ورزش بادی بالانس

آیا به دنبال توانبخشی از یک آسیب هستید؟ (در نجوا نیوز همراه ما باشید تا با ورزش بادی بالانس آشنا شوید) یوگا و پیلاتس هر دو روش هایی را برای کاهش درد فیزیکی ناشی از آسیب و بازیابی سلامت ارائه می دهند. پیلاتس به ویژه با توانبخشی و بازیابی از نظر جسمی پایه گذاری شد. پیلاتس بیشتر بر روی قلب، وضعیت بدنی و توانایی گوش دادن به بدن شما تمرکز دارد.

ورزش بادی بالانساگرچه برای کامل کردن پیلاتس به یک حالت مراقبه نیاز است، اما در یوگا این حالت بیشتر است. اگر به دنبال یک فرآیند ذهنی و عاطفی و همچنین با یک عنصر فیزیکی برای آن هستید، یوگا ممکن است بیشتر چیزی باشد که به دنبال آن هستید. بادی بالانس ترکیبی از حرکات یوگا و پیلاتس با مدیتیشن در پایان است و اغلب در باشگاه های محلی محبوبیت بیشتری دارد. بادی بالانس مزایای یوگا و پیلاتس را به آهنگ های محبوبی که بسیاری از مردم از آن لذت می برند ارائه می دهد.

پیلاتس شکلی از ورزش و تهویه بدن است که توسط جوزف پیلاتس در اوایل قرن بیستم توسعه یافت و بیشتر به عنوان روشی برای بهبود آسیب دیدگی برای رقصندگان بود. بار که خود سابقه برجسته ای به عنوان یک رقصنده دارد، خاطرنشان می کند: «به اندازه رقصنده ها، زمانی که در اوج هستیم، حداقل شش روز در هفته، چندین ساعت در روز می رقصیم. طاقت فرسا است و آن حرکت تکراری در همان گروه های عضلانی، بارها و بارها وجود دارد.

 

Body-balans

 

با گذشت زمان، اما، مشخص شد که یک فرد معمولی می تواند از این نوع ورزش سود ببرد. بار می‌گوید: «به‌عنوان انسان، ما مخلوق عادت هستیم. ما راه خاصی را راه می‌رویم، گام‌ها را به‌طریق مشخصی برمی‌داریم، راه خاصی می‌ایستیم و به روشی پشت میز خود می‌نشینیم. بنابراین عضلات ما به دلیل استفاده بیش از حد دچار عدم تعادل می شوند و کاری که بادی بالانس انجام می دهد کمک به مقابله با آن است.

برخی از اصولی که روش بادی بالانس را راهنمایی می کند شامل تمرکز بر روی هر حرکت، استفاده از عضلات شکم و کمر، الگوهای حرکتی روان و دقیق و تنفس ثابت و کنترل شده است. بسته به نوع ورزش، روتین‌های پیلاتس را می‌توان بر روی دستگاه‌هایی با طراحی خاص، از جمله ساختاری شبیه تخت به نام ریفرمر، یا روی تشک یا پتو انجام داد.

پیلاتس بیشتر از عضله سازی بر توان عضلانی تمرکز می کند و به طور خاص بر روی قلب شما تمرکز می کند. بار اشاره می کند که در حالی که اکثر مردم ممکن است فقط شکم شما را هسته بدن شما بدانند، اما این شکم فراتر از آن است.

او می‌گوید: «همه چیز به هم متصل است. با هسته، علاوه بر ناحیه شکم، در مورد پهلوها، پشت و باسن خود نیز صحبت می کنید. آنچه در هسته شما اتفاق می افتد بر بقیه بدن شما تأثیر می گذارد.

ورزش بادی بالانسفواید ورزش بادی بالانس و پیلاتس

بار می‌گوید: « بادی بالانس و پیلاتس فواید درمانی و پیشگیرانه‌ای دارد، زیرا از آنجایی که گروه‌های عضلانی را منزوی و آرام می‌کند، آنها را با کنترل و تنفس تقویت می‌کند.» او می‌گوید، همچنین می‌تواند به شما انعطاف‌پذیری بیشتری بدهد و به هم‌ترازی شما کمک می‌کند به نحوی که وضعیت شما را نیز بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود صاف‌تر و محکم‌تر راه بروید.

او می افزاید: «مانند یوگا، یکی از بهترین فواید این است که بهزیستی ناشی از احساس بهتر است. این هسته شما را تقویت می‌کند و در نهایت می‌تواند به کمردرد کمک کند، زیرا علاوه بر عضلات سفت، کمردرد از ناهماهنگی و کمبود قدرت نیز ناشی می‌شود.

او می‌گوید، و چیزی به سادگی آن وضعیت بهبود یافته می‌تواند عواقب مثبت و بزرگی داشته باشد. آرام کردن و تقویت عضلات کمک بزرگی به بدن شما می کند، مانند اطمینان از اینکه به پشتی صندلی خم نشده اید. وقتی به پشتی صندلی خم می‌شوید، منقبض می‌شوید، به کمرتان فشار می‌آورید، نمی‌توانید هضم کنید یا نفس بکشید.

پیلاتس همچنین به ما آگاهی بیشتری از بدن می دهد. اگر ورزش کنیم و خون را به جریان بیاندازیم، ماهیچه هایمان را تقویت کنیم، کمی احساس بهتری خواهیم داشت. و این ورزش برای دیسک کمر شما مفید است.

اما، بار می گوید، دو اخطار وجود دارد. اول، مهم است که مطمئن شوید که یک مربی واجد شرایط دارید. چه به صورت انفرادی یا گروهی، باید در سطح شما باشد و سختی را به آرامی افزایش دهید. شما نمی توانید به سادگی وارد شوید و آن مربی باید آن را تشخیص دهد.

دوم، او می گوید مهم است که تمرینات خود را علاوه بر بادی بالانس و پیلاتس ، با ورزش نیز تکمیل کنید. «این لزوماً یک تمرین مستقل نیست. از آنجایی که شما در حال کار کردن با گروه‌های عضلانی خود هستید، ضربان قلب خود را بالا می‌برید، اما به اندازه یک تمرین قلبی عروقی سنگین نیست. مقداری کشش عمیق و مقداری مقاومت وجود دارد، اما باید بخشی از یک برنامه تمرینی متعادل باشد.

 

Body-balans

نام حرکات بادی بالانس

روش‌های مختلفی برای تمرین بادی بالانس و پیلاتس وجود دارد و اگر در کلاس‌های پیلاتس در یک استودیوی حرفه‌ای شرکت کنید، اغلب از همه آنها نمونه می‌گیرید. دو نوع متداول پیلاتس بر روی دستگاه رفورمر هستند – دستگاه تخت مانند با کالسکه متحرک، فنرهای مقاومتی، میله پا و تسمه هایی که می توانند برای کار روی پاها یا بازوها استفاده شوند – یا پیلاتس روی زمین که بر روی تشک

به گفته بار، هر شکل از بادی بالانس و پیلاتس مزایای خاصی را به همراه دارد. به دلیل ساختار ریفورماتور – پدهای شانه، تسمه‌ها و میله پا – استفاده از ریفورمر می‌تواند به ثابت و تراز کردن بدن شما راحت‌تر از پیلاتس آزاد روی تشک کمک کند. این ساختار و مقاومت به هدایت بدن کمک می کند و به همین دلیل بسیاری می توانند انجام تمرینات مختلف را بر روی یک اصلاح کننده آسان تر کنند.

ورزش بادی بالانسبا یک تشک، این تراز می‌تواند پیچیده‌تر باشد و برای یک تازه‌کار سخت‌تر است که موقعیت‌ها را حفظ کند و بدون مقاومت و کمک تسمه‌های اصلاح‌کننده، حرکات را به نرمی انجام دهد.

سبک آزاد بادی بالانس و پیلاتس که روی تشک اجرا می شود، مطمئناً مزایای خود را دارد. بدون محدودیت‌های دستگاه ریفرمر، انجام حرکات و تمرینات متنوع‌تر آسان‌تر است. بدون تسمه و مقاومت در برابر وزن نیز، مطمئناً تمرین کمی سنگین تر خواهید داشت که می تواند به قدرت و پوستر خوب کمک کند.

اما بار تأکید می کند که حتی اگر تمرینات تشک را در خانه از طریق آموزش ویدیویی زنده یا یک ویدیوی از پیش ضبط شده انجام می دهید، همچنان به یک مربی خوب نیاز دارید. و این مهم است که آهسته و آسان شروع کنید و سطح سختی را بالا ببرید.

او می‌گوید: «حتی اگر در خانه بادی بالانس و پیلاتس انجام می‌دهید، می‌خواهید بتوانید سطح مناسبی را انجام دهید. ما بدن خود را در برابر گرانش کار می کنیم و فرم آزاد در واقع می تواند در پشت سخت تر باشد.

بعلاوه، اگر مبتدی هستید که با تمرینات حصیر شروع می‌کنید، بار پیشنهاد می‌کند چیزهای کوچک دیگری را برای کمک به ایجاد کمی قدرت بدنی اضافه کنید. او توصیه می کند: نگه داشتن در شکم و تمرین وضعیت بدنی خوب می تواند به شما برای انجام برخی از موقعیت های تراز سخت تر روی تشک آماده شود.

تاثیر بادی بالانس بر کاهش وزن

برای داشتن اندامی متناسب می توانید در این کلاس ورزشی شرکت کنید. با انجام تمرینات تعادل بدن بعد از مدتی شاهد نتایج محسوسی در کاهش وزن خود خواهید بود. ایجاد تغییرات در سبک زندگی افراد، تمرکز اصلی مربیان این ورزش است.

بیشتر افراد به منظور کاهش وزن در کلاس های تعادل بدن شرکت می کنند. ممکن است با شرکت در این کلاس وزن کم کنید اما هدف اصلی این تمرین افزایش انعطاف پذیری، کاهش استرس، آرامش ذهن و بدن و افزایش قدرت عضلانی است.

در یک کلاس 55 دقیقه ای، فرد حدود 390 کالری می سوزاند. بنابراین اگر فردی 70 کیلوگرم وزن داشته باشد و 55 دقیقه با سرعت متوسط ​​راه برود، حدود 330 کالری می سوزاند. اما سایر ورزش ها کالری بیشتری می سوزانند.

 

Body-balans

 

تفاوت های بادی بالانس، پیلاتس و یوگا

برای یک مبتدی، اشتباه گرفتن برخی از جنبه‌های پیلاتس – مانند تمرینات تشک – با یوگا آسان است. برخی از جنبه های پیلاتس – حرکات، تمرکز حواس – ممکن است شما را به یاد یوگا بیاندازد، اما چندین تفاوت اساسی وجود دارد.

اما بار اشاره می کند که تفاوت ها می توانند هم فیزیکی و هم فلسفی باشند. او می‌گوید: «اگرچه پیلاتس از تنفس استفاده می‌کند، اما یوگا نوعی ذهن-بدن-روح است. مدیتیشن به شما کمک می کند تا آرام شوید، این مانند یک تسکین خودکار استرس است. تسکین استرس ناشی از تمرینات دیگر نیز وجود دارد، اما با یوگا، تمرکز بر روی آنچه فکر می‌کنم، احساس می‌کنم در حین انجام این کار وجود دارد.

پیلاتس بهتر است یا بادی بالانس

هر دو شکل ورزش شامل متعادل کردن گروه‌های عضلانی و کار اصلی است، اما به گفته بار، در بادی بالانس و پیلاتس ، تمرکز روی تمرین‌های سنگین‌تر است که ما را به کار اصلی می‌رسانند. با این حال، در یوگا، کار با هم ترازی ایمن و وضعیت ایمن شروع می شود. او می‌افزاید که در یوگا حرکات متنوع‌تری نیز وجود دارد و بر قدرت مرکزی تأکید می‌شود.

او می افزاید: آنها یکدیگر را تکمیل می کنند و چیزهایی وجود دارد که ممکن است شبیه به هم باشند، اما آنها یکسان نیستند، به خصوص که همیشه جنبه های مدیتیشن و آرامش در یوگا وجود دارد. تفاوت‌های لجستیکی زیادی وجود دارد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید