کامبوجا یک نوشیدنی تخمیر شده و کمی گازدار است که در قفسه‌های فروشگاه‌های مواد غذایی سالم و حتی قفسه‌های سوپر مارکت ها در سراسر جهان یافت می‌شود. برای تهیه کامبوچا، چای سیاه یا سبز کمی شیرین شده و سپس با استفاده از SCOBY تخمیر می‌شود، یعنی یک «کشت همزیستی باکتری‌ها و مخمر» شبیه قارچ. منشاء دقیق این نوشیدنی حبابدار ناشناخته است، اما از نظر تاریخی شناخته شده است که توسط مردم چین، روسیه و آلمان مصرف می شود.

اما، چرا کامبوچا برای شما “خوب” است؟ چرا متعصبان سلامتی این نوشیدنی را به خط نوشیدنی های روزانه خود اضافه می کنند؟ در حالی که هنوز شواهد علمی زیادی برای حمایت از هر ادعای سلامت کامبوجا وجود ندارد، مطالعات نشان می دهد که مصرف کامبوجا می تواند فشار خون را کاهش دهد، درد آرتریت را تسکین دهد. بهبود سلامت روده، ایمنی را تقویت می کند و شاید حتی از برخی سرطان ها پیشگیری کند.

کامبوجاچرا کامبوجا محبوب است؟

کامبوجا، مانند سایر غذاهای تخمیری (مانند کیمچی، ماست، کفیر و کلم ترش)، آسان است در خانه درست کنید. بعد از اینکه یک SCOBY سالم به دستتان رسید، به سادگی سیاه یا دم کنید چای سبز و آن را با شکر خام یا عسل شیرین کنید و به SCOBY چیزی بدهید که از آن تغذیه کند و چای را به یک نوشیدنی اسیدی و کمی گازدار تبدیل کند. می توانید نتیجه نهایی را با یک نوشیدنی یا اکسیر سرکه سیب مقایسه کنید.

مانند هر پروژه تخمیر در خانه، باید به ظاهر و بوی نوشیدنی کامبوچای خود توجه زیادی داشته باشید. اگر آن را برای مدت طولانی تخمیر کنید یا از ظروف استریل استفاده نکنید، می توانید باکتری ها یا سطوح اسیدی را به خطر بیندازید، که به نوبه خود می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود هنگام مصرف

کامبوچا علاوه بر دم کردن آسان در خانه، خرید بسیار آسانی از فروشگاه ها نیز دارد. کامبوچا در حال حاضر به صورت تجاری در طعم های مختلف به فروش می رسد، کامبوچا در اکثر فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی، سوپرمارکت ها و فروشگاه های رفاه در دسترس است.

فواید کامبوچا چیست؟

کامبوجا چند فواید سلامتی دارد. برخی عبارتند از:

سلامت روده

در طی فرآیند تخمیر کومبوچا باکتری های پروبیوتیک تولید می شوند. شناخته شده است که پروبیوتیک ها کمک می کنند بهبود هضم، کاهش التهاب و حتی کمک به درکاهش وزن.

خواص ضد باکتریایی

برخی از باکتری ها برای بدن مفید هستند و برخی باکتری ها برای بدن مضر هستند. چای سیاه یا سبز موجود در کامبوچا دارای خواص ضد باکتریایی قوی است و به بدن شما کمک می کند تا با باکتری های مضر و عامل عفونت مبارزه کند.

کامبوجاآنتی اکسیدان ها

هنگامی که کامبوچا با چای سبز دم می شود، خواص آنتی اکسیدانی قوی دارد که به سم زدایی کبد کمک می کند. چای سیاه همچنین حاوی مقداری آنتی اکسیدان است که تبدیل به آن می شودافزایش یافته است در طول فرآیند تخمیر

سلامت قلب و عروق

:چای سبز ماده جادویی در بسیاری از دستور العمل های کامبوچا است. این تنوع چای شناخته شده است سطح کلسترول LDL و HDL را بهبود می بخشد سطح و خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.

دیابت

در حالی که برخی از نوشیدنی‌های تجاری کامبوچا حاوی شکر هستند، نوع دم‌آوری شده در خانه – یا آنهایی که بدون شیرین‌کننده‌های اضافه شده پس از دم کردن – می‌توانند به مدیریت علائم دیابت کمک کنند. این به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی و تأثیر آن بر عملکرد کبد و کلیه است.

سلامت کبد

بیایید کمی بیشتر در مورد کبد صحبت کنیم. وظیفه اصلی کبد فیلتر کردن خونی است که از دستگاه گوارش می آید قبل از اینکه دوباره وارد بدن شود. همچنین مواد شیمیایی را سم زدایی می کند و داروهایی مانند استامینوفن را متابولیزه می کند. آنتی اکسیدان های موجود در کامبوجا نه تنها ممکن است به محافظت از کبد در برابر آن کمک کند استرس اکسیداتی و بلکه هر گونه آسیب ناشی از مصرف بیش از حد استامینوفن.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید