ریشه و پودر ماکا، کپسول و انواع چای مربوطه آن – مکمل غذایی این ساعت است. این سبزی چلیپایی پرو که به نام جینسنگ پرو نیز شناخته می‌شود و بومی مرکزی است، غذاهای فوق‌العاده‌ای دارد که همه هیجان‌زده هستند و از فواید آن برای سلامتی تبلیغ می‌کنند. اما پودر ماکا چیست و دقیقا چه فوایدی برای سلامتی دارد؟

قبل از اینکه بخواهیم به نکات مهم ماکا بپردازیم، شایان ذکر است که مگر اینکه خلاف این گفته شود، وقتی در این مقاله به ماکا اشاره می کنیم، در مورد  پودر ماکا صحبت می کنیم.

پودر ماکاپودر ماکا چیست؟

همانطور که قبلا اشاره شد، ماکا متعلق به خانواده صلیبی این بدان معناست که این سبزی ریشه‌ای مرسوم، با کلم بروکلی، گل کلم، تربچه و شلغم مرتبط است – یک خانواده بسیار مغذی که باید به آن تعلق داشت، آیا موافق نیستید؟ ریشه در جایی است که تمام خواص قوی آن نهفته است و مکمل ها و پودرهای ماکا از آن مشتق می شوند. طعم آن ترکیبی از آجیل و شیرین با طعم کمی تلخ است.

اگر از آخرین روندهای سلامتی و تناسب اندام مطلع هستید، احتمالاً در مورد پودر ماکا شنیده اید که وبلاگ نویسان سلامتی قدرت “جادویی” ماکا را تبلیغ می کنند و آن را در اسموتی می پاشند یا یک قاشق به آن اضافه می کنند. توپ های انرژی برای افزایش عملکرد و استقامت ورزشی با این حال، اگر هنوز با ماکا تازه کار هستید و از آخرین مکمل طبیعی کم می‌کنید، در اینجا چند مزیت وجود دارد که می‌توانید در وعده‌های غذایی خود لذت ببرید. مثل همیشه، مکمل ها دقیقاً مکمل هستند و می توانند به طور موقت به یک رژیم غذایی متعادل و مغذی موجود اضافه شوند.

پودر ماکافواید پودر ماکا

اکنون که می دانیم ماکا چیست، بیایید به سراغ مجموعه ای از فوایدی برویم که می توانید با افزودن گهگاه آن به برنامه غذایی خود، از آن بهره مند شوید.

تقویت انرژی

بسیاری از بدنسازان و ورزشکاران تغذیه خود را با پودر ریشه ماکا تکمیل می کنند تا انرژی و استقامت را افزایش دهند که به نوبه خود به آنها کمک می کند تا بیشترین بهره را از تمرینات خود ببرند – چه افزایش توده عضلانی یا بهبود قدرت و عملکرد تمرینی.

تنظیم کننده هورمون

نشان داده است که ترکیب شیمیایی ریشه ماکا از عملکرد سیستم غدد درون ریز پشتیبانی می کند و به همین دلیل نشان داده شده است که در تنظیم هورمونی به خصوص در مورد زنان یائسه یا بهبود میل جنسی و باروری در مردان.

در برابر علائم استرس دفاع می کند

به عنوان یک آداپتوژن ماکا ممکن است به سیستم ایمنی بدن در دفاع از خود در برابر آسیب فیزیکی و احساسی استرس کمک کند و همچنین از غدد آدرنال یا هیپوفیز خسته شده حمایت کند.

پودر ماکایک آفرودیزیک طبیعی

ریشه ماکا به دلیل ویژگی‌های تقویت‌کننده باروری‌اش شناخته می‌شود، که اغلب توسط پروهای باستانی در 3800 سال قبل از میلاد برای کمک به گاوها و مردم به طور یکسان برای اهداف تولید مثل استفاده می‌شد – به لطف ویژگی‌های تقویت‌کننده میل جنسی که دارد.

بالا بردن خلق و خو

اگر علائم خفیف تا متوسط ​​اضطراب را مدیریت کنید، ماکا نیز ممکن است کمک کند. افسردگی و انرژی کم در نتیجه ترکیبات فلاونوئیدی آن. مطالعه در استرالیا کاهش قابل توجهی در علائم اضطراب، افسردگی و انگیزه پایین در طی یک دوره 12 هفته ای در میان گروهی از زنان نشان داد.

عملکرد مغز را بهبود می بخشد

به طور سنتی، بومی‌های پرو از ماکا در تلاش برای بهبود توانایی شناختی در کودکان استفاده می‌کردند. تحقیق جدید اکنون ماکا را با عملکرد شناختی بهبود یافته پیوند می دهد، که برای جلوگیری از اختلال عملکرد مغز مرتبط با افزایش سن و شرایط حمایتی مانند پارکینسون و آلزایمر مفید است. این یک نتیجه از ارتقاء فعالیت میتوکندری است.

پودر ماکاعوارض جانبی احتمالی پودر ماکا

اگرچه نشانه‌های عوارض جانبی پودر ماکا نسبتاً کم است، درست مانند هر مکملی – حتی گیاهی یا طبیعی – ارزش دارد که از عوارض جانبی دارویی بالقوه آگاه باشید.

از آنجایی که ماکا دارای خواص تقویت کننده انرژی است، بهتر است از خوردن آن در عصر خودداری کنید تا مطمئن شوید که چرخه خواب سالمی دارید. افزودن آن به اسموتی‌ها، بلغور جو دوسر، توپ‌های انرژی‌زا و غیره، در صبح یا قبل از تمرین باید به شما کمک کند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید