هنوز چند روز تا آماده شدن مدل‌های آیفون 14 2022 باقی مانده است، اما از آنجایی که به‌روزرسانی‌های قابل توجهی برای جدیدترین گوشی‌های هوشمند اپل در دست اجراست، ما شایعاتی در مورد آنها از مدت‌ها قبل از عرضه مدل‌های آیفون 13 شنیده‌ایم.

اندازه‌های آیفون در سال 2022 در حال تغییر است و اپل آیفون مینی 5.4 اینچی را حذف می‌کند، زیرا مشخص شد که مورد پسند مشتریان نیست. پس از مشاهده فروش ضعیف آیفون مینی، اپل در حال برنامه ریزی برای تمرکز بر روی اندازه های بزرگتر آیفون برای دستگاه های پرچمدار خود است و ما انتظار داریم آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی، آیفون 6.7 اینچی را ببینیم. 14 مکس و آیفون 14 پرو مکس 6.7 اینچی. توجه داشته باشید که امسال آیفون 14 مینی 5.4 اینچی وجود نخواهد داشت.

آیفون 14

از سال 2017، آیفون‌های دارای فیس آیدی دارای یک بریدگی در جلو هستند تا تمام تجهیزات لازم برای اسکن صورت را در خود جای دهد، اما با عرضه آیفون 14 این وضعیت تغییر خواهد کرد. انتظار می‌رود مدل‌های آیفون 14 پرو 2022 این ناچ را حذف کنند. به نفع طراحی جدید شایعات برای مدتی در همه جا وجود داشتند، اما به نظر می رسد اپل ترکیبی از یک بریدگی سوراخ دایره ای برای دوربین همراه با یک بریدگی قرص شکل را به اجزای کلیدی Face ID ارائه خواهد کرد. این ویژگی متأسفانه به مدل‌های Pro محدود می‌شود و مدل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر آیفون 14 همچنان دارای یک بریدگی استاندارد هستند.

امسال انتظار هیچ تغییر قابل توجهی در طراحی نداریم، اما برجستگی‌های دوربین آیفون 14 و آیفون 14 پرو ممکن است ضخیم‌تر شوند و اندازه برجستگی پرو به طور قابل توجهی افزایش یابد. انتظار می‌رود اپل گزینه‌های رنگی جدیدی را معرفی کند، شاید یک سایه بنفش به آن اضافه کند.

مدل‌های آیفون 14 پرو ممکن است به جای قاب فولادی ضد زنگ از یک قاب تیتانیومی بهره ببرند و اسپیکر و مشبک‌های میکروفون بازطراحی‌شده امکان‌پذیر است. اپل همچنین می تواند از یک سیستم حرارتی اتاق بخار جدید استفاده کند که آیفون را خنک نگه می دارد تا تاثیر تراشه های سریعتر و اتصال 5G را به حداقل برساند.

آیفون های جدید همیشه شامل بهبودهای دوربین هستند و آیفون 14 نیز از این قاعده مستثنی نیست. بهبودهایی در دوربین Ultra Wide وجود خواهد داشت و این احتمال وجود دارد که اپل یک لنز زوم “پریسکوپ” را معرفی کند که امکان زوم اپتیکال بسیار بیشتری را فراهم می کند، اما هنوز مشخص نیست که آیا این لنز در سال 2022 یا 2023 عرضه خواهد شد. iPhone Pro انتظار می‌رود مدل‌ها دارای دوربین‌های 48 مگاپیکسلی و قابلیت فیلم‌برداری 8K باشند، اما این ویژگی‌ها در مدل‌های استاندارد آیفون 14 در دسترس نخواهد بود.

شایعات حاکی از آن است که مدل‌های آیفون 14 احتمالاً از همان تراشه A15 استفاده می‌کنند که در سری آیفون 13 معرفی شده بود، در حالی که مدل‌های آیفون 14 پرو یک تراشه به‌روزرسانی‌شده A16 دریافت می‌کنند. این اولین باری است که مدل‌های آیفون پرو تراشه سریع‌تری دریافت می‌کنند، با این که اپل احتمالاً این مسیر را برای کاهش هزینه‌ها و همچنین به دلیل مشکلات مداوم عرضه می‌کند.

آیفون 14

بدون بریدگی و طراحی سخت افزار Face ID جدید (فقط حرفه ای)

حداقل برای برخی از مدل‌های آیفون 14، یعنی مدل‌های Pro، اپل در تلاش است تا بریدگی‌هایی را که سخت‌افزار مورد نیاز برای Face ID را در خود جای می‌دهد، حذف کند. بریدگی زمانی که در سال 2017 معرفی شد، یک تصمیم بحث برانگیز در طراحی بود و از آن زمان به استثنای تغییر اندازه در آیفون 13، تغییر چندانی نکرده است.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، در مارس 2021 گفت که مدل‌های آیفون 2022 بریدگی ندارند و در عوض از طراحی حفره‌ای استفاده می‌کنند که در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی رایج است. از آن زمان، شایعات تکامل یافته اند و ما تصویر واضح تری از آنچه باید انتظار داشته باشیم، داریم.

اپل به جای یک بریدگی منفرد با سوراخ، روی طرحی کار می‌کند که هم یک برش قرص شکل و هم یک برش دایره‌ای را در خود جای دهد. بریدگی دایره ای احتمالاً پروژکتور نقطه ای Face ID را در خود جای می دهد و بریدگی قرصی شکل شامل دوربین جلو، دوربین مادون قرمز Face ID و احتمالاً سایر اجزا خواهد بود.

اپل همچنین ممکن است در حال برنامه‌ریزی برای قرار دادن برخی از سخت‌افزار Face ID در زیر نمایشگر آیفون باشد که اندازه برش‌های مورد نیاز را کاهش می‌دهد و فضای بیشتری برای صفحه نمایش در جلوی دستگاه باقی می‌ماند. با این حال، دو بریدگی با هم از نظر اندازه تفاوت چندانی با بریدگی استاندارد ندارند، بنابراین انتظار ناحیه نمایشگر بیشتری را نداشته باشید.

متأسفانه مدل های استاندارد آیفون 14 از این طراحی جدید برخوردار نیستند و مانند مدل های آیفون 13 دارای بریدگی خواهند بود.

 

نمایش پروموشن

شایعات اولیه آیفون 14 حاکی از آن بود که هر چهار مدل آیفون 14 که در سال 2022 عرضه می شوند، می توانند نمایشگرهای ProMotion را با نرخ تازه سازی تا 120 هرتز ارائه دهند، اما به نظر می رسد که این اتفاق نخواهد افتاد.

اپل احتمالاً فناوری ProMotion را به مدل‌های آیفون 14 پرو محدود می‌کند، حرکتی که تحلیلگر نمایشگر راس یانگ به عدم دسترسی به نمایشگرهای لازم نسبت می‌دهد. یانگ به صراحت گفته است که معتقد است نرخ به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتز همچنان یکی از ویژگی‌های آیفون ۱۴ پرو خواهد بود. همچنین انتظار می رود که فناوری صفحه نمایش همیشه روشن به عنوان انحصاری آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس معرفی شود .

وب‌سایت کره‌ای The Elec گفته است که حداقل یکی از مدل‌های آیفون سال آینده از صفحه نمایش استاندارد LTPS OLED بدون فناوری ProMotion 120 هرتزی استفاده خواهد کرد که از اظهارات یانگ پشتیبانی می‌کند. تحلیلگر جف پو ادعا کرده است که این ویژگی برای همه مدل‌های آیفون 14 وجود خواهد داشت، اما او به دلیل قابلیت اطمینان خود شناخته شده نیست.

طراحی بدنه

انتظار می رود مدل های آیفون 14 شبیه مدل های آیفون 13 با همان طراحی لبه های تخت باشند. افشاکننده Jon Prosser ادعا کرد که اپل شاسی ضخیم‌تری را بدون برآمدگی دوربین پشتی و دکمه‌های ولوم گرد معرفی می‌کند، اما به نظر می‌رسد اطلاعات او بر اساس شایعات بعدی و درز بخشی‌ها نادرست بوده است.

رندرهایی که مدل‌های آیفون 14 را نشان می‌دهند در ماه مارس منتشر شد و رندرها نشان می‌دهند که مدل‌های استاندارد آیفون 14 هیچ تغییری در طراحی ندارند و ظاهری مشابه مدل‌های آیفون 13 دارند. یک بریدگی استاندارد به همراه همان برآمدگی دوربین در پشت با طرح دوربین مورب وجود خواهد داشت.

عکسی که ظاهراً قالب‌های مدل‌های آیفون 14 آینده اپل را نشان می‌دهد در ماه آوریل منتشر شد و به ما نگاه واضح‌تری به اندازه دستگاه‌های آینده می‌دهد. این قالب ها احتمالاً برای استفاده در تولید کیس طراحی شده اند، اما به نظر می رسد با شایعاتی که تاکنون در مورد آیفون 14 شنیده ایم، مطابقت دارند.

آیفون 14 مینی وجود ندارد و اپل دو آیفون 6.1 اینچی و دو آیفون 6.7 اینچی را عرضه می کند. همانطور که شایعه شده است، برجستگی های دوربین حدود پنج درصد بزرگتر هستند و قاب های طراحی شده برای مدل های آیفون 13 به دلیل افزایش اندازه، بعید است که با مدل های آیفون 14 مطابقت داشته باشند.

مجموعه‌ای از قاب‌ها برای مدل‌های آیفون 14، نگاه دقیق‌تری به تفاوت‌های اندازه بین مدل‌ها و بریدگی‌های دوربین متفاوتی که انتظار می‌رود ارائه می‌دهد. این کیس‌ها با تمام شایعاتی که شنیده‌ایم مطابقت دارند و اندازه‌های 6.1 و 6.7 اینچی و بریدگی‌های دوربین بزرگ‌تر را برای مدل‌های Pro با تنظیمات دوربین سه‌گانه نشان می‌دهند.

گزینه های اندازه

در سال 2022 هیچ آیفون 5.4 اینچی وجود نخواهد داشت زیرا اپل به دنبال فروش ضعیف، خط “مینی” را کنار می گذارد. آیفون 13 مینی آخرین گوشی مینی خواهد بود و انتظار می‌رود اپل در آینده روی آیفون‌های سایز بزرگ‌تر تمرکز کند .

ما انتظار داریم آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی، آیفون 14 مکس 6.7 اینچی و آیفون 14 پرو مکس 6.7 اینچی با آیفون بزرگتر 6.7 اینچی جایگزین مدل مینی شود.

رنگ ها

طبق یک شایعه تایید نشده ، آیفون 14 و آیفون 14 پرو ممکن است در رنگ بنفش عرضه شوند. اگرچه تایید نشده، این شایعه حاکی از آن است که هر دو مدل آیفون 14 و آیفون 14 پرو در رنگ بنفش موجود خواهند بود که دارای پوشش منحصر به فردی است که بر اساس شرایط نوری رنگ را تغییر می دهد.

اپل قبلاً از همان رنگ برای مدل‌های استاندارد آیفون و پرو استفاده کرده است، اما معمولاً در سایه‌های مختلف، بنابراین اگر شایعه بنفش دقیق باشد، این همان چیزی است که در سال 2022 می‌بینیم. آیفون 14 و 14 مکس در رنگ های مشکی، سفید، آبی، قرمز و بنفش در دسترس هستند، در حالی که آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس ظاهراً در رنگ های گرافیتی (احتمالا نیمه شب)، طلایی (احتمالاً نور ستاره)، نقره ای و رنگ بنفش.

تیتانیوم

بر اساس گزارش سرمایه گذاران از JP Morgan Chase ، انتظار می رود مدل های آینده آیفون 14 اپل نیز با طراحی شاسی آلیاژ تیتانیوم سطح بالا عرضه شوند. اپل از تیتانیوم برای اپل واچ استفاده کرده است، اما این اولین باری است که از این ماده برای آیفون استفاده شده است.

تیتانیوم در برابر خش مقاوم‌تر است و از فولاد و آلومینیوم قوی‌تر است، به علاوه در برابر خوردگی مقاوم‌تر است.

خنک کننده

از سال 2022، مدل‌های رده بالای آیفون احتمالاً از سیستم حرارتی محفظه بخار استفاده می‌کنند که گفته می‌شود اپل به شدت در حال آزمایش آن است. سیستم حرارتی VC برای آیفون‌های رده بالا به دلیل قدرت محاسباتی قوی‌تر و سرعت اتصال 5G سریع‌تر مورد نیاز خواهد بود. در حال حاضر گوشی‌های هوشمندی از شرکت‌هایی مانند سامسونگ، ریزر و ال‌جی وجود دارند که از فناوری خنک‌کننده محفظه بخار استفاده می‌کنند، که برای خنک‌تر نگه‌داشتن دستگاه در شرایط استرس شدید استفاده می‌شود.

مشخص نیست که آیا سیستم حرارتی محفظه بخار نیازهای بالای اپل را برآورده می‌کند یا خیر، اما اپل در حال کار بر روی بهبود آن است و مدل‌های پیشرفته ممکن است در آینده نزدیک از آن استفاده کنند.

بندر لایتنینگ

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل قصد دارد پورت لایتنینگ را از آیفون حذف کند تا طراحی بدون درگاه با شارژ از طریق MagSafe انجام شود، اما مشخص نیست که این فناوری با مدل‌های آیفون ۲۰۲۲ معرفی شود یا خیر.

حداقل برخی از آیفون های آینده همچنان دارای پورت لایتنینگ خواهند بود.

تکنولوژی دوربین

مدل‌های آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در دوربین خواهند بود، اما مدل‌های استاندارد آیفون 14 نیز دارای تعداد انگشت شماری از ویژگی‌های جدید خواهند بود.

دوربین عریض

انتظار می رود آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس شاهد بهبودهای چشمگیری در دوربین باشند، به طوری که اپل یک دوربین واید 48 مگاپیکسلی ساخت سونی با پیکسل های فوکوس و باینینگ پیکسل را معرفی کرد تا جایگزین دوربین 12 مگاپیکسلی واید فعلی مورد استفاده در آیفون 13 پرو و ​​پرو شود. حداکثر

متأسفانه، لنز 48 مگاپیکسلی به مدل‌های آیفون 14 پرو محدود می‌شود، و انتظار می‌رود مدل‌های استاندارد آیفون 14 از لنز دوربین استاندارد 12 مگاپیکسلی برخوردار شوند که از نظر عملکرد مشابه لنزهای 12 مگاپیکسلی مورد استفاده در مدل‌های آیفون 13 است. .

دوربین جلو

انتظار می‌رود تمامی مدل‌های آیفون 14 که امسال عرضه می‌شوند دارای دوربین جلو ارتقا یافته با دیافراگم f/1.9 و قابلیت فوکوس خودکار باشند. دیافراگم بازتر اجازه می دهد نور بیشتری از لنز عبور کند تا به سنسور برسد تا عکس های واضح تر و واضح تر و عمق میدان بهبود یابد. بهبود فوکوس خودکار تنظیمات فوکوس را در طول تماس های ویدیویی تقویت می کند .

لنز فوق عریض

با مدل‌های آیفون 13 پرو، اپل یک لنز شش عنصری بهبود یافته Ultra Wide با دیافراگم بهبود یافته ƒ/1.8 معرفی کرد که انتظار می‌رود این پیشرفت‌ها به مدل‌های استاندارد آیفون 14 نیز برسد.

تراشه A16

نسخه‌های جدید آیفون معمولاً با تراشه‌های به‌روزرسانی‌شده سری A عرضه می‌شوند، اما اپل ممکن است امسال از رویه‌های عملیاتی استاندارد منحرف شود. به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، تنها مدل های آیفون 14 پرو دارای تراشه جدید و سریعتر A16 خواهند بود.

کو می‌گوید که مدل‌های استاندارد آیفون 14 همچنان از همان A15 Bionic استفاده می‌کنند که در مدل‌های آیفون 13 وجود دارد، که تفاوت قابل‌توجهی بین آیفون‌های پرو و ​​غیرپرو در سال 2022 نشان می‌دهد و این شایعه توسط منابع دیگر پشتیبانی شده است .

به گفته Kuo، تراشه A16 ممکن است فقط یک ارتقاء جزئی نسبت به تراشه A15 باشد. انتظار می‌رود این تراشه بر روی همان فرآیند N5P مورد استفاده برای تراشه A15 ساخته شود، که پیشرفت‌ها را محدود می‌کند.

نسل بعدی فرآیندهای ساخت N3 و N4P تا سال 2023 برای تولید انبوه در دسترس نخواهد بود. تامین کننده تراشه های اپل TSMC یک فرآیند جدید N4 را توسعه داده است، اما Kuo می گوید که هیچ مزیت معنی داری نسبت به N5P ندارد، بنابراین اپل برای A16 به N5P پایبند خواهد بود. . به گفته Kuo، ارتقا به A16 بیشتر برای بازاریابی است تا بهبود قابل توجه.

اگرچه انتظار می‌رود آیفون 14 از همان تراشه A15 Bionic در مدل‌های آیفون 13 استفاده کند، ShrimpApplePro افشاکننده پیشنهاد کرده است که دستگاه‌های جدید به لطف یک مودم سلولی به‌روز شده، طراحی داخلی جدید و موارد دیگر «افزایش عملکرد کلی» خواهند داشت. به روز رسانی، که می تواند عملکرد سریع تری را ارائه دهد.

رم

طبق گفته مینگ چی کو و منابع دیگر ، هر دو مدل آیفون 14 و آیفون 14 پرو دارای 6 گیگابایت رم هستند که همان مقدار رم موجود در مدل های آیفون 13 پرو است. این موضوع توسط شرکت تحقیقاتی تایوانی TrendForce نیز تایید شده است.

قیمت آیفون 14

انتظار می‌رود آیفون 14 از 799 دلار شروع شود ، که قیمت اولیه آیفون 13 است. اپل برنامه‌ای برای افزایش هزینه‌های تلفن هوشمند سطح ابتدایی در تلاش برای افزایش فروش و افزایش تقاضا ندارد.

تاریخ عرضه آیفون 14

اپل در روز چهارشنبه 7 سپتامبر رویدادی به نام “Far Out” برگزار می کند که انتظار می رود در آن از مدل های جدید آیفون 14 رونمایی کند. پس از اولین عرضه در 7 سپتامبر، اپل می‌تواند پیش‌فروش‌ها را در 9 سپتامبر بپذیرد و در 16 سپتامبر عرضه خواهد شد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید