تکنیک های افزایش فروش در اینستاگرام

امروزه با گسترش جمعیت تعداد کاربرهای فضای مجازی بالا رفته و کمتر کسی در کشور هست که در این فضای مجازی نباشد. با شروع کرونا و حتی قبل‌تر از آن بسیاری از مردم خرید اینترنتی انجام می‌دادند یکی از این برنامه‌های اینترنتی برای خرید و فروش کالا اینستاگرام می‌باشد. البته با اصول خاص می‌توان در صفحه‌ی اینستاگرام به فروش بالا رسید. ما در این مطلب نکات طلایی و راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام را برای شما خواهیم گفت با نجوا نیوز همراه باشد.

اینستاگرام چیست؟

یک برنامه مجازی فیلتر نشده در ایران می‌باشد که برای به اشتراک گذاشتن عکس و ویدیو می‌باشد. اما کم کم به یک کانال تجاری تبدیل شده است و با مهارت می‌توان از این صفحه درآمد کافی کسب کرد اما این درآمد همچنین راحت هم به‌دست نمی‌آید و دارای اصول می‌باشد که باید این اصول را دانست و برای بازدهی بالا به‌کار گرفت.

در ادامه بخوانید بهترین گوشی های شیائومی 2021

راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام

اکانت کاری داشته باشید

هتر است یک صفحه مخصوص برای کسب‌وکار و مشتری‌های خود داشته باشید. امروزه سرچ اینستاگرام نیز مانند سرچ گوگل بسیار پرطرفدار شده است و گاهی مردم از سرچ برای خرید و رسیدن به خواسته خود استفاده می‌کنند. پس بهتر است اکانت شما به اصطلاح اکانت بیزینسی باشد و به راحتی با مشتری‌ها ارتباط برقرار کنید. سعی کنید فقط در اکانت کاری بیشتر محتوای فیلم و عکس شما مرتبط به کار شما باشد و از حاشیه رفتن پرهیز کنید.

استفاده درست از لینک داشته باشید

استفاده از لینک در اینستاگرام بسیار راحت نمی‌باشد برای اضافه کردن لینک به صفحه اینستاگرام باید در قسمت بیوگرافی این‌کار را انجام دهید این‌کار تاثیر بسیار زیادی در بالابردن فروش پیج اینستاگرامی شما خواهد داشت.

استفاده از ایموجی در اینستاگرام

استفاده زیاد از ایموجی

ایموجی، شکلک‌های بسیار بامزه و گاهی با محتوا هستند و منظور را راحت‌ترو بهتر بیان خواهند کرد بهتر است در تمامی متن‌های خود از ایموجی استفاده کنید این‌گونه با مخاطب راحت‌تر ارتباط برقرار خواهید کرد و این‌کار صمیمیت شما را خواهد رساند.

استفاه از ویدیو

استفاده عکس به تنهایی برای افزایش فروش در اینستاگرام کافی نیست بهتر است برای جذب مشتری و بالا بردن فروش حتما از تمامی محصولات خود ویدیو تهیه کرده و برای فالورهای خود به اشتراک بگذارید. معمولا آمار بازدید ویدیو در اینستاگرام بسیار بیشتر از عکس می‌باشد. سعی کنید فیلم شما با هدفی خاص تولید شده باشد تا به بازدهی مدنظر خود برسید.

عکس‌های دارای کیفیت بگذارید

حتما از عکس با کیفیت استفاده کنید سعی کنید که تمامی جزییات محصول شما در عکس مشخص باشد این‌کار بسیار در معرفی محصول شما موثر بوده و باعث افزایش فروش در اینستاگرام خواهد شد.

کپشن نویسی را یاد بگیرید

بعد از چک کردن عکس محصولات شما کپشن مهم‌ترین راه جذب مشتری می‌باشد. اگر بازدید ضعیفی دارید بهتر است کپشن‌‍نویسی خود را تقویت کنید زیرا کپشن‌نویسی یکی از مهم‌ترین اصول پیج و فروش اینترنتی می‌باشد.

هشتگ اختصاصی بسازید

به مرور زمان حتما نیاز به داشتن یک هشتگ مخصوص خود را احساس خواهید کرد. بهتر است در تمامی کپشن‌هایی که می‌نویسید یک هشتگ مخصوص به پیج خود داشته باشید و از آن استفاده کنید این‌کار برای افزایش مشتری و بالاتر رفتن فروش کمک ویژه ایی خواهد کرد.

استفاده از هشتگ‌ها را یاد بگیرید

یکی از راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام استفاده از هشتگ‌های مناسب می‌باشد بهتر است هشتگ مرتبط به محصولات خود را بشناسید و از این هشتگ‌ها بهینه استفاده کرده تا فروش و مشتری خود را افزایش دهید.

محصولات واقعی را نشان دهید

بهتر است عکس و ویدیو محصولات شما بسیار طبیعی و واقعی باشد و از ادیت و فتوشاپ استفاده نکنید یکی از راه‌های اعتماد مشتری و جذب مشتری بیشتر اعتماد به شما می‌باشد پس بهتر است تمامی عکس‌های شما به واقعیت نزدیک بوده و ادیت خاصی نداشته باشند.

استوری را حتما با لینک خرید همان محصول بگذارید

استوری‌ها گزینه بسیار عالی برای افزایش فروش و مشتری هستند پس بسیار مهم است که از این امکانات بهینه استفاده کنید. بهتر است زمان و تعداد استوری‌های روزانه خود را مشخص کنید و سپس برای معرفی هرکدام از محصولاتتان در استوری لینک خرید را در استوری بزارید این‌گونه مشتری‌های شما راحت‌تر به وبسایت شما رفته و قیمت را می‌بینند و راحت‌تر نیز خرید می‌کنند.

از تبلیغات کمک بگیرید

بعد از مشخص کردن کار خود و ساخت اکانت بیزینسی بهتر است تصمیم بگیرید تا چه حد می‌خواهید هزینه تبلیغات پیج خود کنید. اینستاگرام گزینه‌های متفاوتی جهت این‌کار برای شا درنظر می‌گیرد پس مرتبط به حوزه کاری خود کمپین تبلیغاتی خود را راه بندازید.

اصول پروفایل اینستاگرام

پروفایل خود را حرفه‌ایی کنید

قبل از دیدن محتوای شما کاربر در ابتدا پروفایل شما را خواهد دید پس بهتر است یک پروفایل حرفه‌ایی داشته باشید.

عکس پروفایل

بهتر است عکس پروفایل شما مرتبط به اکانت و برند کاربری شما باشد.

بیوگرافی پیج

در قسمت بیوگرافی پیج بهتر است یک شرح کلی از کاری که قرار است انجام دهید بنویسید سعی کنید با زبان ساده و روان این‌کار را انجام دهید.

ایجاد پیوند به فروشگاه

سعی کنید برای پیج خود یک وبسایت طراحی کرده و آدرس وبسایت خود را در این قسمت قرار دهید تا کاربر با تمامی محصولات شما آشنا شود ایجاد وبسایت مرتبط به کار شما در گوگل به افزایش فروش در اینستاگرام کمک خواهد کرد.

بیشتر بدانید : روش های سرمایه گذاری در ایران

نکات طلایی افزایش فروش در اینستاگرام 

برای فروش بیشتر در اینستاگرام نیازمند نکات طلایی می‌باشید ما این نکات را مختصر به شما خواهیم گفت.

مسابقه

تمامی پیج‌های کاری مسابقه را برای افزایش فالور و بالاتر رفتن فروش انجام می‌دهند بهتر است شما نیز این‌کار را انجام دهید تا فروش بالایی در اینستاگرام داشته باشید فقط کافی است اصول این‌کار را بلد باشید با این‌کار مداوم پیج شما برای دیگران ارسال می‌شود که کمک بزرگی برای جذب فالور خواهد بود.

استوری زیاد

سعی کنید در روز تعداد بالایی استوری بگذارید این‌کار باعث افزایش فالور خواهد شد و اینستاگرام اکانت شما را اکانتی فعال نگه‌میدارد و مداوم به دیگران معرفی خواهید شد فقط سعی کنید محتوای استوری شما کاملا هدف‌مند و بهینه باشد. پاسخ‌دهی سریع: سعی کنید تمامی پیام‌هایی که برای شما می‌آید را به‌سرعت پاسخ دهید. سوال‌های مرتبط به محصولات را سریع جواب داده و تمامی کامنت کاربران زیر پست خود را جواب دهید.

خوش برخورد بودن

یکی از اصول تمامی کارهای حضوری و مجازی خوش‌برخورد بودن می‌باشد بهتر است این‌کار را تمرین کرده و هیچ‌گاه با عصبانیت و ناراحتی پاسخ هیچ کاربر و فالوری را ندهید.

از پیج های بزرگ کمک بگیرید

هرچقدر هم که در کار خود توانمند باشید باز پیج‌هایی با فروش بیشتر وجود دارد بهتر است از این پیج‌ها برای تبلیغ استفاده کنید و آمار بازدید کنندگان خود را بالا ببرید.

هرگز برای بالا بردن از کاربران فیک استفاده نکنید این‌کار برای بلند مدت نه تنها آمار فروش شما را بالا نمی‌آورد بلکه باعث از دست دادن تمامی فروش شما خواهد شد.

سخن آخر

اینستاگرام فضای مناسب برای خرید و فروش کالاهای شما می‌باشد بهتر است تمامی اصول مرتبط به این‌کار را بدانید تا در این راه شکست نخورید. لازم است این نکته را نیز یادآوری کنیم که کسب درآمد در اینستاگرام و بدست آوردن فالور بالا و فروش بیشتر نیازمند زمان خواهد بود پس در این‌کار عجله نداشته باشید و با رعایت نکات طلایی بالا به افزایش فروش در اینستاگرام برسید و تمامی راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام را نیز رعایت کنید امیدواریم که موفق شوید.

 

چگونه محصولات خود را در اینستاگرام بفروشیم؟

با داشتن اینستاگرام، مردم می توانند محصولات شما را مستقیماً از شما خریداری کنند. درباره اینکه چگونه می توانید مردم را برای خرید ترغیب کنید، بیشتر بیاموزید.

نمایه کسب و کار اینستاگرام شما اغلب اولین نقطه تماسی است که مشتری با نام تجاری شما برقرار می کند و باعث افزایش فروش در اینستگرام شما می باشد. بنابراین مهم است که تأثیر بسیار خوبی داشته باشید و مردم را به دنبال کردن کسب و کارتان ترغیب کنید. با ایجاد یک داستان برند و زیبایی‌شناسی ثابت، می‌توانید مشتریان جدید را به دنبال‌کنندگان فداکار تبدیل کنید، به این معنی که آنها تنها چند قدم با سرمایه‌گذاری روی محصولات شما فاصله خواهند داشت.

با تغییرات مداوم در الگوریتم اینستاگرام و افزایش رقابت در این پلتفرم، مهم است که از آنچه کار می کند استفاده کنید. یعنی، این بدان معنی است که تبلیغات اینستاگرام برای استراتژی های بازاریابی اینستاگرام برای مشاغل بسیار مهم است.

هنگامی که یک نمایه تجاری در اینستاگرام راه‌اندازی کردید، می‌توانید تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید، کجا می‌خواهید تبلیغات شما دیده شود و چه مدت می‌خواهید اجرا شود. اینستاگرام گزینه‌های هدف‌گیری متنوعی را ارائه می‌کند، بنابراین می‌توانید آن‌هایی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای کسب‌وکارتان مطابقت دارند.

اجرای کمپین تبلیغاتی اینستاگرام خود چندان دشوار نیست، اما می تواند برای بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک و تأثیرگذارانی که قبلاً این کار را انجام نداده اند ترسناک باشد. خوشبختانه، آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست.

ساده ترین راه برای اجرای تبلیغات، تبلیغ پست هایی است که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته اید. فقط پستی را که می خواهید تقویت کنید انتخاب کنید و دکمه «ترفیع» را بزنید.

 

Instagram

 

با این نکات، محصولات خود را در اینستاگرام معرفی کنید:

در یک نظرسنجی که توسط فیسبوک انجام شد، 81 درصد از پاسخ دهندگان گفتند، که اینستاگرام به آنها کمک می کند تا در مورد محصولات و خدمات تحقیق کنند و به افزایش فروش خود در اینستگرام برسید. در اینجا نکاتی وجود دارد که چگونه می توانید محصول خود را به طور مداوم در پست های خود نشان دهید تا مردم بتوانند در مورد محصولات شما در اینستاگرام اطلاعات کسب کنند.

هر روز پستی در مورد محصولات خود بگذارید.

پست‌هایی در مورد محصولات خود به‌طور منظم، مانند یک روز مشخص از هفته، ایجاد کنید، تا اعضای انجمن شما عادت داشته باشند که به طور منظم به محصولات شما نگاه کنند.

فرآیند ایجاد محصولات خود را آشکار کنید.

روند کاری خود را با استفاده از داستان ها به پشت صحنه ببرید، تا کارهای سختی را که برای ساخت محصولات انجام می شود دیده شود.

تمام گزینه های محصول خود را نمایش دهید، بنابراین مشتریان شما می توانند مجموعه ای از رنگ ها، اندازه ها و انواع مواد مختلف را انتخاب کنند.

داستان‌ها ممکن است پس از 24 ساعت ناپدید شوند، اما می‌توانید داستان‌های خاصی را که محصولات خاصی را در نمایه شما به نمایش می‌گذارند برجسته کنید. در نجوا نیوز با نحوه افزودن نکات برجسته داستان به نمایه خود آشنا شوید.

به عنوان مثال، یک داستان بسازید که به جامعه خود بگویید اکنون می توانند محصولاتی را که در اینستاگرام می بینند به راحتی خریداری کنند.

بیش از یک محصول را در یک پست تگ کنید.

با نمایش چندین محصول چشم نواز تأثیر بگذارید و توجه را جلب کنید.

 

Instagram

 

می توانید عکس ها، ویدیوها یا چندین تصویر یا ویدیوی خود را در یک پست چرخ فلک در فید خود برچسب گذاری کنید که باعث افزایش فروش در اینستگرام می شود. همچنین می توانید استوری های خود را با استیکرهای محصول تگ کنید.

مطمئن شوید که هر برچسب محصول صحیح را معرفی می کند.

از ویژگی Live در استوری خود استفاده کنید تا لحظه ای که محصول جدید خود را برای آنها در دسترس قرار داده اید به دنبال کنندگان خود نشان دهید و به سؤالات مشتری در مورد محصول جدید خود در زمان واقعی پاسخ دهید.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید