از آنجایی که ابزارهای هوش مصنوعی به طور فزاینده ای به برنامه های اصلی تجاری راه پیدا می کنند، در اینجا سه ​​روند اصلی برای تماشا در سال آینده وجود دارد.

بازار هوش مصنوعی (AI) چندین سال است که در مسیر رشد سریع قرار داشته است – به حدی که  انتظار می‌رود این صنعت در سال 2023 به 42.4 میلیارد دلار برسد. این حرکت ادامه خواهد داشت و ما شروع به درک آن با شروع به کار کرده‌ایم. ابزارها و خدمات جدید قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی در سراسر صنایع.

هوش مصنوعیتغییری از نقش شناخته شده هوش مصنوعی در تجزیه و تحلیل و پیش‌بینی – کمک به دانشمندان داده و شرکت‌ها برای درک جهان و ترسیم مسیرهای خود بر اساس آن – به سیستم‌های جدید و نوآورانه‌ای مانند DALL-E که کاملاً جدید تولید می‌کنند، تغییر کرده است. آثاری که تا به حال دیده نشده اند.

اما چه چیزی باعث این رشد تصاعدی می شود و چگونه بر فضا در سال آینده تأثیر می گذارد؟ در اینجا سه ​​روند کلیدی هوش مصنوعی وجود دارد که در سال 2023 شکل خواهند گرفت:

هوش مصنوعی

  1. دموکراتیک سازی هوش مصنوعی ادامه خواهد داشت

هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به یک تمایز اساسی برای تجارت است. اگر نمی توانید بینش عمیق تری در داده ها، به سرعت و در مقیاس پیدا کنید، رقبای شما این کار را خواهند کرد. عرضه بسیار کمتر از تقاضا وجود دارد و استعدادهای برتر مهندسی و علوم داده بسیار گران خواهند بود. در نتیجه، مشاوران بیشتر هوش مصنوعی و در دسترس بودن بیشتر ویژگی‌های کم و بدون کد، متمایزکننده خواهند بود. این دموکراسی‌سازی هوش مصنوعی به ساده‌سازی پذیرش این فناوری‌ها در تمام بازارهای عمودی توسط افرادی با سطوح مختلف تجربه کمک می‌کند.

علاوه بر این، فروشندگان ابری به طور فزاینده‌ای بلوک‌های ساختمان خدمات خود را با هم ترکیب می‌کنند تا هوش مصنوعی را در بر گیرند، که منجر به ویژگی‌ها و راه‌حل‌های قدرتمند و گسترده می‌شود. این به دو دلیل مهم است:

چه آن‌ها بدانند و چه ندانند، افراد بیشتری از همیشه از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و آن را به دست توده‌ها می‌سپارند.

ما شروع به درک محرک‌های کسب و کار پایین‌تر هوش مصنوعی کرده‌ایم، که از فروشندگان بزرگ ابری فوق‌الذکر به بازیگران کوچک‌تر فناوری تبدیل می‌شوند و منجر به پذیرش بیشتر هوش مصنوعی می‌شوند.

  1. هوش مصنوعیهوش مصنوعی مولد تجاری خواهد شد

هوش مصنوعی مولد لحظه‌ای را سپری می‌کند و در سال 2023 شاهد عرضه محصولات و خدمات بیشتری به بازار خواهیم بود.

یکی از نقاط درخشان برنامه های کاربردی زبان مولد مبتنی بر هوش مصنوعی است. برای مثال، در بازی، کاربر می‌تواند صدایی مانند شخصیت روی صفحه نمایش خود را انتخاب کند. در یک جلسه مجازی، فرد مبتلا به سرماخوردگی می‌تواند صدای خود را راحت‌تر درک کند و به او این امکان را می‌دهد که به جای سوءتفاهم‌های احتمالی، بر مشارکت‌های کاری خود تمرکز کند.

برخلاف تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی که اخیراً توجه زیادی را به خود جلب کرده است، موارد استفاده تجاری وجود ندارد. از سوی دیگر، فناوری گفتار به گفتار (S2S) این پتانسیل را دارد که روش کار ما را تغییر دهد. برای خدمات مشتری، این می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد. به عنوان مثال، نمایندگان مرکز تماس می توانند از هوش مصنوعی مولد برای درک واضح تماس گیرندگان از هر نقطه در جهان استفاده کنند و به آنها کمک کند مشکلات را سریعتر حل کنند و احساس قدرت بیشتری کنند.

  1. هوش مصنوعیاخلاق هوش مصنوعی به اولویت اصلی تبدیل خواهد شد

علیرغم ارزش اثبات شده و پتانسیل عالی، هوش مصنوعی همچنان دارای مسائل پیچیده حقوقی و اخلاقی است. شدت آن متفاوت است – پیامدهای جدید می تواند از منفی تا خطرناک متغیر باشد. از جعلی‌های عمیق گرفته تا الگوریتم‌های مغرضانه گرفته تا مدل‌هایی که در طول زمان تنزل پیدا کرده‌اند، همه اینها یادآور ترسناکی هستند که چارچوب‌های نظارتی باید با بازار هوش مصنوعی در حال توسعه سریع سازگار شوند. و در حالی که چارچوب‌های قانونی و نظارتی در حال حاضر در حال انجام است، با  منشور حقوق هوش مصنوعی  در آینده نزدیک، کسب‌وکارها باید به‌طور ایمن و اخلاقی به هوش مصنوعی نزدیک شوند.

اولین شکایت دسته جمعی در ایالات متحده علیه یک سیستم هوش مصنوعی اخیراً تشکیل شده است و آخرین مورد نیز نخواهد بود. فناوری ممکن است جهش‌هایی جلوتر از صنعت قانونی باشد، اما از آنجایی که هوش مصنوعی خود را در زندگی روزمره ما جا می‌دهد، شرکت‌ها و دولت‌ها باید اقدامات ایمن و مسئولانه را جدی بگیرند. همچنین شاهد شفافیت بیشتری در مورد مواردی از این دست خواهیم بود و یاد خواهیم گرفت که چگونه از این اشتباهات برای استقرارهای آینده جلوگیری کنیم.

اگرچه یک دهه است که گفته ایم، اما سال 2023 یک سال رشد بالا برای هوش مصنوعی خواهد بود. تجاری‌سازی محصولات و ویژگی‌های جدید، گام‌هایی در دسترسی و مقرون به صرفه بودن، و تمرکز بر رویه‌های مسئولانه، موارد استفاده مخرب را برای شرکت و فراتر از آن باز می‌کند.

زمان هیجان انگیزی برای حضور در فضای هوش مصنوعی است و دیدن اینکه چگونه صنعت طی 12 ماه آینده پیشرفت می کند جالب خواهد بود.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید