دانه تخم کدو را در قفسه های سوپرمارکت دیده اید، اما مطمئن نیستید که برای شما مفید هستند یا نه؟ ما می توانیم تأیید کنیم که دانه های کدو تنبل در مورد فواید سلامتی فراوان هستند و گزینه ای عالی برای کسانی که بعد از یک میان وعده مغذی هستند.

توجه داشته باشید که دانه های کدو تنبلی که خریداری می کنید باید پوسته بیرونی آن‌ها برداشته شده و آبکشی شده و سپس در فر برشته شده‌اند تا طعم لذیذ و بافت تردشان به آن‌ها بدهد.

فواید تخم کدوفواید خوردن تخمه کدو تنبل چیست؟

در مورد مواد مغذی مفید، دانه‌های کدو تنبل بسیار مفید هستند! آنها ممکن است کوچک باشند، اما فواید بسیاری برای سلامتی دارند که عبارتند از:

منابع شگفت انگیز امگا

تخمه کدو تنبل منبع عالی اسیدهای چرب امگا 3 است که فواید زیادی برای بدن دارد.

پر از پروتئین

این دانه های سبز کوچک به طور باورنکردنی سرشار از پروتئین هستند که آنها را به یک غذای عالی برای گیاهخوارانی تبدیل می کند که به دنبال راه های بیشتری برای افزایش مصرف پروتئین خود هستند. در واقع، یک وعده معمولی (تقریباً دو قاشق غذاخوری) حاوی حدود 7 گرم پروتئین است! این بخش خوبی از مصرف روزانه توصیه شده است که حدود 56 گرم پروتئین برای مردان و 45 گرم برای زنان است.

فواید تخم کدودارای تعداد زیادی آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان ها چیزی هستند که بدن شما برای کمک به کاهش التهاب استفاده می کند. دانه کدو تنبل سرشار از ویتامین E و کاروتنوئیدها است. اولی برای سلامت چشم و پوست شما نیز حیاتی است.

سرشار از منیزیم و روی است

منیزیم و روی هر دو برای فرآیندهایی مانند تبدیل غذا به انرژی، تنظیم خواب و ساخت سلول‌های جدید مورد نیاز بدن هستند. دانه های کدو تنبل منابع عالی هر دو هستند. در واقع، یک قاشق غذاخوری حاوی 40 میلی گرم منیزیم و 1 میلی گرم روی است که بیش از یک دهم مقدار توصیه شده روزانه برای هر دو ماده مغذی است.

چگونه دانه کدو تنبل را بیشتر در رژیم غذایی خود بگنجانید

در اینجا چند مورد خوشمزه و آسان برای گنجاندن دانه کدو تنبل در رژیم غذایی شما آورده شده است:

آنها را به عنوان یک میان وعده سالم مصرف کنید

گاهی اوقات خوردن چیزی به تنهایی بهترین راه برای استفاده حداکثری از ارزش غذایی آن است. بدون هیاهو، فقط خوبی محض! اگر دانه‌های کدو تنبل را کمی ساده می‌بینید، آن‌ها را با مقداری آجیل مخلوط کنید و سپس ادویه‌های آسیاب شده مورد علاقه‌تان را برای میان‌وعده‌ای خوشمزه‌تر مخلوط کنید.

آنها را به پخت اضافه کنید

چه نتوانید در مقابل شیرینی های گاه به گاه مقاومت کنید، چه عاشق درست کردن نان خود باشید و چه مایلید کراکرهای سالمی برای مهمانی شام بعدی خود درست کنید، غذاهای پخته زیادی وجود دارد که می توان آنها را با یک مشت تخمه کدو تقویت کرد.

فواید تخم کدومقداری را روی سالاد بریزید

با انداختن یک مشت تخمه کدو تنبل به سالادهای تابستانی خود کمی ترد بدهید. آنها طعمی طبیعی دارند که می تواند طعم سس را افزایش دهد، به علاوه دانه های کدو تنبل را می توان حتی در پستوی خانگی به جای آجیل استفاده کرد.

چگونه دانه کدو تنبل را تقسیم کنم؟

در حالی که دانه های کدو تنبل ممکن است پر از خوبی باشند، مهم است که آنها را در مقادیر صحیح بخورید تا از شکم درد جلوگیری کنید. سعی کنید بیش از یک مشت تخم کدو در روز نخورید و مطمئن شوید که آنها را اندازه بگیرید تا پرخوری نکنید. حالا شما از فواید تخمه کدو تنبل برای سلامتی مطلع شدید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید