجات کنسرو شده، مانند هویج، لوبیا سبز و نخود فرنگی، گزینه ای عالی برای شرایط بقا هستند. آنها سالم هستند و می توانند مواد مغذی مهمی را برای شما فراهم کنند.

 

کنسرو گوشت و ماهی اویلا

محصولات گوشتی کنسرو شده مانند مرغ، بوقلمون و ماهی یک گزینه عالی برای شرایط خاص هستند. این یک منبع عالی از پروتئین و سایر مواد مغذی است که می تواند به حفظ سلامتی شما کمک کند.

 

کنسرو شیر خوشبخت

شیر کنسرو شده، مانند شیر نارگیل، افزودنی خوبی برای ذخیره غذای شماست، زیرا می‌توان آن را به سایر غذاها اضافه کرد و کالری و مواد مغذی بیشتری را فراهم کرد.

بهترین کنسرو

چه غذایی هرگز تاریخ مصرفش تمام نمی شود؟

غذاهای متنوعی وجود دارد که هرگز بد نمی شوند و می توان آنها را به طور نامحدود مصرف کرد. اینها شامل عسل، نمک و شکر است. از دیگر غذاهای فاسد نشدنی می توان به برنج، لوبیا و برخی میوه های خشک اشاره کرد. بیشتر این غذاها می توانند سال ها بدون فاسد شدن یا از دست دادن کیفیت دوام داشته باشند.

عسل یک شیرین کننده طبیعی است که قرن هاست مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه توسط زنبورهای عسل از شهد گل ها تهیه می شود و قند بالایی دارد. عسل می تواند متبلور شود اما هرگز خراب نمی شود و می توان آن را به طور نامحدود نگهداری کرد.

نمک یکی دیگر از مواد غذایی است که ماندگاری بالایی دارد. این یک ماده ضروری در بسیاری از غذاها است و می توان از آن برای نگهداری غذا استفاده کرد. نمک بد نمی شود، اما به مرور زمان طعم خود را از دست می دهد.

شکر یک ماده رایج در بسیاری از غذاها است و می توان از آن برای شیرین کردن غذا استفاده کرد. شکر بد نمی شود، اما می تواند به مرور زمان سفت شده و متبلور شود.

برنج در بسیاری از فرهنگ ها یک غذای اصلی است و بسیار متنوع است. می توان آن را به روش های مختلف طبخ کرد و ماندگاری بالایی دارد. نه برنج سفید و نه برنج قهوه‌ای بد نمی‌شوند، اما همچنان برای حفظ قوام و ارزش غذایی مناسب، نیاز به نگهداری مناسب دارند.

آجیل یک میان وعده سالم است و می تواند در بسیاری از دستور العمل ها استفاده شود. آنها ماندگاری طولانی دارند اما با گذشت زمان ممکن است فاسد شوند.

میوه های خشک یک میان وعده سالم هستند و می توان از آنها در بسیاری از دستور العمل ها استفاده کرد. میوه های خشک بد نمی شوند، اما اگر به درستی نگهداری نشوند، سفت و به سختی جویده می شوند.

لوبیا و عدس خشک منبع خوبی از پروتئین، کالری و محتوای غذایی بالا هستند.

ادویه ها یک ماده رایج در بسیاری از دستور العمل ها هستند و می توانند به غذا طعم دهند. ادویه ها بد نمی شوند، اما به مرور زمان طعم خود را از دست می دهند.

سرکه یک عنصر رایج در بسیاری از دستور العمل ها است و می تواند به غذا طعم بدهد. سرکه می تواند با گذشت زمان از قدرت کمتری برخوردار شود.

چای و قهوه. در حالی که برخی از غذاها هرگز بد نمی شوند، برخی دیگر به مرور زمان قدرت خود را از دست می دهند. مهم است که بدانید غذا چقدر طول می کشد تا بتوانید مطمئن شوید که از منابع غذایی اضطراری خود بیشترین بهره را می برید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید