آیا سبزیجات را هدر می‌دهید؟ زیرا سریع‌تر از چیزی که می‌توانید آن را بخورید پوسیده می‌شود؟ ما نیز در این امر مقصریم، به همین دلیل است که راهنمای کاملی در مورد نحوه نگهداری میوه ها و سبزیجات برای مدت طولانی تر تهیه کرده ایم. نگهداری مواد غذایی به روش صحیح واقعاً می تواند در تاریخ انقضای محصول و جیب شما تفاوت ایجاد کند.

این برای همه ما در مقطعی اتفاق افتاده است – ما به بازار کشاورزان محلی یا خواربارفروشی خود می‌رویم و به صورت عمده با قیمت مناسب خرید می‌کنیم، و از گزینه‌های آشپزی بی‌پایانی که در پیش داریم هیجان‌زده می‌شویم. سپس ما صبورانه منتظر میوه خود و سبزیجات برای رسیدن، اما قبل از اینکه بدانیم، آنها کپک زده اند!

آیا مفید نیست که همه اینها در یک مکان خلاصه شود؟ خنده دار است که باید بپرسید، ما چنین لیستی را برای لذت خواندن شما گردآوری کرده ایم.

روش نگهداری میوه و سیزی جاتفرآیند نگهداری سبزیجات

درک اینکه چرا غذای ما پوسیده می شود و اهمیت نگهداری مناسب سبزیجات بسیار مهم است. یکی از بزرگترین مقصرها اتیلن است: گاز طبیعی که از میوه ها و سبزیجات آزاد می شود و فرآیند رسیدن (یا پوسیدگی!) را سرعت می بخشد.

این می تواند یک گاز مساعد در هنگام رسیدن میوه باشد آووکادو به سرعت، اما اگر می‌خواهید گوجه‌فرنگی‌هایتان خوب و سفت بمانند، بهتر است از آن دوری کنید. بنابراین به عنوان یک قاعده کلی، سعی کنید محصولات خود را جدا نگه دارید، مگر اینکه به طور استراتژیک برای تسریع در رسیدن میوه یا سبزیجات خاص برنامه ریزی کرده باشید.

بزرگترین متخلفان:  آووکادو، سیب، گلابی، خربزه، میوه های هسته دار، موز و گوجه فرنگی.

حساس ترین:  سبزیجات برگدار ظریف و بادمجان.

عوامل دیگری که در بلوغ یک میوه یا سبزی نقش دارند عبارتند از: دما، اینکه آیا آن را بشویید یا نه، و همچنین نحوه و مکان نگهداری آن.

یخچال:  به عنوان یک قانون کلی، محصولاتی را که قصد دارید در یخچال نگهداری کنید، نشویید – آنها را در بسته بندی اصلی خود یا در یک کیسه پلاستیکی بسته بندی کنید.

کانتر:  با فرض اینکه میوه ها و سبزیجات رسیده اند، میوه ها و سبزیجات را در دمای اتاق نگهداری کنید، آنها را از بسته بندی رها کنید.

برای دریافت نکات مفید در مورد نحوه نگهداری میوه ها و سبزیجات آماده اید؟ ما به سراغ رایج‌ترین میوه‌ها و سبزیجاتی رفته‌ایم.

نحوه نگهداری سبزیجات

هنگام نگهداری سبزیجات، مهم است که به یاد داشته باشید که آنها را از هر گونه کش یا نوار لاستیکی جدا کنید و انتهای برگ را کوتاه کنید. اگر سبزیجات را در یک کیسه نگهداری می کنید، مطمئن شوید که سوراخ شده باشد تا جریان هوا جریان داشته باشد، به خصوص اگر نمی دانید چگونه سبزیجات را در یخچال نگهداری کنید.

روش نگهداری میوه و سیزی جاتنگهداری سبزیجات در کانتر

بادمجان

برخلاف تصور شما، بهترین مکان برای نگهداری بادمجان در یخچال نیست، بلکه در دمای اتاق است! بهتر است آن را در جای خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. از بستن آن در هر پلاستیک خودداری کنید، زیرا سریعتر خراب می شود.

لوبیا سبز

هنگامی که شسته نشده، بهتر است لوبیاهای تازه را در یک کیسه پلاستیکی نگهداری کنید. اگر می خواهید آنها را منجمد کنید، به سادگی لوبیاها را در آب خنک بشویید، آبکش کنید و انتهای آن را جدا کنید، آماده برای پختن.

پیازها

پیاز را باید در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. آنها مستعد به اشتراک گذاشتن بوی تند خود با سایر غذاهایی هستند که با آنها تماس دارند (مخصوصاً وقتی بریده می شوند). همچنین سعی کنید آنها را از سیب زمینی دور نگه دارید، زیرا ممکن است باعث جوانه زدن سریعتر آنها شود.

سبزیجات

به عنوان یک قانون کلی، سبزیجات مانند سیر، سیب زمینی، کدو تنبل و چغندر باید در دمای اتاق در سبدی که از فیبر طبیعی یا توری سیمی ساخته شده است نگهداری شود. سبد را در مکانی خنک، خشک و تاریک قرار دهید.

کدو سبز

اگر کدو سبز را قبلا بریده اید بهتر است آن را نگهداری نکنید. اگر آشپزخانه شما خیلی گرم نمی شود، آن را در یک کیسه پلاستیکی سوراخ دار یا شل روی میز خود نگهداری کنید. در غیر این صورت آن را در یخچال بگذارید.

روش نگهداری میوه و سیزی جاتنحوه نگهداری سبزیجات در یخچال

کلم بروکلی

بهتر است کلم بروکلی تازه را در اسرع وقت مصرف کنید، زیرا مدت زیادی باقی نمی ماند. برای اطمینان از تازه ماندن آن تا حد ممکن، آن را در یک دستمال مرطوب آشپزخانه بپیچید و در یخچال بگذارید. بروکلی دوست ندارد در ظرف یا کیسه پلاستیکی بسته شود. در مورد گل کلم هم همینطور.

کلم بروکسل

اگر آنها را روی ساقه بخرید، می توانید آنها را بردارید، اما سعی کنید برگ های بیرونی را دست نخورده نگه دارید. آنها را در ظرف یا ظرف باز در یخچال نگهداری کنید. برگ ها در نهایت پژمرده می شوند، اما قسمت داخلی جوانه تازه می ماند.

کلم

قطع كردن کلم اگر هنوز کامل است باید در پلاستیک یا در یک کیسه پلاستیکی قابل مهر و موم پیچیده شود. آن را در کشوی در یخچال نگهداری کنید.

هویج

اگر ساقه‌های سبز رنگ هنوز چسبیده‌اند، آنها را جدا کنید، سپس هویج‌ها را در ظرفی حاوی آب در یخچال قرار دهید تا تا زمانی که ممکن است تازه و ترد شوند.

خیار

بحث هایی در مورد اینکه آیا بهتر است خیار را در دمای اتاق نگهداری کنید یا نه وجود دارد، اما این بستگی به گرمای آشپزخانه شما دارد. اگر خنک یا دارای تهویه مطبوع است، می توانید به سراغ کانتر بروید. در غیر این صورت، خیار را در محفظه خنک نگهداری کنید. بسته بندی آن در پلاستیک میزان رطوبت را به حداقل می رساند، که روند خراب شدن را کند می کند.

سبزی با برگ تیره

وقتی صحبت از نگهداری سبزیجات در یخچال می شود، تاریک باشد سبزیجات می توانند کمی پیچیده تر باشند زیرا به راحتی پژمرده می شوند. برای تازه نگه داشتن آن ها برای مدت طولانی تر، سبزی های برگ دار را در یک حوله آشپزخانه مرطوب بپیچید و آن ها را شسته نشده در یک کیسه پلاستیکی با سوراخ نگه دارید.

قارچ

اگر قارچ از قبل بسته بندی شده خریداری کرده اید، آنها را در بسته بندی اصلی خود در یخچال نگهداری کنید. اگر بسته را باز کرده اید، اما قارچ باقی مانده است، دوباره آنها را در پلاستیک بپیچید و سوراخ هایی برای جریان هوا ایجاد کنید.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که قارچ های وحشی دارید، آنها را در یک کیسه کاغذی نگهداری کنید. اگر کمی چروکیدند نگران نباشید. آنها هنوز هم برای پخت و پز خوب هستند.

نحوه نگهداری میوه و سبزبجات

در حال حاضر شما باید احساس کنید که در مورد نحوه نگهداری میوه ها و سبزیجات کاملاً آگاه شده اید، اما ما چند سورپرایز دیگر در آستین خود داریم. میوه های هسته دار (به غیر از گیلاس) مانند آووکادو، زردآلو، خربزه و انبه وقتی در دمای اتاق قرار می گیرند به رسیدن ادامه می دهند که می تواند چیز خوبی باشد. میوه هایی مانند انواع توت ها، مرکبات و انگور اگر در یخچال نگهداری نشوند فقط خراب می شوند.

نگهداری در کانتر

موز

موز زمانی که در ظرف میوه در دمای اتاق نگهداری شود بهترین حالت خود را خواهند داشت. مراقب باشید آنها را نزدیک میوه هایی که از قبل رسیده اند نگهداری نکنید. پس از رسیدن موز به دلخواه، آن را در یخچال نگهداری کنید. اگر پوست سیاه شد، نگران نباشید، گوشت هنوز باید خوب باشد!

پرتقال ها

پرتقال بهتر است بدون شستن نگهداری شود زیرا هر گونه رطوبت روی پوست می تواند منجر به کپک زدن و پوسیدگی شود. پرتقال ها را در دمای اتاق، در توری یا کاسه باز و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. همچنین می توانید آنها را در یخچال نگهداری کنید.

گوجه فرنگیها

گوجه‌فرنگی‌ها بدون شک بهتر است روی میز در دمای اتاق نگهداری شوند، زیرا در هنگام رسیدن، طعم و مزه پیدا می‌کنند. اگر می‌خواهید گوجه‌فرنگی‌هایتان را برای مدت طولانی‌تری نگهداری کنید، می‌توانید آن‌ها را در یخچال نگهداری کنید، اما حتماً یک روز قبل از خوردن آن‌ها را بردارید – آنزیم‌ها دوباره فعال می‌شوند و طعم آن را افزایش می‌دهند.

روش نگهداری میوه و سیزی جاتنگهداری سبزیجات و میوه ها در کانتر

آووکادوها

آووکادو، مانند موز، بهتر است روی میز قرار گیرد تا رسیده شود و سپس در یخچال قرار گیرد، یا اگر از قبل رسیده است، بلافاصله آن را در یخچال قرار دهید. اگر می خواهید فرآیند رسیدن را تسریع کنید، آووکادوها را در یک کیسه کاغذی قرار دهید.

کیوی

کیوی پس از چیدن نیز به رسیدن خود ادامه می دهد. اگر هنوز نرسیده اند، قبل از قرار دادن در یخچال، چند روز روی پیشخوان آشپزخانه نگهداری کنید.

انبه

اگر انبه شما نیاز به رسیدن دارد، آن را چند روز روی میز بگذارید تا نرم و شیرین شود. مانند آووکادو، می توانید از ترفند کیسه کاغذی برای رسیدن سریعتر آن ها استفاده کنید. بعد از اینکه به سلیقه خودتون رسید، به یخچال منتقل کنید.

خربزه

خربزه ها را تا زمانی که به اوج خود برسند را می توان بیرون گذاشت، در این مرحله می توانید آنها را در یخچال قرار دهید. سعی کنید خربزه های بریده شده را با دانه ها نگه دارید زیرا طراوت را حفظ می کند. همچنین بسته بندی باقیمانده آن در پلاستیک مفید است، بنابراین مرطوب می ماند و بوی سایر غذاها را جذب نمی کند. همین طور هندوانه.

هلو

آنها را روی پیشخوان آشپزخانه نگه دارید تا زمانی که به حد مطلوب برسند، سپس آنها را در یخچال قرار دهید. اگر می خواهید زودتر برسند، می توانید آنها را در یک کیسه کاغذی قهوه ای نیز قرار دهید.

گلابی ها

گلابی معمولاً نارس چیده می‌شود، زیرا از رها شدن برای رسیدن روی درخت سود چندانی نمی‌برد. می‌توانید آن‌ها را در دمای اتاق نگهداری کنید تا زمانی که در لمس نرم شوند، در این مرحله می‌توانید آن‌ها را در یخچال نگهداری کنید.

نگهداری سبزیجات و میوه ها در یخچال

سیب

سیب ها را بهتر است در دمای 30 تا 35 درجه فارنهایت در یک محیط مرطوب نگهداری کنید، به همین دلیل است که یخچال مکان مناسبی برای آنها است، ترجیحاً روی کاغذ آشپزخانه مرطوب. سیب‌ها از نگهداری در سریع‌ترین زمان ممکن در یخچال سود می‌برند – اگر سیبی دارید که کبود شده یا لکه‌های نرمی روی آن دارد، آن را با بقیه نگه ندارید زیرا باعث خراب شدن آن‌ها نیز می‌شود. آن را کنار بگذارید تا هر چه زودتر بخورید.

توت ها

توت ها ارزان نیستند، و این دلیل بیشتری برای نگهداری درست آنهاست. ممکن است فکر کنید که شستن آنها از قبل باعث خراب شدن آنها می شود، اما در واقع می تواند طول عمر آنها را افزایش دهد. آنها را به یک حمام سرکه رقیق شده (یک فنجان سرکه و سه فنجان آب) اضافه کنید، سپس آنها را خشک کنید و روی دستمال آشپزخانه بگذارید تا کاملا خشک شوند. آنها را در ظرفی آستر دار با درب شل نگهداری کنید.

لیمو

آیا میدانستید که لیمو ماندگاری در یخچال چهار برابر بیشتر از آنهایی که در دمای اتاق نگهداری می شوند؟ این یک ماه کامل در یخچال است، در حالی که فقط یک هفته در یخچال نگهداری می شود!

انگور

هنگام خرید انگور، سعی کنید انگورهایی را انتخاب کنید که همرنگ هستند و همچنان به ساقه چسبیده اند. بهتر است انگور را در یک کیسه پلاستیکی یا کاغذی سوراخ دار در یخچال نگهداری کنید تا سفت بماند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید