خواب خوب جزء مهمی از طول عمر انسان است. در طول خواب، بدن شما خود را ترمیم می کند و مواد مختلفی تولید می کند که باعث افزایش سلامت و طول عمر می شود، مانند ملاتونین.

ما در اینجا نکاتی را برای، چگونه راحت بخوابیم به شما ارائه می دهیم.

نور می تواند بر سطح آرامش و خواب شما تأثیر بگذارد. از نوع منبع نور گرفته تا رنگ، راه های مختلفی وجود دارد که نور می تواند بر شما تأثیر بگذارد.

افرادی که از تاریکی می ترسند از چراغ خواب استفاده می کنند تا در یک اتاق تاریک به آنها آرامش دهند. افرادی که در خواب مشکل دارند، نورهای رنگی را برای افزایش تولید ملاتونین – هورمون خواب – انتخاب می کنند.

در اینجا چند راه وجود دارد که نور می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد.

چراغ خواب کهکشانی به خوابیدن کمک می کند؟

بسیاری از مردم رنگ های آبی و سبز را به عنوان رنگ های آرامش بخش تر می بینند. اگرچه این ممکن است درست باشد، اما وقتی صحبت از خواب می شود، رنگ های گرم به همان اندازه، اگر نگوییم بهتر از رنگ های سرد، کار می کنند.

نورهای آبی و سفید شما را بیدار نگه می دارند زیرا مغز شما به طول موج های آبی حساس تر است. نورهای آبی باعث می شوند که شما احساس انرژی بیشتری کنید.

نورهای گرم با تاثیر بر ریتم شبانه روزی به خواب شما کمک می کنند. رنگ های قرمز، نارنجی، کهربایی و زرد برای آرامش و خواب عالی هستند. چراغ قرمز می تواند سلامت روان را بهبود بخشد. چراغ خواب کهکشانی می تواند به خواب شما با استفاده از تمامی طیف های رنگی کمک کند.

نور درمانی بی خوابی

بی خوابی یک اختلال خواب رایج است که خوابیدن و/یا به خواب رفتن را برای شما سخت می کند. افرادی که از بی خوابی رنج می برند به خوبی استراحت نمی کنند و مشکلات خواب آنها می تواند ناشی از موارد مختلفی باشد، از جمله:

عادات بد خواب

افسردگی

اضطراب

بیماری مزمن

نور درمانی فقط برای بی خوابی استفاده نمی شود و می تواند برای سایر اختلالات خواب که افراد از آن رنج می برند استفاده شود. این عمل که به آن فتوتراپی یا نور درمانی نیز گفته می شود، از نور خورشید یا منبع نور ویژه برای بهبود خواب شما استفاده می کند.

در طول نور درمانی، شما از یک منبع نور خاص در فاصله مشخص و در زمان مشخصی از شب استفاده می کنید. ویژگی های نور درمانی شما به شدت اختلال خواب شما بستگی دارد. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما کسی است که به تنظیم ویژگی هایی کمک می کند که مشکلات خواب شما را کاهش دهد.

از کرنرلایت استفاده کنیم

کرنرلایت می توانند یک مکمل عالی برای محیط خواب شما باشند. بسیاری از مردم از آنها برای دکوراسیون و درخشش صورتی که به اتاق شما می دهند استفاده می کنند.

در حالی که تئوری‌های کرنرلایت از نظر علمی اثبات نشده‌اند، کاربران کرنرلایت می‌گویند که این لامپ‌ها سودمند بوده‌اند. یک مطالعه نشان داد که یون‌های منفی که هنگام استفاده از لامپ‌های تولید می‌شوند، می‌توانند مشکلات سلامت روان مانند افسردگی را کاهش دهند.

نشک و بالش

تشک خوب البته برای خواب خوب مهم است. بهتر است تشک شما بیشتر در سمت نرم باشد تا خیلی سفت. شما باید تا حد امکان احساس راحتی و نرمی داشته باشید.

علاوه بر این، مطمئن شوید که یک بالش خوب دارید که گردن شما را به درستی نگه می دارد.

بخش کننده عطر

پخش کننده عطر می تواند رایحه هایی مانند اسطوخودوس و بابونه را در اتاق شما پخش کند که خواب را تقویت می کند. این رایحه‌ها امواج مغزی آلفا را فعال می‌کنند که باعث آرامش می‌شوند و می‌توانند به افراد کمک کنند تا سریع‌تر به خواب بروند.

مولکول های عطر موجود در اسطوخودوس و بابونه استنشاق می شوند و از طریق ریه ها وارد جریان خون می شوند. آنها سپس به مغز می رسند، جایی که می توانند اثرات آرامش بخش داشته باشند.

یک راه حل کم تکنولوژی این است که چند قطره اسانس را با آب مخلوط کنید و آن را روی بالش خود بپاشید یا مخلوط را در یک شیشه کوچک روی میز کنار تخت خود قرار دهید.

خوشبختانه، آگاهی روزافزون از اهمیت خواب منجر به پیشرفت‌های واقعی در دستگاه‌های خواب و سایر محصولات شده است و راه‌های پیشرفته‌ای را برای بهبود وضعیت چشم بسته به شما ارائه می‌دهد. از عینک های نور درمانی گرفته تا چراغ خواب و بالش های ثبت شده، ابزارها و محصولات بی شماری وجود دارد که ظاهراً مشکلات مربوط به خواب را برطرف می کنند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید