لازانیا بهترین غذای راحتی است که با رشته فرنگی، گوشت چرخ کرده، سس و پنیر درست می شود. لازانیا خانگی یک غذای اصلی دلچسب است که می توانید آن را از قبل درست کنید یا بلافاصله بپزید.

لازانیا خانگیآنچه برای درست کردن بهترین لازانیا خانگی نیاز دارید

وقتی لیست مواد تشکیل دهنده را می بینید نگران نباشید. این فقط طعم دهنده، گوشت اضافی، ضخامت بیشتر و طعم های ترکیبی غنی ایتالیایی است که در کنار هم قرار گرفته اند. شما تمام مواد موجود در این لیست را می خواهید! این یک امر ضروری است!

هر یک از مواد دارای طعم، غنای خاص خود است و در لایه بندی این لازانیا نقش دارد. این دستور لازانیا کلاسیک همان چیزی است که یک روز سرد زمستانی به آن نیاز دارد. خانواده شما را گرم می کند! لازانیا خانگی به سرعت و به راحتی با هم ترکیب می شود. همه چیز زیر 20 دقیقه قبل از پخت در فر درست می شود!

 • روغن زیتون: برای پختن گوشت چرخ کرده استفاده می شود.
 • پیاز: طعم دهنده با گوشت چرخ کرده اضافه شده است.
 • گوشت چرخ کرده: در تابه ای روی حرارت متوسط ​​تفت دهید تا کاملا پخته شود.
 • سوسیس ایتالیایی: برای گوشت و طعم بیشتر با گوشت چرخ کرده تفت داده می شود.
 • سس گوجه فرنگی: شیرینی دارد و با این سس گوجه فرنگی به خوبی لایه لایه می شود.
 • رب گوجه فرنگی: به آن ضخامت بیشتر و طعم گوجه فرنگی غنی می دهد.
 • چاشنی ایتالیایی: اصالت را به لازانیا می آورد.
 • شکر: مقداری شیرینی به سس و رب گوجه فرنگی اضافه می کند.
 • ریحان: چاشنی خوش طعم
 • ورقه لازانیا: رشته فرنگی بلند و پهنی که شبیه ورقه است.
 • پنیر ریکوتا و پارمزان: با هم مخلوط شده و روی لازنیا پخش می شود.
 • تخم مرغ: به تهیه سس خامه ای با پنیرهای مخلوط کمک می کند.
 • پنیر موزارلا: برای پنیر ذوب شده بیشتر روی آن قرار داده شده است.

لازانیا خانگیچگونه بهترین لازانیا خانگی را درست کنیم

خیلی ساده! این دستور لازانیا خانگی به سرعت و به راحتی ترکیب می شود. به سادگی گوشت های خود را با هم تفت دهید سپس پایه های گوجه فرنگی و چاشنی های خود را اضافه کنید. در این مدت می توانید رشته های لازانیا خانگی را نیز در آب جوش بپزید تا نرم شوند. پس از پخته شدن آن را کنار بگذارید و پنیر ریکوتا، پارمزان و تخم مرغ را با هم مخلوط کنید. با این کار خمیری شبیه به مخلوط پنیر درست می شود تا روی رشته ها پخش شود.

ماهیتابه خود را اسپری کنید و با گوشت، سس گوجه فرنگی و پنیر شروع به لایه برداری کنید. در آخر، همه را با هم بپزید و تماشا کنید که لایه ها پخته می شوند و پنیر روی آن به زیبایی آب می شود. کمی پنیر حبابدار بهترین قسمت این لازانیا خانگی است!

با بهترین رب های شرکتی آشنا هستید؟

گوشت را تفت دهید سپس با پایه ها و ادویه ها بجوشانید: در یک تابه بزرگ روی حرارت متوسط ​​زیاد روغن زیتون و پیاز را اضافه کنید. تفت دهید تا نرم شود و گوشت چرخ کرده و سوسیس را اضافه کنید. بپزید و خرد کنید تا قهوه ای شود و در کل پخته شود. گوجه فرنگی خرد شده، سس گوجه فرنگی، رب گوجه فرنگی، چاشنی ایتالیایی، شکر و ریحان را اضافه کنید. بگذارید روی حرارت ملایم بجوشد.

لازانیا خانگیلازانیا را بپزید: در یک قابلمه بزرگ، آب را به جوش بیاورید. رشته های لازانیا را اضافه کنید و 8 تا 10 دقیقه تفت دهید. آبکش کنید و در آب سرد بشویید.

پنیرها را با هم مخلوط کنید: در کاسه ای متوسط ​​پنیر ریکوتا، پارمزان و تخم مرغ را اضافه کنید. مخلوط کنید تا جا بیفتد.

فر و ماهیتابه را آماده کنید: فر را با دمای 375 درجه گرم کنید و یک تابه را با اسپری نچسب اسپری کنید و کنار بگذارید.

لایه بندی لازانیا: برای تهیه لازانیا خانگی ابتدا ۱ فنجان از سس گوشت را کف آن بمالید. رشته ها را به صورت یک لایه روی سس گوشت بچینید. نصفه فنجان پنیر ریکوتا را روی ورقه ها بمالید و سپس پنیر موزارلای رنده شده را بریزید. لایه ها را تکرار کنید و روی آن پنیر بزنید.

بپوشانید و بپزید: با فویل آلومینیومی بپوشانید و 20 دقیقه بپزید. فویل را بردارید و بپزید و 20 تا 25 دقیقه دیگر بپزید یا تا زمانی که در تمام مدت گرم شود و پنیر حباب دار شود. قبل از سرو 10 دقیقه بگذارید خنک شود.

 

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید