یکی از شخصیت های معروف و تاثیر گذار در حوزه علم و تکنولوزی فردی به نام ایلان ماسک می باشد که به عنوان دهمین شخصیت تاثیر گذار در جهان است. در دنیای امروزی که رونق و پیشترفت رو به افزون تکنولوژی حرف اول و آخر را می زند، اشخاص فعال در این زمینه به عنوان افراد برجسته و تاثیر گذار معروف می شوند. ایلان ماسک تمام زندگی خود را صرف تکنولوژی فضایی صرف کرد و بنیان گذا شرکت تسلا موتورز، پی پال و اسپیس ایکس می باشد.

ایلان ماسک نه تنها یک کارآفرین است بلکه مخترع و مهندس هم می باشد، که اصولا ایده های متعددی را اجرا می کند و در انجام آنها بسیار موفق است. همین امر باعث شده که او به عنوان 38 فرد قدرتمند جهان و دومین کارآفرین شناخته شود. در ادامه با نجوا نیوز همراه باشید تا متوجه شوید که ایلان ماسک چگونه پولدار شد.

How did Elon Musk get rich?

ایلان ماسک

ایلان ماسک درآمد خود را متفاوت از بسیاری از میلیاردرهای مشهور امروزی به دست آورد. به جای یک ایده شگفت انگیز، او چندین ایده خوب داشت. و به جای یکسری سرمایه گذاری هوشمندانه و مطمئن، او فقط چند سرمایه گذاری فوق العاده پرمخاطره انجام داد. اما روشی برای دیوانگی او وجود داشت، حتی اگر در آن زمان برای بسیاری آشکار نبود. مجموع این شرط‌بندی‌ها، ماسک را به ثروتمندترین شهروند خصوصی روی کره زمین در سال جاری تبدیل کرد و تأثیرات تغییردهنده آن‌ها – از مأموریت‌های فضایی خصوصی گرفته تا یک خودروی برقی که صنعت خودروسازی را ناامید کرده است – ماسک را به ارمغان آورده است.

خانواده ماسک وضع مالی خوبی داشتند. او استعداد اولیه خود را با رایانه داشت و در سن 12 سالگی بازی ویدیویی خود را طراحی کرد. هنگامی که 17 ساله بود، برای فرار از خدمت سربازی در رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی، به کانادا رفت و در دانشگاه کوئینز در انتاریو تحصیل کرد. در سال 1992 به دانشگاه پنسیلوانیا منتقل شد و در آنجا در رشته فیزیک و تجارت تحصیل کرد.

ماسک جوان شروع به درک این موضوع کرد که اینترنت، شبکه ای جدید از اتصالات بین رایانه ها، ممکن است چیزی بیش از یک زمین بازی برای آدم های عصبی باشد، و ماسک می خواست شانس خود را امتحان کند. ماسک به همراه برادرش کیمبال، شرکتی به نام زیپ را به عنوان یک کسب و کار آنلاین تاسیس کردند. ایده بسیار خوبی در اواسط دهه نود بود.

How did Elon Musk get rich?

ایلان ماسک چگونه ثروتمند شد؟

ثروت ایلان ماسک در نتیجه قیمت سهام تسلا که سه برابر شد و در سال 2021 ارزش آن به بیش از 1 تریلیون دلار (801.7 میلیارد پوند) رسید، به ابعاد نجومی رسیده است – اگرچه اکنون حدود 730 میلیارد دلار ارزش دارد.

او قبل از خرید توییتر بین 17 تا 21 درصد از سهام شرکت را در اختیار داشت – سهامی که در حال حاضر حدود 150 میلیارد دلار ارزش دارد.

ایلان ماسک همچنین با دو سرمایه گذاری تجاری دیگر در پنج سال گذشته شروع به کار کرده است.

How did Elon Musk get rich?

دارایی خالص ایلان ماسک چقدر است؟

طبق گزارش فوربس، تا 11 جولای، ایلان ماسک دارایی 237.9 میلیارد دلار (199.1 میلیارد پوند) بود.

این رقم اغلب تغییر می کند زیرا ثروت آقای ماسک تا حد زیادی به سهام او در تسلا وابسته است که بسته به بازارها بالا و پایین می شود.

بر اساس آخرین داده های بانک جهانی، ایلان ماسک ارزشی بیش از تولید ناخالص داخلی بیش از 150 کشور و منطقه دارد.

این شامل کل تولید ناخالص داخلی کشورهایی مانند نیوزلند و ایران می شود.

How did Elon Musk get rich?

ایلان ماسک چه شرکت هایی را تاسیس کرده است؟

آقای ماسک زمانی که در سال 1999 شرکت پرداخت آنلاین پی پال را تأسیس کرد، ثروت اولیه ای به دست آورد. به گفته مجله تایم، پس از خرید آن به قیمت 1.5 میلیارد دلار در سال 2002، آقای ماسک از این معامله 180 میلیون دلار به دست آورد.

شرکت اسپیس ایکس با ارزش 100 میلیارد دلار، فن‌آوری هوافضا را طراحی و تولید می‌کند و در مأموریت‌های فضایی با ناسا شریک می‌شود. در حال حاضر، آقای ماسک حدود 48 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

اوایل این ماه، اسپیس ایکس اولین تیم غیرنظامی خود را به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب کرد که سه مسافر هر کدام 55 میلیون دلار برای این سفر پرداخت کردند.

در سال 2003، آقای ماسک پس از سرمایه گذاری بیش از 6 میلیون دلاری در شرکت تسلا، که تا آن زمان هنوز خودروی واقعی ساخته نشده بود، به بزرگترین سهامدار تسلا تبدیل شد.

به گزارش رویترز، ارزش این سازنده خودروهای برقی بیش از یک تریلیون دلار است و آقای ماسک بین 17 تا 21 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد – به ارزش 175 میلیارد دلار – و به عنوان مدیر اجرایی آن فعالیت می کند.

در سال 2016، آقای ماسک استارت‌آپ تراشه‌های مغزی را تأسیس کرد که هدف آن کاشت تراشه‌های کامپیوتری مغزی بی‌سیم برای کمک به درمان بیماری‌های عصبی از جمله آلزایمر، زوال عقل و آسیب‌های نخاعی و آمیختن نوع بشر با هوش مصنوعی است.

How did Elon Musk get rich?

ایلان ماسک چگونه پول خود را به دست آورد؟

ایلان ماسک میلیاردها دلار از سرمایه‌گذاری‌های تجاری مختلف کسب کرده است – از تأسیس پی پال و اسپیس ایکس تا مدیرعاملی تسلا. دارایی خالص او نیز بر اساس سهام او در تسلا است، زیرا او حدود 24٪ مالکیت دارد.

چگونه ایلان ماسک اخیراً اینقدر ثروتمند شد؟

شرکت های ماسک حقوق بسیار کمی به ماسک می پردازند، بنابراین اکثر 188 دلاری که او به دست می آورد از این شرکت ها است. سهامی که او در این شرکت ها دارد، به ارزش خالص 5 میلیارد دلاری او کمک می کند. تا کنون، تسلا پس از افزایش ۷۰۰ درصدی ارزش سهام خود در سال ۲۰۲۰، ارزشمندترین خودروساز جهان است. در سال ۲۰۲۰، ماسک به پردرآمدترین مدیر اجرایی تبدیل شد.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید