7 راه برای از بین بردن ترشی غذا

ترش شدن غذا یکی از اتفاق های است که گاهی در هر آشپزی پیش می آید، برای رفع ترشی غذا می‌توانید یکی از راه‌‌های زیر را با توجه به نوع غذای خود و اینکه با کدام از روش‌‌های زیر سازگار است انتخاب کنید.

در این مطلب می خواهیم روش های از بین بردن ترشی غذا بپردازیم، پس با نجوا نیور همراه باشید با ترفند های گرفتن ترشی غذا آشنا شوید.

ترشی غذا را چجوری بگیرم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که پس از چندین ساعت آشپزی متوجه مزه ترشی زیاد در غذا شوید. اگر غذا ترش شد، جای نگرانی ندارد زیرا با استفاده از ترفند هایی که در این مقاله گفته می شود، می توانید اقدام به از بین بردن ترشی غذا کنید. در مقاله ای که راجب رفع شوری غذا نوشته بودیم، مخاطبین محترم نجوا نیوز توانستند مشکل خود را رفع کنند به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله نیز شما را برای رفع ترشی غذا یاری دهیم. پس پیش از اینکه غذای خود را دور بریزید، این مقاله را کامل مطالعه کنید:

ترشی غذا را چجوری بگیرم؟

چگونه ترشی غذا را بگیریم؟

استفاده از شیرین کنندها، شکر و قند برای رفع ترشی غذا

زمانی که غذای شما مخصوصا خورشت بیش از اندازه ترش شد، می توانید شکر را به خورشت خود اضافه کنید. این نکته را در نظر بگیرید که وقتی از شیرین کننده ها استفاده می کنید. اجازه دهید تا کاملا حل شود و غذای خود را بچشید اگر نیاز داشت مجدد به آن شکر اضافه کنید.

با افزودن شکر، قند و سایر شیرین کننده ها ترشی غذا را بگیرید.

⭕ استفاده از سبزی جات برای گرفتن ترشی غذا

زمان پخت سوپ یا خورشت اگر ترشی آن از دستتان در رفت و ترش شد می توانید در آن از سیب زمینی و سبزی جات استفاده شده در غذا مجدد اضافه کنید این کار باعث گرفتن ترشی غذا می شود.

چگونه ترشی غذا را بگیریم

⭕ استفاده از جوش شیرین برای گرفتن ترشی غذا

یکی دیگر از روش های که برای رفع ترش شدن غذا استفاده می شود جوش شیرین می باشد. اما این موضوع را در نظر بگیرید که جوش شیرین برای بدن ضرر دارد و باید خیلی کم در خورشت استفاده شود. این ادویه که نقطه مقابل غذاهای ترش و اسیدی می باشد برای رفع ترشی غذا خیلی موثر است.

⭕ گرفتن ترشی غذا با پیاز داغ

یکی دیگر از روش های از بین بردن ترشی غذا استفاده از پیازداغ می باشد. همان طور که می دانید پیازداغ یک طعم شیرین دارد که همین امر باعث رفع ترشی غذا خواهد شد. ابتدا باید یک پیاز را پوست کنید و بعد از آن به خوبی رنده کنید و در یک ماهیتابه ریخته و به خوبی سرخ کنید، فراموش نکنید روغن کافی برای سرخ کردن اضافه کنید زیرا خود روغن هم از ترش شدن جلوگیری می کند. در آخر پیازداغ را به غذای خود اضافه کرده این کار باعث می شود هم خورشت شما جا افتاده تر و خوشمزه تر شود و هم باعث از بین بردن ترشی غذا شود.

⭕ استفاده از نمک برای گرفتن ترشی غذا

اگر به خورشت خود نمک اضافه نکرده اید، یا هنور جا دارد که مجدد به غذای خود نمک اضافه کنید، این روند را انجام دهید زیرا نمک به رفع ترشی غذا کمک می کند.

استفاده از نمک برای رفع ترشی غذا

⭕ استفاده از مواد اولیه برای از بین بردن ترشی غذا

اگر غذای شما بیش از اندازه ترش شده است که هیچ چاره ای ندارید و دلتان نمی آید غذای خود را دور بریزید، آخرین ترفند اضافه کردن مواد اولیه است، اگر زمان دارید مجدد خورشت خود را درست کنید و خورشت شور را به آن اضافه کنید تا منجر به گرفتن ترشی غذا شود.

⭕ استفاده از روغن برای گرفتن ترشی غذا

مقدار کمی روغن برای از بین بردن ترشی غذا موثر است. این چربی شامل انواع روغن ها مانند روغن زیتون و یا دنبه می باشد.

استفاده از روغن برای رفع ترشی غذا

⭕ اضافه کردن سیب زمینی برای از بین بردن ترشی غذا

سیب زمینی به دلیل نشاسته زیادی که در غذا تولید می کند می تواند  مزه ترشی بیش از حد غذاها را بگیرد. اگر قصد دارید در انتهای کار سیب زمینی ها را از خورشت جدا کنید، پس آن را به شکل خلالی درشت درآورده و به خورشت اضافه کنید.

در این مقاله سعی کردیم شما را با بهترین روش های رفع ترشی غذا آشنا کنیم. در صورتی که علاقه داشتید می توانید از مقاله رفع تندی غذا نیز دیدن نمایید.

سوالات متداول درباره گرفتن ترشی غذا

1. چرا غذا ناخواسته ترش می شود؟

↩ گاهی استفاده بیش از حد از موادی مانند لیمو، رب انار، نارنج و… منجر به ترش شدن غذا خواهد شد.

2. برای رفع ترشی غذا چه راهکاری پیشنهاد می شود؟

↩ در این مقاله راهکار های مختلفی مانند استفاده از روغن، سبزیجات، شکر، نمک و… را برای از بین بردن ترشی غذا آموزش داده ایم.

3. چه غذا هایی دچار ترشی بیش از حد می شوند؟

↩ طبیعی است غذاهایی که داخل آن ها مواد ترش مانند رب، سس، سرکه، نارنج و… استفاده می شود، ممکن است بیش از حد ترش شوند

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید