یوگا مزایای سلامت جسمی و روانی را برای افراد در هر سنی ارائه می دهد. و اگر در حال گذر از یک بیماری، بهبودی پس از جراحی یا زندگی با یک بیماری مزمن هستید، یوگا می‌تواند بخشی جدایی ناپذیر از درمان شما باشد و به طور بالقوه بهبود را تسریع کند.

یک درمانگر یوگا می‌تواند با بیماران کار کند و برنامه‌های فردی را تنظیم کند که با درمان‌های پزشکی و جراحی آنها همراه باشد. به این ترتیب، یوگا می تواند از روند درمان حمایت کند و به فرد کمک کند تا علائم را با تمرکز بیشتر و ناراحتی کمتر تجربه کند.

فواید یوگافواید یوگا

یوگا قدرت، تعادل و انعطاف پذیری را بهبود می بخشد.

حرکات آهسته و تنفس عمیق باعث افزایش جریان خون و گرم کردن ماهیچه ها می شود، در حالی که گرفتن ژست می تواند باعث افزایش قدرت شود.

آن را امتحان کنید:  تعادل حالت درختی

روی یک پا، در حالی که پای دیگر را به سمت ساق پا یا بالای زانو نگه دارید (اما هرگز روی زانو) با زاویه قائم. سعی کنید در حالی که به مدت یک دقیقه تعادل خود را حفظ می کنید، روی یک نقطه مقابل خود تمرکز کنید.

یوگا به تسکین کمردرد کمک می کند.

یوگا برای کاهش درد و بهبود تحرک در افراد مبتلا به کمردرد به همان اندازه که کشش اساسی انجام می شود، مفید است. پزشکان، یوگا را به عنوان اولین درمان برای کمردرد مزمن توصیه می کند.

آن را امتحان کنید:  حالت گربه-گاو

روی چهار دست و پا قرار بگیرید، کف دست خود را زیر شانه ها و زانوها را زیر باسن خود قرار دهید. ابتدا نفس بکشید، در حالی که به شکم خود اجازه می دهید به سمت زمین پایین بیاید. سپس، در حالی که ناف خود را به سمت ستون فقرات خود می کشید، بازدم کنید و ستون فقرات خود را مانند گربه ای که در حال کشش است، قوس دهید.

فواید یوگایوگا می تواند علائم آرتریت را کاهش دهد.

بر اساس بررسی محققان از 11 مطالعه اخیر ، نشان داده شده است که یوگای ملایم برخی از ناراحتی های مفاصل حساس و متورم را برای افراد مبتلا به آرتریت کاهش می  دهد.

یوگا برای سلامت قلب مفید است.

تمرین منظم یوگا ممکن است سطح استرس و التهاب سراسر بدن را کاهش دهد و به  سلامت قلب کمک کند.  چندین عامل مؤثر در بیماری قلبی، از جمله فشار خون بالا و اضافه وزن، نیز از طریق یوگا قابل رفع است.

آن را امتحان کنید:  حالت سگ رو به پایین

روی چهار دست و پا قرار بگیرید، سپس انگشتان پای خود را به زیر بکشید و استخوان های نشسته خود را بالا بیاورید، به طوری که به شکل مثلث بسازید. زانوهای خود را خم کنید و ستون فقرات و دنبالچه خود را بلند کنید.

یوگا شما را آرام می کند، تا به شما کمک کند بهتر بخوابید.

تحقیقات نشان می‌دهد  که یک روال یوگا قبل از خواب می‌تواند به شما کمک کند تا ذهنیت درستی داشته باشید و بدن خود را برای به خواب رفتن و خواب ماندن آماده کنید.

آن را امتحان کنید:  حالت پاها تا دیوار

بنشینید، سمت چپ خود را به دیوار بنشینید، سپس به آرامی به سمت راست بپیچید و پاهای خود را بالا بیاورید تا به دیوار تکیه دهید، پشت خود را روی زمین و استخوان های نشسته خود را نزدیک دیوار نگه دارید. می توانید 5 تا 15 دقیقه در این حالت بمانید.

فواید یوگایوگا می تواند به معنای انرژی بیشتر و خلق و خوی روشن تر باشد.

ممکن است پس از شروع تمرین یوگا، افزایش انرژی ذهنی و فیزیکی، افزایش هوشیاری و اشتیاق و احساسات منفی کمتری را احساس کنید.

یوگا به شما کمک می کند استرس را مدیریت کنید.

به گفته مؤسسه ملی بهداشت، شواهد علمی نشان می دهد که یوگا از مدیریت استرس، سلامت روان، تمرکز حواس، تغذیه سالم، کاهش وزن و خواب با کیفیت حمایت می کند.

آن را امتحان کنید:  ژست جسد (ساواسانا)

در حالی که اندام های خود را به آرامی دراز کرده اید، دور از بدن، دراز بکشید و کف دست هایتان رو به بالا باشد. سعی کنید هنگام نفس کشیدن عمیق ذهن خود را پاک کنید. می توانید این حالت را به مدت 5 تا 15 دقیقه نگه دارید.

فواید یوگایوگا شما را با یک جامعه حامی مرتبط می کند.

شرکت در کلاس های یوگا می تواند احساس تنهایی را کاهش دهد و محیطی را برای درمان و حمایت گروهی فراهم کند. حتی در طی جلسات انفرادی، احساس تنهایی کاهش می یابد، زیرا فرد به عنوان فردی منحصر به فرد شناخته می شود، به او گوش داده و در ایجاد یک برنامه یوگا شخصی شرکت می کند.

یوگا باعث ارتقای مراقبت از خود می شود.

تحقیقات علمی در مورد فواید یوگا

مؤسسه ملی بهداشت و سایر سازمان‌های بزرگ به تأیید علمی ارزش یوگا در مراقبت‌های بهداشتی گوش می‌دهند و در آن گنجانده می‌شوند.

مطالعات متعدد فواید یوگا را در آرتریت، استئوپنی، مسائل مربوط به تعادل، سرطان شناسی، سلامت زنان، دردهای مزمن و سایر تخصص ها نشان می دهد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید