در حالی که همه انواع دوچرخه سواری ثابت و در فضای باز می توانند برای سلامتی شما معجزه کنند، به طور خاص ورزش دوچرخه هوایی، مزایای بیشتری را به همراه دارد که ممکن است در دوچرخه سواری خوش منظره خود در مسیرها یا شهرها با آن مواجه نشوید.

ایربایکایربایک دقیقا چیست؟

دوچرخه‌های بادی روشی کم‌تأثیر برای کار کردن با کل بدن هستند و قدرت و استقامت عضلات را بهبود می‌بخشند. مقاومت هوا عنصر جادویی است که آنها را هم برای مربیان هاردکور و هم برای افراد مبتدی ایده آل می کند – هر چه سخت تر کار کنید، مقاومت بالاتری خواهید داشت.

بیایید نگاهی به مزیت ایربایک بیندازیم که دوچرخه ایربایک را به انتخابی عالی برای برنامه تناسب اندام شما تبدیل می کند.

به شما یک تمرین کامل بدن می دهد

با استفاده از یک دوچرخه ورزشی ایربایک با چرخ فن مانند Tru Grit هم روی بالاتنه و هم تحتانی بدن شما کار می کند و یک روتین هوازی را فراهم می کند که قلب و بسیاری از ماهیچه های دیگر را درگیر می کند.

بر خلاف دوچرخه ثابت سنتی، دوچرخه های هوا(ایربایک) توسط هر دو کار می کنند:

پدال ها

دسته هایی که با بازوها و شانه های خود به جلو فشار می دهید و به عقب می کشید.

به دلیل این حرکت دو شاخه، آنها برای حفظ تعادل در هنگام نشستن به درگیری هسته بیشتری نیاز دارند. استفاده از دوچرخه هوا بر روی سایر دوچرخه های ثابت می تواند وضعیت و تعادل شما را بهبود بخشد.

ماهیت متغیر مقاومت فن تغییرات فوری و پاسخگو را بر اساس میزان سختی کار در هر زمان ایجاد می کند. این شما را در مسیر اهداف ورزشی خود و مطابق با سطح تناسب اندام خود نگه می دارد، چه در حال حفظ سرعت ثابت و ملایم باشید و چه خود را به محدودیت های خود فشار دهید.

نکته سریع: پشت خود را صاف نگه دارید و بررسی کنید که صندلی شما به درستی تنظیم شده است تا فرم مناسب حفظ شود. این وضعیت و تعادل را بهبود می بخشد و اطمینان حاصل می کند که از دوچرخه ثابت خود حداکثر استفاده را می کنید.

دوچرخه‌های ایربایک یکی از محبوب‌ترین ماشین‌هایی هستند که توسط علاقه‌مندان به CrossFit و سایر ورزش ها برای ساخت بدن قوی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دوچرخه مقاومت هوا یک راه عالی برای تمرین تمرینات تناوبی با شدت بالا (HIIT) است، زیرا به سرعت و به طور خودکار به تغییرات تلاش واکنش نشان می دهد. شما می توانید فواصل با شدت بالا را به اندازه 10 ثانیه اجرا کنید، و دوچرخه هوایی از شما پیروی می کند و حداکثر مقاومت را ارائه می دهد.

همچنین می توانید جلسه تمرین قلبی خود را با انواع دیگر تمرینات اینتروال که به ترکیبی از شدت بالا، متوسط ​​و کم نیاز دارند تغییر دهید. دوچرخه های هوایی ایربایک گزینه ای عالی برای تمرینات هستند که از فواصل 20/10 ثانیه ای استفاده می کنند.

نکته سریع: به دنبال دوچرخه‌ای باشید که برای تمرینات پرفشار با اجزای فولادی درجه یک تجاری و ساختاری طراحی شده است که برای هماهنگی با تناسب اندام طراحی شده است.

عضله می سازد

از آنجایی که یکی از مزایای دوچرخه بادی مقاومت بی حد و حصر است، می توانید به راحتی از دوچرخه بادی برای ساخت عضله با تنظیم آن در سطوح با شدت بالاتر استفاده کنید.

و به دلیل درگیر شدن تمام بدن، دوچرخه های هوایی می توانند گروه های عضلانی زیادی بسازند، از جمله:

عضلات ساق پا – ساق پا، همسترینگ، چهارسر ران

عضلات فوقانی بدن – عضله دوسر، شانه ها، سه سر بازو

عضلات مرکزی – شکم، باسن

نکته سریع: اگر عادت دارید برای دویدن برای ساخت عضلات پا در جاده بروید، ممکن است به جای آن از دوچرخه هوایی بهره مند شوید. بسیاری از گروه‌های عضلانی مشابه و سپس برخی از آنها را هدف قرار می‌دهد و در عین حال از زانوها و مچ پاها در برابر آسیب‌های ضربه محافظت می‌کند.

تمرینات کوتاهتر هستند (اما به همان اندازه خوب!)

از آنجایی که می‌توانید درست بپرید و محدودیت‌های خود را پشت سر بگذارید، دوچرخه‌های هوایی ایربایک می‌توانند کمی وقت آزاد را به شما بازگردانند. توانایی کار کردن با بالاتنه و پایین تنه در ضربات شدید عرق‌ساز و عضلانی می‌تواند فواید یک ساعته تمرین را در کسری از زمان به شما بدهد.

نکته سریع: از این تمرینات کوتاه به عنوان تمرین در طول روز استفاده کنید، به خصوص اگر در خانه کار می کنید و در طول روز نشسته اید.

ایربایکمی تواند به کاهش وزن کمک کند

اگر کاهش وزن یا حفظ وزن یکی از اهداف تناسب اندام شماست، دوچرخه هوایی ایربایک ممکن است برای شما مناسب باشد. آنها راهی سریع برای افزایش حرکات ایروبیک روزانه شما هستند و در بین هر نوع ماشین ورزشی از بالاترین کالری سوزی هستند.

مقدار کالری که می توانید بسوزانید متغیری است که به سن، جنسیت، وزن، توده عضلانی و فعالیت شما بستگی دارد. به طور کلی، می توانید بسوزانید:

حدود 250 کالری هر 30 دقیقه با شدت متوسط

تا 380 کالری در 30 دقیقه با شدت بالا

نکته سریع: طول و شدت تمرین دوچرخه ثابت خود را به تدریج افزایش دهید و فعالیت خود را با یک برنامه غذایی متعادل همراه کنید. قبل از اینکه متوجه شوید، در داخل خانه دوچرخه سواری می کنید تا وزن خود را کاهش دهید.

سلامت قلب را ارتقا می دهد

بله، قبلاً به قدرت عضله سازی دوچرخه دوچرخه سواری داخل ساختمان اشاره کردیم. با این حال، این ماهیچه ای است که شایستگی دسته بندی خاص خود را دارد.

دوچرخه های هوا یک تمرین قلبی عالی را ارائه می دهند و قدرت و استقامت را بهبود می بخشند. دوچرخه‌سواری هوایی با درگیر کردن کل بدن، مسیر سریع‌تری را برای فعالیت هوازی ارائه می‌کند و در عین حال به شما کمک می‌کند از طریق ماهیت پاسخ‌دهی مقاومت فن، از فشار بیش از حد جلوگیری کنید. قلب چاره ای ندارد جز اینکه بیدار شود و شروع به پمپاژ خون بسیار مورد نیاز به تمام عضلات درگیر در دوچرخه سواری هوایی کند.

مطالعات زیادی در مورد سلامت قلب و دوچرخه سواری وجود دارد، اما شگفت انگیزترین آنها مطالعه اخیر دانشمندان است. بر اساس یافته های آنها، 20 دقیقه دوچرخه سواری در روز می تواند خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را تا 50 درصد کاهش دهد.

نکته سریع: با وجود فواید ورزش دوچرخه هوایی برای سلامتی قلب، لازم نیست هر بار به اوج ضربان قلب برسید. هم دوچرخه سواری کوتاه و با شدت بالا و هم ورزش طولانی تر و با شدت متوسط ​​مزایایی دارد.

برای همه در دسترس است

بهترین تمرین تنها تمرینی است که برای شما مناسب است. شما نمی خواهید پس از یک دهه عدم تحرک نسبی در مسابقات سه گانه ثبت نام کنید، و نمی توانید یک ورزشکار حرفه ای را با پیاده روی آهسته و ملایم سه بار در هفته مربیگری کنید.

با این حال، دوچرخه های مقاوم در برابر هوا برای هر دوی این گروه ها کار می کنند.

دوچرخه های مقاوم در برابر هوا برای همه، از بازیکنان حرفه ای گرفته تا مادربزرگ شما مبتلا به آرتروز، ایده آل هستند. آنها به قدرت، سرعت و شدت شما پاسخ می دهند، خواه این کار با تمرین از بین برود یا بهبودی از یک آسیب یا بیماری.

نکته سریع: یک ماشین ورزشی باکیفیت یک سرمایه گذاری برای استودیوی خانگی شما است، و اگرچه نمی توانید برای سلامتی خود قیمت گذاری کنید، اما چیزی می خواهید که با شما رشد کند و به طور بالقوه برای همه افراد خانه شما مناسب باشد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید