فنگ شویی که اغلب به عنوان هنر قرار دادن نامیده می شود، در ساده ترین عبارت، در مورد قرار دادن عناصر مختلف برای بهینه سازی انرژی است. این اصطلاح از دو کلمه ” فنگ” به معنی باد و ” شوی”  به معنای آب تشکیل شده است. این دو عنصر نه تنها برای وجود انسان اساسی و حیاتی هستند، بلکه در سراسر جهان حرکت و جریان دارند.

در حالی که اصول فنگ شویی برای بسیاری از عناصر زندگی اعمال می شود، آنها معمولاً در طراحی داخلی اعمال می شوند زیرا ابزارهای مورد استفاده در تجزیه و تحلیل فنگ شویی به راحتی می توانند در زمینه یک خانه به کار روند.

فنگ شوییعناصر فنگ شویی

 پنج عنصر مهم فنگ شویی چوب، فلز، خاک، آب و آتش است.

چوب

نماد رشد و سرزندگی است. قرار دادن وسایل چوبی در فضای شما باعث رشد شخصی می شود. گیاهان و مبلمان چوبی راه های آسانی برای افزودن این عنصر هستند.

فلز

نماد منطق و هوش است. از دانش و وضوح ذهنی پشتیبانی می کند. این عنصر را با قاب ها یا مجسمه های فلزی به فضای خود اضافه کنید .

زمین

نماد ثبات و تعادل است. به زمین و تثبیت کمک می کند. عنصر زمین را با سنگ ها، کریستال ها و تصاویر منظره به داخل بیاورید.

آب

نماد خرد و آرامش است. به وضوح و آرامش کمک می کند. آینه ها، سطوح بازتابنده و آکواریوم ها راه هایی برای افزودن عنصر آب به فضای شما هستند.

آتش

نماد شور و انرژی است. این نماینده دگرگونی، گسترش و نوسان است. از شمع ها و اشیاء قرمز رنگ برای تقویت فضای خود با آتش استفاده کنید.

با راه های افزایش اعتماد به نفس آشنا شوید.

نقشه باگوا

رایج ترین ابزار در طراحی خانه فنگ شویی نقشه باگوا است. نقشه باگوا به تجزیه و تحلیل انرژی در یک فضای معین کمک می کند و پیشنهاد می کند چه عناصری را به فضا بیاوریم تا جریان را افزایش دهیم. هر یک از 9 ربع موجود در نقشه باگوا دارای یک عنصر و رنگ مرتبط با آن است که می تواند به اطلاع رسانی دکوراسیون شما کمک کند. این نه ربع عبارتند از: ثروت، شهرت، عشق، خانواده، سلامتی، فرزندان، خرد، شغل و افراد مفید.

نحوه استفاده از نقشه غربی باگوا

اگر در فنگ شویی تازه کار هستید، ساده ترین راه برای اعمال نقشه باگوآ این است که آن را روی پلان خود قرار دهید. به سادگی پلان کف خود را رسم کنید و نقشه باگوآ 9 ربعی را در بالای آن قرار دهید. درگاه باید به سمت جنوب باشد و با یکی از سه مربع پایین تراز باشد.

اگرچه برای مردم عادی است که یک خانه یا آپارتمان کامل را فنگ شویی کنند، اما می توانید از نقشه باگوا در فضای بزرگ یا کوچکی که می خواهید استفاده کنید.

فنگ شویینکات تزئین نقشه باگوا

برای ارتقای جریان صحیح انرژی در هر ربع، مهم است که با اشیاء صحیح تزئین کنید و از اشیایی که مانع جریان مناسب انرژی می شوند اجتناب کنید.

نکات عمومی دکوراسیون فنگ شویی

با درب ورودی خود تأثیر خوبی بگذارید.

برای اینکه انرژی را به خانه خود جذب کنید، به یک درب ورودی دلپذیر نیاز دارید.

درهم و برهمی را پاک کنید.

آشفتگی بیش از حد مانع از جریان یافتن انرژی می شود و همچنین مغز شما را به هم می ریزد. یک فضای تمیز به شما فضایی برای نفس کشیدن و پاکسازی سرتان می دهد.

از کریستال ها استفاده کنید.

از رز کوارتز برای عشق، تورمالین برای محافظت و یا سیترین برای درمان و ثروت استفاده کنید.

مطمئن شوید که هوا و نور می توانند وارد شوند.

از آنجایی که هوا یک جزء کلیدی برای معنای فنگ شویی است، باید اجازه ورود به آن داده شود. ترکیبی از نور طبیعی و هوا انرژی و جوانی خوبی را به همراه خواهد داشت.

تخت و میز را به سمت درها قرار دهید.

رو به در ورودی، قدرت را افزایش می دهد و آسیب پذیری را به حداقل می رساند.

یک عنصر طبیعی اضافه کنید.

هر اتاق را با یک گیاه آپارتمانی تزئین کنید. آنها نه تنها انرژی را بهبود می بخشند، بلکه سلامتی را نیز افزایش می دهند و به طور طبیعی هوا را تصفیه می کنند.

فنگ شویینکات تزئینی فنگ شویی بر اساس اتاق

اگر ترجیح می دهید اصول فنگ شویی را در یک اتاق به جای کل خانه به کار ببرید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

  1. هال

هنگام طراحی اتاق نشیمن خود، با بزرگترین تکه مبلمانی که دارید شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که رو به در یا دهانه است و در مقابل دیوار قرار گرفته است، در حالت ایده آل، دیواری که از ورودی دورتر است و اجازه می دهد چند اینچ اتاق تنفس بین آن ها وجود داشته باشد.

اگر صندلی اضافی مانند صندلی استراحت دارید، بر اساس آنچه برای مکالمه مناسب است، محل قرار دادن آن را انتخاب کنید. سعی کنید فضا را تنگ نکنید. هدف ایجاد جریان انرژی است.

هنگام تصمیم گیری در مورد میز قهوه، سعی کنید از زوایای تند خودداری کنید. اگر یک دایره یا بیضی بیش از حد با بقیه مبلمان شما متضاد است، فقط اشکال را در عنصر کوچکتر کنتراست کنید زیرا تعادل بهتری ایجاد می کند.

از پوشش های شفاف پنجره استفاده کنید تا نور وارد شود اما از خروج انرژی جلوگیری کنید. اگر پنجره های کاملاً بدون پوشش را ترجیح می دهید، سعی کنید گیاهی را در نزدیکی آن قرار دهید.

افزودن عناصر قرمز به اتاق کمک می کند و به انرژی بخشیدن کمک بیشتری می کند.

فنگ شویی2. اتاق خواب

مانند اتاق نشیمن، از تخت خود شروع کنید و آن را دور از درب قرار دهید، اما مستقیماً رو به آن نباشید. سعی کنید از قرار دادن قطعات الکتریکی بیش از حد نزدیک به محل خواب خود اجتناب کنید.

در صورت امکان از قرار دادن تلویزیون در فضای خصوصی خودداری کنید. این اغلب به نقطه کانونی اتاق تبدیل می شود که انرژی آرام بخش را از بین می برد.

جزئیات مردانه و زنانه را ترکیب کنید تا مطمئن شوید که هر دو طرف نماینده هستند و تعادل برقرار می شود. اگر فریم تخت فلزی یا چوبی دارید، کتانی های ملایم را انتخاب کنید.

اتاق خواب خود را با مواد دنج پر کنید تا انرژی آرام و آرام بخش را دعوت کنید. استفاده از رنگ های سبز و آبی می تواند به این نوع احساس کمک کند. پاک کردن هر چیزی که زیر تخت شما است نیز به جریان انرژی کمک می کند.

3. دفتر کار

بزرگترین نکته برای دکور اداری منزل، از بین بردن به هم ریختگی است. تا 50 درصد از میز شما باید شفاف باشد، به این معنی که زمان آن رسیده است که شلوغی ها را پنهان کنید!

مانند چیدمان اتاق های دیگر، میز خود را رو به در قرار دهید زیرا این موقعیت قدرتی به شما می دهد که برای محل کار یا بهره وری شما مهم است.

این فضا را با چند اشیاء شخصی مانند یک عکس خانوادگی تزئین کنید و فضای سبز را در آن بگنجانید زیرا انرژی حاصل از گیاهان به شما کمک می کند تمرکز خود را حفظ کنید. برای تقویت منطقه، جزئیات قرمز را اضافه کنید.

از نظر رنگ، از زرد و سبز ملایم برای آرامش و مرکز استفاده کنید. رنگ های زمینی را برای ثبات و گل ها یا شعاری اضافه کنید تا آنچه را که باید انجام دهید به شما یادآوری کند.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید