راه های کاهش مصرف اینترنت گوشی + ترفند ها

امروزه همه ما به نوعی در ارتباط با اپلیکیشن های آنلاین، همراه بانک ها، بازی های آنلاین، شبکه های اجتماعی و … هستیم که حجم زیادی از اینترنت گوشی  را به خود اختصاص می‌دهند و همه تلاش می‌کنیم تا به صورتی مصرف اینترنت که اغلب هزینه زیادی را نیز در بر دارد کنترل کنیم. در این مقاله با چند روش و در مدت زمان کوتاه به شما راه های کاهش مصرف اینترنت گوشی و چند ترفند ساده را آموزش می‌دهیم ، در ادامه با نجوا نیوز همراه باشید.

 

  • خاموش کردن دیتای گوشی

ساده ترین راه برای کاهش مصرف اینترنت گوشی خاموش کردن دیتای گوشی در زمانیست که به آن احتیاجی ندارید، به این دلیل که در ظاهر اینطور است که گوشی اینترت مصرف نمی‌کند اما برخلاف تصور در این زمان نیز برخی برنامه ها در پس زمینه از اینترنت شما استفاده می‌کنند.

در ادامه معرفی بهترین گوشی های شیائومی 2021

  • شناسایی اپلیکیشن های پر مصرف و محدود کردن آن ها

یکی از بهترین روش ها برای مدیریت بهتر مصرف اینترنت شناسایی اپلییشن های پر مصرف است. با رفتن به تنظیمات(setting) و سپس شبکه های موبایل (mobile network)  گزینه date usage . در این قسمت می‌توانید مشاهده کنید کدام برنامه بیشترین مصرف اینترنت را دارد و آن را محدود کنید.

  • شناسایی اپلیکیشن های پرمصرف برای کاهش مصرف اینترنت موبایلاز فیلتر شکن کمتر استفاده کنید

حتما میدانید که فیلتر شکن یکی از برنامه هاییست که اینترنت زیادی را مصرف می‌کند از این رو جز در موارد ضروری آن را روشن نکنید.

  • استفاده کمتر از فیلترشکنمحدود کردن مصرف اینترنت اینستاگرام

بی شک یکی از برنامه هایی که اینترنت خیلی زیادی را مصرف می‌کند اپلیکیشن محبوب اینستاگرام است اما با روش زیر مصرف اینترنت این برنامه را کاهش دهید.

به پروفایل خود در اینستاگرام بروید و گزینه تنظیمات را انتخاب کنید سپس گزینه account را انتخاب کنید و در صفحه باز شده گزینه cellular data use  و بعد از آن گزینه use less data  را غیر فعال کنید. با این کار ویدئو ها به صورت خودکار دانلود و اجرا نمیشود و مصرف اینترنت شما را کاهش می‌دهد.

 

  • فشرده کردن مصرف دیتا در مرور گر کروم

اگر از مرور گر کروم استفاده می‌کنید با فعال کردن گزینه data server  صفحات به صورت فشرده به شما نمایش داده می‌شود و مصرف اینترنت شمارا کنترل می‌کند البته این امر موجب می‌شود صفحات وب کمی دیرتر برای شما لود شود.

در تنظیمات گزینه data server را براحتی می توانید پیدا کنید.

 

  • غیر فعال کردن به روز رسانی برنامه ها از طریق دیتای گوشی در google play

یکی دیگر از راه های کاهش مصرف اینترنت گوشی غیر فعال کردن به روز رسانی های خودکار می باشد. به تنظیمات در برنامه google play  بروی و گزینه Auto-update apps را پیدا کنید و سپس آن را روی گزینه ” فقط از طریق Wi-Fi به روز شود ” قرار دهید.

 

نکات دیگری که میتوانید مصرف اینترنت را کاهش دهید:

  • در برنامه تلگرام دانلود خودکار عکس ها و فیلم ها را غیر فعال کنید.
  • به جای استفاده از اپلیکیشن فیس‌بوک، آن را در مرورگر خود اجرا کنید.
  • در زمان پخش آنلاین موزیک و فیلم با کم کردن کیفیت آن‌ها می‌توانید مصرف اینترنت را کاهش دهید.
  • قبل از فرستادن عکس ویا فیلم، می‌توانید آن‌ها را به وسیله نرم افزار‌های مخصوص فشرده‌سازی کنید.

 

کلام آخر

در این مقاله  سعی داشتیم تا چند مورد از مهم ترین راه ها برای کاهش مصرف اینترنت را به شما یادآور شویم چنانچه شما از راه حل های دیگری برای کنترل مصرف دیتای خود استفاده می‌کنید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید