اگر شما هم می خواهید کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی دیده شود، باید با اصول اولیه برند سازی در شبکه های اجتماعی آشنا شوید. در سال های اخیر شبکه های اجتماعی نفوذ خیلی زیادی در روزمره زندگی مردم، ایفا می کند و افراد خیلی کمی را می بینید که از آنها استفاده نکنند. به همین دلیل است که آنها تبدیل به یکی از بهترین ابزارهای برند سازی در شبکه های اجتماعی  شده اند. برای اینکه بتوانید برند شخصی و یا برند کسب و کار خود را به شکل صحیح انجام دهید در نجوا نیوز با ما همراه باشید.

 

branding

اصول برندسازی در شبکه های اجتماعی

هر زمانی برند سازی در شبکه های اجتماعی به درستی پیش رود، باعث می شود شما به بازار هدف خود نزدیک شوید که انجام دادن این کار بخش مهم در روند بازار یابی شماست که باید روی بهترین برنامه های شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام، توئیتر، یوتیوب، فیسبوک و … وارد شوید.

برند سازی در شبکه های اجتماعی با استفاده درست و مداوم، برای تعامل با مشتریان هدف شما در شبکه های اجتماعی است. شما به وسیله قدرت برند سازی شبکه های اجتماعی می توانید یک محیط قوی از طرفداران خود بسازید. طرفدارانی که به برند شما وفادار هستند و همیشه مشتاق اند که از شما خریداری کنند.

ترفند های برندسازی در شبکه های اجتماعی چیست؟

هر برندی قبل از وارد شدن به مرحله  فروش محصول باید طرفداران خود را شگفت زده کند. از این رو متقاعد کردن مشتری قبل از مرحله فروش انجام می گیرد. توانایی در شناخته شدن یک برند در بین طرفداران خود یکی از مهمترین بخش های هر کسب و کار است. برندسازی در شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه های نفوذ در مشتری و افزایش فروش است.

محتوای برند سازی باید ارزشمند و منسجم باشد

زمانی یک برند شناخته می شود که محتوای ارزشمندی تولید کند. این موضوع از زمان کسب و کارهای اینترنتی رونق گرفت به همین دلیل هر کسب وکاری برای برند سازی در شبکه های اجتماعی خود نیاز به یک محتوای دقیق و ارزشمند دارند.

هر محتوایی که در شبکه های اجتماعی یک برند به اشتراک گذاشته می شود تصویری از آن برند را به مردم ارائه می دهد. بنابراین ارائه محتوایی ارزشمند با پتانسیل بالا می تواند تاثیر مستقیم بر روی الگوی رفتاری مصرف کننده داشته باشد.

عکس های با کیفیت نقش پررنگ تری نسبت به پست های وبلاگی و محتوای متنی دارند. بنابراین برای موفقیت برند سازی در شبکه های اجتماعی بهتر است محتوای خود را بیشتر به سمت تصاویر ارزشمند ببرید.

تعامل دو طرفه داشته باشد

شبکه های اجتماعی راه های ارتباطی جدید هستند . باید برای گفتگو خود را آماده کنید و از فرصت تعامل با خریداران بالقوه استفاده کنید. راه های بسیاری برای موفقیت در تعامل با کاربران وجود دارد : برگزاری مسابقات ، پرسیدن سوال از دنبال کنندگان ، پاسخ دادن به نظرات کاربران و … نکته مهم این است که به موقع و سریع پاسخگوی کاربران باشید و مکالمات را تا حد ممکن غیررسمی و خودمانی انجام دهید.

با اینفلوئسرها همکاری کنید

اینفلوئسر ها در رسانه های اجتماعی به یکی از محبوب ترین چهره های قرن شناخته شده اند. بهتر است از اینفلوئسر های برای صنعت خود کمک بگیرید. دو نوع اصلی اینفلوئسر وجود دارد:

میکرو اینفلوئسرها: دنبال کنندگان کمتری دارند (حداکثر 65 هزار دنبال کننده) ، اما فعالیشان نسبت به مخاطبان دیگر اینفلوئنسرها بیشتر است.

ماکرو اینفلوئسرها: معمولاً بخش کمتری از طرفداران شان مطابق با پیشنهادات آنها عمل می کنند ، اما با توجه به محبوبیت شان می توانند تاثیر به سزایی روی مخاطب خود داشته باشند.

اما بهترین راه حل این است که ترکیبی از هر دو تاکتیک را داشته باشید و در صورت لزوم با هر دو گروه کار کنید. این کمک خواهد کرد که محبوبیت برند خود را افزایش دهید و اقتدار حرفه ای تان را بهبود ببخشید.

تداوم، کلید موفقیت در برند سازی

فعالیت داشتن  در شبکه های اجتماعی نیازمند برنامه ریزی بلندمدت دارد. موفقیت در حوزه برند سازی، به ویژه در دنیای دیجیتال، یک شبه صورت نمی گیرد. به همین خاطر باید تحمل صبر و بردباری مان را افزایش دهیم. تداوم در زمینه برند سازی و فعالیت در شبکه های اجتماعی کلید موفقیت هر برندی است. بی تردید در این راستا مشکلات بسیار زیادی پیش روی ما قرار خواهد گرفت، اما باید با آنها مقابله کرد و راه خود را ادامه دهیم تا بتوانیم به هدف خودمون برسیم.

طراحی مناسب با هر شبکه اجتماعی

حال که محتوای خود را انتخاب کردید، باید شبکه اجتماعی مناسب خود را پیدا کنید. شبکه های اجتماعی محدودیت‌های مختلفی برای انواع محتواهای تولیدی دارند. یک مثال خوب برای این محدودیت‌ها، مدت زمان ویدئوهاست. حداکثر زمانی که می‌توانید در اینستاگرام ویدئو آپلود کنید، 60 ثانیه است. این زمان برای توییتر 140 ثانیه و برای لینکدین 10 دقیقه تعیین شده است. توجه کنید که همیشه زمان‌های طولانی ایده‌آل نیستند. گاهی ممکن است یک ویدئوی 90 ثانیه‌ای از یک ویدئوی 10 دقیقه‌ای بسیار مؤثرتر عمل کند.

branding

مزایای برند‌سازی در شبکه های اجتماعی

  • شناخت بیشتر برند
  • پیشی گرفتن از رقبا
  • ایجاد انگیزه به کارکنان
  • ایجاد ارتباط با مشتری
  • تامین ارزش تجاری

آشنایی با تاریخچه تولید محتوا در برندسازی

با وجود اینکه خیلی از افراد عقیده دارند که مساله تولید محتوا در برندسازی موضوع جدیدی به شمار می آید، اما می توان گفت که در واقع پیشینه ی تولید محتوا به تاریخ رسانه بازمی گردد و تنها به شکل محتوا سازی دیجیتال تغییر یافته است .  در زمان های قدیم بسیاری از کسب و کار ها سعی می کردند تا از سرگرمی های مورد علاقه مردم استفاده کرده تا برند خود را به شهرت بیشتری برسانند. برای تحقق این هدف از داستان سرایی های کوتاه، حقه های سینمایی، آهنگ ها و بهره جستن از شخصیت های با نفوذ استفاده می کردند و به این شیوه برای برند خود تولید محتوی می کردند. کمی بعد تلویزیون و تبلیغات تلویزیون شیوه ی تولید محتوا را تغییر داد و در نهایت با پیدایش اینترنت، صاحبان برند با بهره بردن از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی به شیوه ای جدید به تولید محتوا پرداختند.

سخن آخر

مهم نیست که در چه کسب‌وکاری مشغول به کار هستید، باید بدانید که مصرف‌کنندگان بیشتر از هر چیزی به برند شما اهمیت می‌دهند. وقتی کسی به طور مرتب از یک برند مشخص خرید می‌کند، درواقع بیشتر از آن‌چه که به محصول اهمیت بدهد، برای آن برند اهمیت قائل است. شکی نیست که باید تمام تلاش خود را بکنید تا بهترین محصول را ارائه بدهید، اما بدانید که توجه به محصول کافی نیست. در واقع عدم توجه به برندینگ به ضرر رابطه شما با مشتریان تمام می‌شود.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید