خنده ممکن است بهترین دارو نباشد، اما هنوز هم داروی بسیار خوبی است. دانشمندان سال‌ها را صرف مطالعه خنده کرده‌اند و مطالعات هنوز نشان می‌دهد که دوز خوب خنده فواید زیادی برای بدن شما دارد.

7 فواید شگفت انگیز خنده 7 فواید خنده برای سلامتی آورده شده است:

درد را تسکین می دهد

خنده واقعی باعث ترشح اندورفین می شود. یکی از اثرات ترشح این هورمون افزایش تحمل درد است. در یک مطالعه ، شرکت کنندگان 15 دقیقه یک نمایش کمدی را به صورت گروهی تماشا کردند. تحمل درد آنها 10 درصد بیشتر از قبل از خنده افزایش یافت. برای کسانی که یک نمایش کمدی را به تنهایی و نه با دیگران تماشا کردند، تحمل درد آنها نیز افزایش یافت، اما کمی کمتر از 10٪ بود.

شانس بارداری شما را افزایش می دهد

یک مطالعه در سال های گذشته نشان داد زنانی که تحت لقاح آزمایشگاهی قرار می‌گیرند، 16 درصد بیشتر از زنانی که با دلقک سرگرم می‌شوند، باردار می‌شوند.

به قلب شما کمک می کند

یک دمنوش خوب برای قلب شما مفید است. با افزایش میزان اکسیژن در خون و افزایش ضربان قلب به قلب شما کمک می کند. همچنین سفتی دیواره شریانی را کاهش می دهد – پیوندی با بیماری قلبی عروقی.

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند

خندیدن با بهبود سیستم ایمنی به شما کمک می کند از ویروس ها در امان بمانید . خندیدن آنتی بادی های ضد عفونت بیشتری آزاد می کند تا از بدن شما در برابر عفونت محافظت کند.

شما را شادتر می کند

خندیدن به روشن شدن روحیه شما کمک می کند. این می تواند افسردگی و اضطراب مزمن را کاهش دهد و همچنین مقابله با موقعیت های چالش برانگیز را آسان تر می کند.

7 فواید شگفت انگیز خندهاسترس را کاهش می دهد

وقتی استرس دارید بدن شما کورتیزول ترشح می کند. از آنجایی که کورتیزول به عنوان هورمون استرس شناخته می شود، رپ بدی دریافت می کند، اما نقش مهمی در بدن دارد. این به مدیریت سطح قند خون، کاهش التهاب، مدیریت متابولیسم کمک می‌کند و در مواقع بحرانی واکنش مبارزه یا فرار را در بدن شما ایجاد می‌کند.

خنده یکی از راه هایی است که بدن شما می تواند به تنظیم کورتیزول کمک کند. خندیدن اکسیژن دریافتی شما را افزایش می دهد، که گردش خون را تحریک می کند و سطح کورتیزول شما را کاهش می دهد. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که فقط خندیدن – بدون شوخی – می‌تواند اثرات مثبتی بر کاهش استرس داشته باشد.

بدن شما را آرام می کند

استرس باعث می شود عضلات شما منقبض شوند. خندیدن می تواند به کاهش استرس کمک کند زیرا باعث شل شدن عضلات شما می شود. یک خنده خوب می تواند تا 45 دقیقه عضلات شما را از استرس اضافی خلاص کند زیرا گردش خون را تحریک می کند.

استراحت خود مراقبتی و پیدا کردن چیزهایی که برای شما سرگرم کننده است می تواند احساس تجملاتی داشته باشد، اما به خاطر سلامتی شما، ضروری است. حتی 15 دقیقه در روز برای انجام کاری که باعث خنده شما می شود می تواند به شما کمک کند تا دوران بازنشستگی زندگی بهتری داشته باشید. یا اگر هیچ چیز خنده دار نیست، فقط به زور یک خنده ساختگی بکنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

7 فواید شگفت انگیز خندهنحوه استفاده از خنده

خنده یکی از استراتژی های کاهش استرس است زیرا از بسیاری جهات رایگان، راحت و مفید است. با راهکارهای زیر می توانید خنده بیشتری در زندگی خود داشته باشید.

با دوستان بخند

رفتن به یک فیلم یا یک تئاتر کمدی با دوستان یک راه عالی برای خنده بیشتر در زندگی شما است. اثرات مسری خنده ممکن است به این معنی باشد که شما بیشتر از آنچه که در طول نمایش می‌خندیدید بخندید.

داشتن دوستان برای یک مهمانی یا شب نشینی نیز یک تنظیم عالی برای خنده و سایر احساسات خوب است. وقت گذاشتن برای این نوع سرگرمی به اندازه هر عادت دیگری که در زندگی برای حمایت از سلامتی خود حفظ می کنید مهم است و احتمالاً از بسیاری از عادات بهداشتی نیز لذت بخش تر است.

طنز را در زندگی خود پیدا کنید

به جای شکایت از ناامیدی های زندگی، سعی کنید به آنها بخندید. اگر چیزی آنقدر خسته کننده یا افسرده کننده است که مضحک است، بدانید که می توانید به آن نگاه کنید و بخندید. به این فکر کنید که چگونه داستانی است که می توانید برای دوستان خود تعریف کنید، و سپس ببینید که آیا اکنون می توانید به آن بخندید یا خیر.

با این نگرش، ممکن است خود را ساده‌تر و احمق‌تر ببینید و به خودتان و اطرافیانتان بیشتر بخندید. به زندگی به شیوه ای شادتر نگاه کنید و متوجه می شوید که استرس کمتری در مورد رویدادهای منفی دارید.

7 فواید شگفت انگیز خندهخنده را جعل کنید تا زمانی که آن را بسازید

همانطور که مطالعات نشان می دهد که اثرات مثبت لبخند روی می دهد چه لبخند ساختگی باشد و چه واقعی ، خنده ساختگی نیز مزایای ذکر شده در بالا را فراهم می کند. بدن نمی تواند بین خنده های «ساختگی» که عمداً شروع به انجام آن می کنید و خنده «واقعی» که از طنز واقعی ناشی می شود، تمایز قائل شود.

فواید فیزیکی دقیقاً یکسان است و اولی معمولاً به دومی منجر می شود. پس بیشتر لبخند بزنید و خنده های ساختگی. شما همچنان به اثرات مثبت دست خواهید یافت و شادی ساختگی ممکن است منجر به لبخند و خنده واقعی شود.

رسانه ها

فرصت های خنده از طریق سرگرمی کم نیست، هم در تئاتر و هم در خانه با پخش فیلم ها و کمدی های تلویزیونی.

در حالی که اتلاف وقت خود برای تماشای چیزهای خنده دار در واقع ممکن است شما را ناامید کند، تماشای فیلم ها و نمایش های واقعاً خنده دار راهی آسان برای وارد کردن خنده به زندگی شما هر زمان که به آن نیاز داشتید است. ممکن است بخواهید توصیه های خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و چیزی برای ارجاع و خندیدن با هم خواهید داشت.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید