اکثر خانم ها به دنبال داشتن اندامی ایده آل و لاغری در کمترین زمان هستند و ممکن است رشته های ورزشی مختلفی را در راستای این هدف، امتحان کرده باشند. یکی از این ورزش های جدید تناسب اندام که به تازگی وارد حوزه های ورزشی شده است، رشته بادی بیوتی بلی است که علاقه مندان زیادی را به سوی خود جلب کرده است. در نجوا نیوز با ما همراه باشید تا با ورزش بادی بیوتی بلی (ورزش Body Beauty Belly ) آشنا شوید.

ورزش بادی بیوتی چیست؟

 

ورزش بادی بیوتی بلی را می توان جزء زیر مجموعه بدنسازی و ایروبیک دانست. یکی از مزایای این ورزش این است که با محدودترین امکانات می توانید مفیدترین حرکات ورزشی را حتی در منزل انجام دهید. بادی بیوتی بلی را می توان رشته ورزشی فرم دهی و زیبایی عضلات بدن و شکم دانست. برای لاغر شدن و کاهش وزن، راه‌های مختلفی است؛ از بین تمام راه حل‌هایی که برای تناسب اندام و لاغری وجود دارد، کاهش وزن با ورزش و تمرین‌های ورزشی جزو بهترین راه‌حل‌هاست. البته به این نکته توجه داشته باشید که در بین ورزش‌های مختلف، برخی از ورزش‌های می‌توانید بیشترین کارایی جهت چربی سوزی و تناسب اندام را داشته باشید.

شاید دوست داشته باشید : ورزش بادی بالانس

 

ورزش بادی بیوتی چیست؟

ورزش بادی بیوتی بلی ایروبیک، یکی از روش های نوین و جذاب ورزشی است که هدف آن دستیابی به تندرستی و توسعه مهارت حرکتی فردی و تناسب اندام می باشد. در حقیقت ورزش بادی بیوتی بلی، یکی از زیر مجموعه های ورزش آمادگی جسمانی، تناسب اندام و ایروبیک است که با تکنیک و ترکیب فنون خاص طراحی شده ی ورزش آمادگی جسمانی، افراد را به داشتن اندامی زیبا، مناسب و بهبود عملکرد ترغیب می کند.

اصل مهم و اساسی در ورزش بادی بیوتی بلی تقویت و استحکام تنه و بخش مرکزی بدن و به عبارتی عضلات شکم و پهلوست که همگان آرزو و دغدغه تناسب آن را دارند. آرامش و تعدد اعصاب ایجاد میکند و در نهایت تمام جنبه های سلامتی را که شامل تنظیم بهینه سیستم قلب و عروقی،گوارش ، استخوانی، تنفسی است را در بر می گیرد و حتی اصلاح ارتباطات اجتماعی و فرهنگی را به ارمغان می آورد.

 ورزش بادی بیوتی بلی برای چه سنی مفید است؟

ورزشی بادی بیوتی بلی مناسب برای افرادی است که قصد کاهش سایز و وزن، علی الخصوص در قسمت شکم و پهلو را دارند. تمرینات تخصصی این ورزش که در کلاس های بادی بیوتی انجام می شود بیشتر تمرکز برروی شکم و پهلو دارد.

به طور کلی اگر هدف شما کاهش وزن، کاهش سایز، چربی سوزی علی الخصوص در شکم و پهلو است، قطعا ورزش بادی بیوتی بهترین ورزش برای شما خواهد بود. در کلاس های بادی بیوتی، از وسایل ورزشی همچون: کش، استپ، صندلی، دمبل استفاده می شود که با حرکات ریتمی، حرکات مختص شکم و پهلو و … به اصلاح شکم و پهلوی شما را آب می کند. همچنین با استفاده از ترامپولین در کلاسهای بادی بیوتی، شما می توانید در کوتاه ترین زمان به اندام ایده آل خود برسید.

 

 ورزش بادی بیوتی بلی برای چه سنی مفید است؟

 

تفاوت میان ورزش بادی بیوتی با ایروبیک

ورزش ایروبیک، ورزشی سرعتی برای چربی سوزی است، اما ورزش بادی بیوتی در باشگاه بدنسازی، ورزشی تخصصی تر از ورزش ایروبیک است که بیشتر بر روی کاهش سایز و چربی سوزی در بخش شکم و پهلو تمرکز دارد. همچنین بادی بیوتی تخصصی تر از ایروبیک به کاهش سایز و چربی سوزی در بخش شکم و پهلو می پردازد.

در انجام دادن ورزش بادی بیوتی، از وسایل ورزشی همچون کش، استپ، صندلی، دمبل استفاده می شود که با حرکات مختص شکم و پهلو و … به اصطلاح شکم و پهلوی شما را آب می کند.

همچنین بخوانید : ورزش اسپینینگ

چنانچه اگر فردی از مزیای آن مطلع و آگاه شود حتی یک لحظه هم درنگ نمی کند و سریعا اقدام به پی گیری این رشته مفرح می کند. زیرا این ورزش شیوه زندگی افراد را اصلاح کرده ، خستگی و کسالت آنان را برطرف می نماید و انگیزه بهتری را جهت ادامه زندگی مهیا می کند. در یک جمله این ورزش هزار و یک فایده دارد. چرا که از وضعیت جسمانی و ظاهر خود است چرا که این رشته وضعیت تغذیه افراد را اصلاح کرده و به آنها تناسب اندام و ظاهری زیبا می بخشد.

در کل اگر هدفتان کاهش وزن، کاهش سایز، چربی سوزی به خصوص در شکم و پهلو هسنید مطمئنا بادی بیوتی برای شما مناسب خواهد بود. کلاس های بادی بیوتی با استفاده از وسایل ورزشی همچون کش، استپ، صندلی، دمبل انجام می شود که با حرکات ریتمیک، حرکات مختص شکم و پهلو و … به اصلاح شکم و پهلوی شما را آب می کند.

ورزش بادی بیوتیفرم دهی و کاهش وزن با ورزش بادی بیوتی بلی

برای افرادی که ورزش می کنند تناسب اندام و فرم دهی بسیار با اهمیت است. نکته ی مثبت درباره ورزش بادی بیوتی بلی این است که ترکیب حرکات فرم زیبایی را به بدن می دهد. این ورزش به گونه ای یک تیر و چند نشان است هم لاغری را به همراه می آورد و هم به بدن بدون انجام ورزش های سنگین فرم زیبا می دهد. افرادی که دارای اضافه وزن هستند اغلب به دنبال سریع ترین روش ها می گردند تا تناسب اندام خود را مجدد بدست آورند. ورزش بادی بیوتی بلی یکی از بهترین انتخاب ها برای آن هاست. مدت زمان این ورزش یک ساعت است اما در طول این مدت زمان به اندازه ای کالری سوزی زیاد است که در همان روز های ورزش متوجه نخواهد شد.

عوارض ورزش بادی بیوتی بلی

عوارض ورزش نکردن فقط به نداشتن اندام زیبا و قدرتمند خلاصه نمی‌شود؛ بلکه روی سلامتی هم تاثیرگذار است. فواید ورزش برای همیشه تا ابد ماندگار نیست و اگر ورزش را ترک کنید، در معرض بیماری‌هایی مثل فشار خون بالا، دیابت، مشکلات قلبی، افسردگی و اضطراب و پوکی استخوان خواهید بود.

از طرف دیگر ورزش، به خصوص تمرینات قدرتی، سوخت و ساز بدن شما را بالا نگه می‌دارد. در صورتی‌که ورزش قطع شود، به مرور سوخت‌وساز پایه بدن‌تان کم می‌شود و بازهم نیاز شما به کالری کمتر خواهد شد. همین موضوع می‌تواند شما را چاق کند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید