در کشورهای مختلف، هنرهای رزمی بیش از هر زمان دیگری محبوب هستند. در واقع، آیا می دانستید که این یک  صنعت 4 میلیارد دلاری است؟

اگر هنرهای رزمی را برای خود یا فرزندتان در نظر می گیرید، این یک انتخاب عالی است! فواید بسیار زیادی برای سلامت جسمی و روانی شما وجود دارد. اما متعهد شدن به چیز جدید می تواند سخت باشد.

به همین دلیل ما این راهنما را با 10 دلیل برای یادگیری هنرهای رزمی گردآوری کرده ایم. آن را در زیر بررسی کنید.

10 دلیل برتر برای یادگیری هنرهای رزمی10 دلیل برتر برای یادگیری هنرهای رزمی

افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس چیزی است که رزمی کاران در هر سنی از آن لذت می برند. هنرهای رزمی چه برای شما باشد و چه فرزندتان، می تواند به شما در افزایش اعتماد به نفس کمک کند.

تمرین، بهبود و موفقیت در یک مهارت، تصویر خود را بهبود می بخشد و به شرکت کنندگان این اطمینان را می دهد که می توانند در زمینه ها و کارهای دیگر موفق شوند.

در واقع  کودکانی که  در کاراته یا هنرهای رزمی مشابه شرکت می کنند، اعتماد به نفس و حتی عملکرد بهتری در مدرسه نشان می دهند. بنابراین، اگر به دنبال بهبود اعتماد به نفس فرزندتان یا خودتان هستید، هنرهای رزمی یک فعالیت عالی برای انجام این کار است.

تمرین کامل بدن

آیا به دنبال شکل جدیدی از ورزش هستید؟ هنرهای رزمی پاسخ شماست.

دلیلش این است که هنرهای رزمی واقعاً یک تمرین کامل بدن را ارائه می دهند. تمرین مداوم نشان داده است که تحرک کلی را افزایش می دهد، پاسخ فشار بدن را بهبود می بخشد و عضله را افزایش می دهد.

از آنجایی که بسیاری از هنرهای رزمی شامل تکرار حرکات عضلانی در طول زمان هستند، باعث افزایش قدرت و سوزاندن چربی خواهید شد. چه کسی آن را نمی خواهد؟

آیا به دنبال راهی برای افزایش قدرت و عضله سازی سریع و شدید هستید؟ ورزش رزمی می تواند این کار را برای شما انجام دهد. این یک هنر رزمی تمام بدن است که ترکیبی از توانایی های ورزشی کاراته، جودو، کونگ فو و جیو جیتسو برزیلی است. این یک سیستم هنرهای رزمی ایده آل برای دستیابی به آن اهداف است.

افزایش انعطاف پذیری

حرکات تکراری مانند لگدهای بلند، ایستادن های حرکتی، حرکات فانتزی با پا، و مانورهای زمینی، انعطاف پذیری و تحرک را بهبود می بخشد که به سلامت کلی شما کمک می کند.

آیا می دانستید که انعطاف پذیری  فواید زیادی برای سلامتی دارد ؟ برخی از آنها عبارتند از:

  • وضعیت بدنی بهبود یافته
  • آزادی حرکت بهتر
  • کاهش درد و تنش عضلانی
  • بهبود آرامش ذهن و بدن
  • کاهش خطر آسیب

10 دلیل برتر برای یادگیری هنرهای رزمیحرکت چند جهته کمپو آن را به یک هنر رزمی عالی برای کسانی که می خواهند انعطاف پذیری را بهبود بخشند تبدیل می کند. اگر هدف شما انعطاف پذیری است، آن را امتحان کنید!

هماهنگی بهتر

همه هنرهای رزمی نیاز به آگاهی فضایی و هماهنگی حرکت با شخص دیگر دارند. برخی از هنرهای رزمی حتی شامل استفاده از وسایل است.

همه این عوامل هماهنگی و آگاهی بدن شرکت کننده و همچنین افراد و اشیاء اطراف را بهبود می بخشد.

تمرین‌هایی مانند کمپو قسمت پایین بدن را تشویق می‌کند تا به عنوان پایه‌ای عمل کند که بالاتنه می‌تواند از آن مانور دهد و عمل کند – این ایده توسط بسیاری از سیستم‌های هنرهای رزمی از جمله Krav Maga به عاریت گرفته شده است.

مهارت های دفاع شخصی

یکی از مزایای آشکار یادگیری هنرهای رزمی، بهبود توانایی انجام مانورهای دفاع شخصی در شرایطی است که تهدید واقعی وجود دارد.

بر اساس داده های اخیر،  هر 43 ثانیه یک حمله شدید رخ می دهد. ورزش‌های رزمی می‌توانند تمرین‌کنندگان را برای دفاع از خود در موقعیت‌های خطرناک آماده کنند.

این برای شما عالی است اما برای فرزندان شما نیز بسیار عالی است.

کاهش فشار خون و ضربان قلب

نشان داده شده است که شرکت کنندگان در هنرهای رزمی فشار خون و ضربان قلب کمتری دارند. اما این همه ماجرا نیست.

به دلیل شباهت آن به HIIT (تمرینات تناوبی با شدت بالا)، هنرهای رزمی می توانند سلامت کلی قلب را بهبود بخشند، کلسترول را کاهش دهند و سطح قند خون و انسولین را تنظیم کنند.

رزمی‌کاران از تمام مزایای فیزیکی ورزش منظم بدون نیاز به دویدن روی تردمیل یا وزنه‌برداری لذت می‌برند. این یک گزینه عالی برای بهبود سلامت شما است.

10 دلیل برتر برای یادگیری هنرهای رزمیآیا می خواهید استقامت ذهنی خود را بهبود بخشید؟ هنرهای رزمی را یاد بگیرید

تحقیقات اخیر نشان داد که تمرینات هوازی (مانند هنرهای رزمی) در واقع باعث ایجاد تغییر فیزیکی در مغز می شود که باعث تقویت  حافظه و مهارت های یادگیری بهتر می شود.

همین مطالعه نشان داد که هر چهار ثانیه یک مورد جدید از زوال عقل در سطح جهان مشاهده می شود. کسانی که می خواهند از این وضعیت ناتوان کننده جلوگیری کنند می توانند با شرکت در ورزش های رزمی با آن مبارزه کنند.

این یک مزیت بزرگ است که بسیاری از مردم در مورد هنرهای رزمی از آن آگاه نیستند.

بهبود مهارت های اجتماعی

هنرهای رزمی همچنین می تواند به شما در توسعه مهارت های اجتماعی کمک کند. این به خاطر محیط تیم است. شما در کنار افرادی با اهداف مشابه شما کار می کنید، با هم یاد می گیرید و رشد می کنید.

این به ویژه برای کودکان مفید است. در کلاس‌های هنرهای رزمی، آن‌ها می‌توانند یاد بگیرند که چگونه درگیری‌ها را حل کنند، دوستان جدیدی پیدا کنند و دلسوزی نشان دهند.

قرار گرفتن در یک محیط جدید می‌تواند برای بچه‌ها ترسناک باشد، اما یادگیری نحوه گذر از آن موقعیت در یک محیط کنترل‌شده ایمن، مهارت بسیار خوبی است که برای آنها برای زندگی مفید خواهد بود.

نظم و انضباط خود را توسعه دهید

با شرکت در کلاس های هنرهای رزمی به جهت و ساختار عادت خواهید کرد. در این محیط باید به وظیفه ای که در دست دارید توجه کنید و ذهن خود را از حواس پرتی خلاص کنید.

همچنین بسیار مهم است که بدانیم دستیابی به اهداف هنرهای رزمی به شما بستگی دارد. هیچکس دیگری نمیتواند این کار را برای تو انجام دهد. این خود اتکایی و استقلال را ارتقا می دهد!

این شما هستید که باید برای پیشرفت و رشد تلاش کنید. برای اینکه بهترین باشید، باید فداکار باشید و تلاش لازم را انجام دهید.

با پیشرفت، نظم و انضباط شخصی به دست خواهید آورد که در هر جنبه دیگری از زندگی شما نیز مفید خواهد بود.

کاهش استرس

آیا می دانستید که تمرین هنرهای رزمی می تواند به کاهش استرس کمک کند؟ اغلب این با تمرکز بر زمان حال و چیزهایی که می توانید کنترل کنید انجام می شود. بسیاری از انواع هنرهای رزمی نیز بر کنترل کامل تنفس و افکار خود تأکید دارند.

هنگامی که این کار را انجام می دهید، مهارتی را یاد می گیرید که می تواند در تمام زمینه های زندگی به کار رود. وقتی تمرکز و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و افکارتان واضح تر باشند، در بسیاری از بخش های دیگر زندگی نیز از استرس خلاص خواهید شد.

بیش از هر چیز، رفتن به کلاس هنرهای رزمی به شما کمک می کند تا با تمرکز ذهنی بیشتر و قدردانی بیشتر از دنیای اطراف خود از طریق یک تمرین سرگرم کننده، ایمن و چالش برانگیز در محیطی دلگرم کننده با افراد همفکر خود را ترک کنید.

نتیجه

اکنون که همه این دلایل را خوانده اید که چرا باید هنرهای رزمی را یاد بگیرید، وقت آن است که شروع کنید. همین امروز تصمیم بگیرید که خود را به سطح جدیدی از عملکرد شخصی سوق دهید. پس فقط این کار را انجام دهید و همین امروز شروع کنید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید