بهترین سرکه ای که انتخاب می کنید باید 5 درصد اسیدیته داشته باشد و نسبت به هر چیزی که می خواهید ترشی کنید طعم دار شود. اسیدیته کلید کل فرآیند خواهد بود. طعم و مزه دومین عامل تعیین کننده در هنگام انتخاب بهترین سرکه خواهد بود. می تواند رنگ سبزیجاتی که در حال ترشی هستند را رنگ کند و تأثیرات شگفت انگیزی روی غذا داشته باشد.

سرکه سفید پرمصرف ترین سرکه است، اما دانستن اینکه دیگران در حین ترشی چه چیزی می توانند به میز بیاورند، تنها می تواند تنوع و پالت شما را بهبود بخشد. توجه داشته باشید که امتحان انواع سرکه زمان می برد و می تواند به معنای غذای خراب باشد. در  ادامه مطلب با نجوا نیوز همراه شوید تا همه چیزهایی را که باید در مورد انتخاب بهترین سرکه برای ترشی بدانید.

بهترین سرکه

انواع بهترین سرکه

سرکه انواع مختلفی دارد و هر کدام فواید و مضرات منحصر به فرد خود را دارند. هنگام انتخاب بهترین سرکه، مهم ترین نکته این است که مطمئن شوید که اسیدیته آن بیش از 5 درصد است. این سطح اسید باید به وضوح در کنار بطری برچسب زده شود و اگر اینطور نیست، از آن استفاده نکنید. اسید ضعیف به جای ترد کردن، فقط سبزیجات خیس را می سازد. حواستان به محتوای آب باشد.

انواع سرکه مورد استفاده در ترشی عبارتند از:

  • سرکه سفید
  • سرکه مالت
  • سرکه سیب
  • سرکه قرمز

سرکه طعم خود را به سبزیجاتی که نگهداری می کنید القا می کند. طعم دهنده سرکه سفید به قدری ملایم است که در طول فرآیند محو می شود و یک سبزی ترد باقی می ماند که طعم خود را حفظ می کند که آشنا و آرامش بخش است.

کدام سرکه برای شما بهتر عمل می کند؟

انتخاب سرکه مدتی زمان می برد و طعم و مزه می خواهد. برخی از دستور العمل ها و مخلوط های خاص طعم های خاصی را برای هر نوع ماده ترشی ایجاد می کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که ترشی تنها غذایی نیست که از فرآیند ترشی بدست می آید. سایر غذاهای لذیذ از سراسر کشور را نیز می توان با ترشی سبزیجات به روشی خاص تهیه کرد.

بهترین سرکه

ساده ترین راه برای انتخاب بهتربن سرکه این است که:

سرکه ای را برای نگهداری انتخاب کنید – اگر هدف شما حفظ سبزیجات برای مدت زمان مورد نیاز است، باید چیزی را انتخاب کنید که سطح اسیدی بالایی نداشته باشد و رنگ غذا را به رنگ تباهی در نیاورد. در این شرایط استفاده از سرکه با رنگ روشن بهترین گزینه خواهد بود زیرا از غلاتی ساخته شده اند که هیچ طعمی از خود به جا نمی گذارند.

سرکه را برای مصرف انتخاب کنید – تهیه محلول ترشی مدتی طول می کشد. حتی اگر سبزیجاتی دارید که باید خیس بخورند، طولانی تر. اگر می خواهید از آب نمک ترشی یک غذای انفرادی درست کنید، باید طعم مشخصی داشته باشد و با آب مواد رقیق نشود.

وقتی صحبت از تهیه خیارشور می شود، بهترین اسید برای استفاده سرکه سفید مقطر است. ارزان است و دستور پخت آن بیشتر طعم سرکه را می پزد. یکی دیگر از نکات جالب استفاده از سرکه سفید مقطر این است که رنگی روی غذا باقی نمی گذارد. این یک مایع شفاف است که می توان آن را در راهروی پخت هر فروشگاه مواد غذایی خریداری کرد.

مزایای استفاده از سرکه سفید در هنگام ترشی عبارتند از:

ارزان و در دسترس – سرکه سفید تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی یا راهروی پخت سوپر مارکت یافت می شود. همچنین این سرکه بسیار ارزان تر از سرکه های دیگر در لیست است. از دانه های تخمیر شده تهیه می شود، به این معنی که مواد مورد نیاز برای تهیه سرکه مقطر سفید نیز به راحتی در دسترس است.

مزه را کدر نمی کند – نمی توان به اندازه کافی تاکید کرد که چقدر یک سرکه طعم سبزی را که با آن کار می کنید تغییر می دهد. برخی از افراد با طعم جدید در رژیم غذایی خود سازگار نمی شوند و می توانند از غذاها اجتناب کنند. با سرکه مقطر سفید، طعم و مزه آن باقی می ماند در حالی که غذا ترد و حفظ می شود.

بهترین مارک های سرکه عبارتند از:

  • سرکه کیمبال
  • سرکه بقاء
  • سرکه کامبیز
  • سرکه راوک
  • سرکه برتر
  • سرکه مجید

نتیجه

انتخاب سرکه برای ترشی بستگی به سلیقه یا آماده سازی دارد. اگر به دنبال خوراکی با طعم سبزیجات هستید، استفاده از سرکه سفید مقطر بهترین گزینه است. با توجه به نیاز به طعم های مختلف، استفاده از سرکه سیب یا سرکه مالت گزینه های دیگری را برای طعم دادن به شما می دهد. نگهداری غذا با سرکه مقطر سفید برای حفظ طعم بهتر عمل می کند.

امتحان انواع مختلف سرکه چندین گزینه غذایی دیگر را برای شما و خانواده تان ایجاد می کند. دستور العملی را انتخاب کنید که پر از اقلام فرآوری شده نباشد و به خوبی ارگانیک غذاهای طبیعی متکی باشد. آنها نه تنها برای مدت طولانی تری نگهداری می شوند، بلکه طعم بی نظیری نیز خواهند داشت. ارگانیک نگه داشتن غذا به این معنی است که برای مدت طولانی تری دوام می آورد و سالم تر خواهد بود.

 

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید