پیلاتس ورزشی مفید و نشاط برانگیز برای بدن است. ورزش پیلاتس باعث خوش اندام شدن شما و ایجاد بهبود وضعیت جسمانی و ایجاد توازن بین اندام های بدن متمرکز شده است. اگر شما هم می خواهید لاغر شوید و بدنی نرم و قابل انعطاف داشته باشید ورزش پیلاتس بهترین گزینه است. اگر اصول اولیه آن را به درستی رعایت کنید و با دقت تمرینات را انجام دهید شما در مدت زمان کوتاهی می توانید شاهد نتایج شگفت انگیزی بر روی بدن خود مشاهده کنید. نکته مهمی که باید درباره این ورزش بدانیم این است که، تمرینات ورزش پیلاتس بر روی تمرکز، کنترل، انعطاف پذیری و تنفس صحیح و اصولی پایه ریزی شده و دلالت بر کیفیت تمرینی دارد. در نجوا نیوز ما می خواهیم فواید پیلاتس برای خانم ها و همچنین ضرر های این ورزش را بیان کنیم.

 

دلیل مفید ورزش پیلاتس برای خانم ها چیست؟

فواید پیلاتس برای خانم ها چیست؟

ورزش پیلاتس برای بانوان بهترین انتخاب برای بانوان است که می خواهند بدنی خوش فرم داشته باشند جالب است که بدانید اکثر خانم های که زایمان کرده اند و دوبار می خواهند به اندام قبلی خود برسند باید به سمت ورزش پیلاتس رو می آورند. از دیگر فواید ورزش پیلاتس برای بانوان به شرح ذیل است:

 • آب کردن شکم و پهلو
 • تهسیل سازی گردش
 • هم تراز شدن ستون فقرات
 • ساخت ماهیچه و بدون چربی
 • جلوگیری از آسیب دیدگی و ریکاوری سریع تر بدن بعد از آسیب
 • تقویت و استواری عضلات مرکزی بدن
 • تقویت کف لگن
 • بهبود عملکرد بدن
 • افزایش نشاط
 • کمک به سلامتی
 • کاهش درد قاعدگی

از صدمات جلوگیری می کند

پیلاتس ماهیچه های بدن را متعادل می کند به طوری که نه شل و ضعیف هستند و نه سفت و سفت. ماهیچه های خیلی شل و ضعیف یا خیلی سفت و سفت می توانند بدن را مستعد آسیب دیدگی کنند.

پیلاتس بر توسعه قدرت پویا تمرکز دارد، به این معنی که شما بهتر می توانید مفاصل خود را در حین حرکت حمایت و تثبیت کنید. تحقیقات نشان داده است که پیلاتس یک روش موثر برای کاهش خطر آسیب در ورزش است.

انرژی را افزایش می دهد

با تمرکز بر تنفس، پیلاتس ظرفیت قلبی تنفسی را بهبود می بخشد. این باعث تحریک هورمون های احساس خوب ، جریان اکسیژن و گردش خون می شود.

پیلاتس همه اینها را به دست می آورد و به دلیل ماهیت کم تاثیرش، به ندرت احساس خستگی در شما ایجاد می کند. در عوض، به شما انرژی می دهد.

انرژی بدن را افزایش می دهد

پیلاتس یک تمرین ذهن و بدن است که حس عمقی یا آگاهی بدن را تقویت می کند. توجه به درون و توانایی تمرکز بر احساسات بدن، آگاهی شما را از راحتی یا درد، احساسات و محیط اطرافتان افزایش می دهد.

استرس را کاهش می دهد

با تداوم بهره مندی از آگاهی بدن، تمرکز درونی و استفاده از تنفس پیلاتس می تواند سیستم عصبی را کاهش دهد. این به نوبه خود می تواند شما را از حالت جنگ یا گریز خارج کند، کورتیزول را کاهش دهد و استرس را در طول زمان کاهش دهد.

درد قاعدگی را کاهش می دهد

دیسمنوره وضعیت دوره های قاعدگی دردناک است، و اگر فردی هستید که آن را تجربه کرده اید، می دانید که چقدر می تواند ناتوان کننده باشد. تحقیقات نشان داده است که پیلاتس می تواند به کاهش درد قاعدگی کمک کند.

انعطاف پذیری و تحرک را بهبود می بخشد

ابتدا بیایید تفاوت بین انعطاف پذیری و تحرک را تعریف کنیم .

انعطاف پذیری مقدار کشش غیرفعال در یک عضله است. تحرک دامنه حرکت در یک مفصل است. تحرک خوب به انعطاف پذیری و همچنین قدرت نیاز دارد.

تحرک چیزی است که باید برای آن تلاش کنید، در حالی که انعطاف پذیری به خودی خود کاربردی نیست. برای بهینه سازی تحرک به تعادل قدرت و انعطاف نیاز دارید.

تمرین پیلاتس با انتقال نرم بین حرکات دقیق و آهسته و کنترل شده به حرکت ادامه می دهد. بیشتر تمرینات پیلاتس به جای کشش بعد از تمرینات تقویتی، ترکیبی از این دو هستند که قدرت، انعطاف پذیری و تحرک را بهبود می بخشد.

تعادل را بهبود می بخشد

تعادل در هر سنی مهم است و برای فعالیت های روزمره شامل هماهنگی، مانند راه رفتن، یا هر یک از حرکات غیرخطی زندگی، مانند بالا بردن و پیچیدن، ضروری است.

پیلاتس تعادل و راه رفتن را نه تنها از طریق تقویت عضلات بدن بلکه به دلیل تمرکز بر روی هم ترازی و تمرینات کل بدن بهبود می بخشد.

ایمنی شما را تقویت می کند

تحقیقات نشان می دهد که پیلاتس به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن به ویژه در افراد مسن کمک می کند.

اما در حالی که تحقیقات زیادی بر روی افراد مسن انجام شده است، این یافته‌ها نشان می‌دهد که همه سنین می‌توانند از طریق پیلاتس تقویت ایمنی را تجربه کنند، عمدتاً به دلیل بهبود گردش خون.

همراه با بهبود گردش خون، عملکرد سیستم ایمنی بهبود یافته است. یک سیستم ایمنی خوب تابعی از جریان مناسب خون و لنف است که هر دو توسط پیلاتس تقویت می شوند.

زندگی جنسی شما را بهبود می بخشد

پیلاتس به بیش از یک دلیل می تواند غوغایی در گونی را لذت بخش تر کند. اول، استقامت، قدرت، تحرک و انعطاف‌پذیری ایجاد می‌کند که می‌تواند ماجراجویی‌های اتاق خواب شما را با اجازه دادن به شما برای قرار گرفتن در موقعیت‌های طولانی‌تر و حفظ آن‌ها افزایش دهد.

اما همچنین، پیلاتس یک ابزار موثر برای بهبود قدرت و عملکرد کف لگن است و کف لگن قوی با افزایش لذت جنسی ارتباط دارد.

استخوان های شما را تقویت می کند

شیوه زندگی فعلی که بیشتر نشستن و حرکت کمتری دارد، برای سلامتی و تراکم استخوان ما مضر است. تراکم استخوان قوی از پوکی استخوان و آرتروز جلوگیری می کند و می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد.

مطالعات نشان داده است که پیلاتس در افزایش کیفیت زندگی، تسکین درد و افزایش تراکم استخوان موثر است.

خواب را بهبود می بخشد

مطالعات نشان می دهد که پیلاتس می تواند منجر به خواب بهتر، به ویژه در افراد زیر 40 سال شود. یک مطالعه نشان داد که زنان پس از زایمان با اضافه کردن پیلاتس به برنامه هفتگی خود از خواب بهتر سود می برند.

بسیاری از خانم ها از انجام تمرینات وزنه در جهت تقویت عضلات بدن می ترسند زیرا فکر می کنند که عضلات شان مانند آقایان حجیم خواهد شد که این تصور کاملا اشتباه است. اما اگر بر این باور هستید، تمرینات پیلاتس می تواند به تقویت و فرم گیری عضلات شما کمک کند. تمرینات ورزش پیلاتس تمامی اندام های را به نوعی به چالش می کشد و سبب بهبود و افزایش قدرت و انعطاف پذیری بدن و ماهیچه ها و همچنین بهبود حرکت مفاصل می شود. نتیجه تحقیقات بر روی بانوانی که این ورزش را انجام می دهند بیانگر آن بوده که ناهنجاری های بدنی مانند گودی کمر، افتادگی شانه، ناهنجاری در ستون فقرات و حتی کوتاهی عضلات در میان بانوانی که هفته ای ۲ جلسه تمرینات این ورزش را انجام میدهند به طور محسوسی بهبود یافته است.

 

مزایای ورزش پیلاتس برای خانم ها

ورزش پیلاتس برای بانوان در خانه

اگرر شما هم می خواهید این ورزش را در خانه انجام دهید این موضوع زا فراموش نکید که حتما باید یک برنامه ریزی درست و حسابی برای خود داشته باشید تا به مشکل در حرکات را نداشته باشید چرا که اگر ورزش پیلاتس را یک روز انجام دهید و چند روز این ورزش را انجام ندهید هیچ وقت به اندام دلخواه خود نخواهید رسید.

اگر قصد شروع کردن ورزش پیلاتس را در خانه دارید در مرحله اول باید وسایل ورزش پیلاتس را تهیه کنید:

 • داشتن یک مت و یا یک زیرانداز
 • تهیه توپ تعادلی و یا توپ سوئیسی
 • یک عدد حوله برای خشک کردن
 • داشتن یک دست لباس راحتی برای سهولت در ورزش
 • یک بطری آب برای آبرسانی مداوم بدن
 • یک هدفون برای تقویت بدن

ورزش پیلاتس برای همه افراد بدون محدودیت سن و سطح تناسب اندام، می توانند ورزش پیلاتس را در تمام طول زندگی انجام دهند بنابرین می توانید این ورزش را  در تمام طول زندگی ادامه دهید. این ورزش برای افرادی که صدمه دیده اند مانند بازیکنان و کسانی که دچار درد های مزمن هستند و حتی کسانی که می خواهند از پوکی استخوان جلوگیری کنند و… ورزش پیلاتس به آنها توصیه می شود.

شباهت تمرین های یوگا و پیلاتس

ورزش یوگا و پیلاتس هر دو بر روی روح و جسم توجه دارد و باعث ایجاد ارتباط بيشتر بين جسم و ذهن مي شوند. یوگا و پیلاتیس هر دو احتياج به وسايل مخصوص دارند و شما را تشويق به گذراندن وقت در زمان حال به جاي تشويش در مورد آينده مي کنند. علاوه بر اين جريان خون بدن و اکسيژن رساني به اعضاي بدن را بهبود مي بخشند.

لاغری سریع با فواید ورزش پیلاتس برای بانوان

پیلاتس با ساختن ماهیچه های قوی و تمرکز بر وضعیت صحیح بدن موجب هم ترازی ماهیچه ها شده و فرم بدن در بهترین شکل ممکن قرار می گیرد که بدون بزرگ و برجسته شدن و بدفرم کردن ماهیچه ها، تناسب اندام زیبایی را شکل می دهد. همچنین چربی های شکم و پهلوها از بین برده و عضلات در فرم دهی مناسبی قرار می گیرند و با افزایش دامنه حرکتی مفاصل انعطاف پذیری بدن را در حد مطلوب نگه می دارد. البته باید توجه داشته باشید که تمرینات باید به درستی و زیر نظر مربی انجام بگیرند. در غیر این صورت به مرور زمان برخی مضرات پیلاتس خودشان را نشان داده و موجب آسیب های جسمی خواهند شد.
با شروع کارورزش پیلاتس، موجب تناسب اندام و قرارگیری وضعیت صحیح بدن هنگام نشستن و یا ایستادن می شود و در ادامه ی آموزش انجام تمرینات موجب تقویت ماهیچه ها و تثبیت فرم بدن در بهترین شرایط ممکن می شود. برای کاهش وزن در کنار ورزش های پیلاتس توصیه می شود یک رژیم غذایی سالم و یک ورزش هوازی مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری نیز بگنجانید تا تاثیر چند برابر آن را در رسیدن به هدف چربی سوزی بیشتر ببینید.

 

پیلاتس برای خانم ها برای لاغری

 

عوارض ورزش پیلاتس

چنانچه تمرکز کافی و انجام صحیح و با ثبات تمرینات در ورزش پیلاتس نباشید بدن قطعا آسیب می‌بیند. بنابراین در صورت انجام تمرینات پیلاتس به صورت نادرست بدن شما ممکن است دچار این آسیب‌ها شود:

 • عضلات بیش از حد کشیده می‌شوند
 • رباط‌های روی یکدیگر می‌افتند
 • اسپاسم عضلاتی و پرفتگی عضلات دامن‌گیر شما می‌شوند
 • مفاصل و عضلات شما به جای تقویت، آسیب می‌بیند

هدف ما در نجوا نیوز آشنای شما با عوارض و فواید پیلاتس برای خانم ها بود. با انجام دادن تمرینات ورزشی پیلاتس به چربی سوزی بدن و فرم دهی کمک شایانی می کند و همچنین در مقابل عضلات بدن شما را بیشتر می کند و نتیجه آن داشتن اندامی ورزیده و کشیده و رسیدن به اندام ایده آل است.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید