ترش شدن غذا یکی از اتفاق های است که گاهی در هر آشپزی پیش می آید، برای رفع ترش شدن غذا می‌توانید یکی از راه‌‌های زیر را با توجه به نوع غذای خود و اینکه با کدام از روش‌‌های زیر سازگار است انتخاب کنید.

در این مطلب می خواهیم روش های از بین بردن ترشی غذا بپردازیم، پس با نجوا نیور همراه باشید با ترفند های گرفتن ترشی غذا آشنا شوید.

رفع ترشی غذا

ترشی غذا رو با چی بگیریم؟

استفاده از شیرین کنندها، شکر و قند برای رفع ترشی غذا

زمانی که غذای شما مخصوصا خورشت بیش از اندازه ترش شد، می توانید شکر را به خورشت خود اضافه کنید. این نکته را در نظر بگیرید که وقتی از شیرین کننده ها استفاده می کنید. اجازه دهید تا کاملا حل شود و غذای خود را بچشید اگر نیاز داشت مجدد به آن شکر اضافه کنید.

استفاده از سبزی جات برای گرفتن ترشی غذا

زمان پخت سوپ یا خورشت اگر ترشی آن از دستتان در رفت و ترش شد می توانید در آن از سیب زمینی و سبزی جات استفاده شده در غذا مجدد اضافه کنید این کار باعث می شود ترشی غذا کم شود.

چگونه ترشی غذا را بگیریم

استفاده از جوش شیرین برای رفع ترشی غذا

یکی دیگر از روش های که برای رفع ترش شدن غذا استفاده می شود جوش شیرین می باشد. اما این موضوع را در نظر بگیرید که جوش شیرین برای بدن ضرر دارد و باید خیلی کم در خورشت استفاده شود. این ادویه که نقطه مقابل غذاهای ترش و اسیدی می باشد برای رفع ترشی غذا خیلی موثر است.

از دیگر راههای از بین بردن ترشی غذا

روش های کم کردن ترشی غذا

 از بین بردن ترشی غذا با پیاز داغ

یکی دیگر از روش های از بین بردن ترشی غذا استفاده از پیازداغ می باشد. همان طور که می دانید پیازداغ یک طعم شیرین دارد که همین امر باعث از بین بردن ترشی غذا خواهد شد. ابتدا باید یک پیاز را پوست کنید و بعد از آن به خوبی رنده کنید و در یک ماهیتابه ریخته و به خوبی سرخ کنید، فراموش نکنید روغن کافی برای سرخ کردن اضافه کنید زیرا خود روغن هم از ترش شدن جلوگیری می کند. در آخر پیازداغ را به غذای خود اضافه کرده این کار باعث می شود هم خورشت شما جا افتاده تر و خوشمزه تر شود و هم از ترشی آن گرفته شود.

از بین بردن ترشی غذا

استفاده از نمک برای گرفتن ترشی غذا

اگر به خورشت خود نمک اضافه نکرده اید، یا هنور جا دارد که مجدد به غذای خود نمک اضافه کنید، این روند را انجام دهید زیرا نمک به رفع ترش شدن غذا کمک می کند.

 

استفاده از مواد اولیه برای از بین بردن ترشی غذا

اگر غذای شما بیش از اندازه ترش شده است که هیچ چاره ای ندارید و دلتان نمی آید غذای خود را دور بریزید، آخرین ترفند اضافه کردن مواد اولیه است، اگر زمان دارید مجدد خورشت خود را درست کنید و خورشت شور را به آن اضافه کنید.

استفاده از روغن برای ترشی غذا

مقدار کمی روغن برای از بین بردن ترشی غذا موثر است. این چربی شامل انواع روغن ها مانند روغن زیتون و یا دنبه می باشد.

اضافه کردن سیب زمینی برای از بین بردن ترشی غذا

سیب زمینی به دلیل نشاسته زیادی که در غذا تولید می کند می تواند  مزه ترشی بیش از حد غذاها را بگیرد. اگر قصد دارید در انتهای کار سیب زمینی ها را از خورشت جدا کنید، پس آن را به شکل خلالی درشت درآورده و به خورشت اضافه کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید