به گفته کارشناسان تغذیه نخوردن صبحانه باعث می شود که شما در تمام طول روز پرخوری کنید. یکی از دلایل اصلی چاقی ناشی از صبحانه نخوردن این است که بدن در حالت روزه طولانی مدت قرار می ‌گیرد. تحقیقات نشان داده است که کودکانی که صبحانه نمی خورند، باعث پرخوری کودک می شود. نخوردن صبحانه ممکن است بر عملکرد تحصیلی کودکان نیز تأثیر بگذارد این ممکن است به این دلیل باشد که تعامل و توانایی های شناختی ممکن است به دلیل قند خون پایین به خطر بیفتد. در نجوا نیوز با ما باشید تا عوارض نخوردن صبحانه در کودکان را بررسی کنیم.

 

not-eating-breakfast

 

نخوردن صبحانه با تغذیه نامناسب مرتبط است

تحقیقات نشان داده است که کودکانی که صبحانه نمی‌خورند، بیشتر انرژی خود را از غذاهای حاوی قندهای افزوده، معمولاً با مقدار کمتر مواد مغذی دریافت می‌کنند. دریافت چندین ماده مغذی کلیدی مانند ویتامین A کلسیم، فیبر، آهن، فولات، پروتئین، کربوهیدرات ها و چربی ها در کودکانی که صبحانه نمی خورند کمتر است .

این ممکن است نتیجه وضعیت اجتماعی-اقتصادی باشد، زیرا دسترسی به صبحانه ممکن است برای بسیاری از کودکان در ایالات متحده محدود باشد. کودکانی که صبحانه نمی‌خورند بیشتر به میان‌وعده‌هایی متکی هستند که تغذیه کافی مورد نیازشان را تامین نمی‌کنند. 1 نگرانی همچنین این است که عادات غذایی نامناسب در اوایل زندگی می تواند منجر به تغذیه بدتر بزرگسالان و به طور بالقوه چاقی همراه با خطرات مربوط به سلامتی شود.

 

نخوردن صبحانه با عملکرد تحصیلی ضعیف مرتبط است

در حالی که شواهدی وجود دارد که خوردن یک صبحانه سالم با سلامت و عملکرد شناختی کودکان مدرسه‌ای مرتبط است، اثبات ارتباط مستقیم با نتایج آموزشی دشوار است.

یک مطالعه ارتباط معنی داری بین خوردن صبحانه و عملکرد آموزشی در کودکان 9-11 ساله گزارش کرد. 2،3 نکته مهم این است که این مطالعه نشان داد که صبحانه های با کیفیت بالاتر با نتایج تحصیلی بیشتر مرتبط است.

مطالعه دیگری به بررسی اثرات حذف صبحانه بر عملکرد تحصیلی دانش آموزان دبیرستانی پرداخت.

خوردن صبحانه کمتر از یک روز مدرسه در هفته با کاهش امتیاز همراه بود – به طور متوسط ​​10.25 امتیاز در مقایسه با افرادی که بیشتر صبحانه مصرف می کردند. این اختلاف نزدیک به دو درجه بود.

خوردن صبحانه به طور منظم برای فعالیت بدنی فوایدی دارد

محققان دریافته اند که تغذیه سالم برای کودکان و خوردن منظم صبحانه با افزایش فعالیت بدنی در نوجوانان مرتبط است.

نتایج این مطالعه حاکی از آن است که خوردن صبحانه به طور منظم ممکن است فوایدی بر فعالیت بدنی داشته باشد و می تواند پیام ارزشمندی در مورد اهمیت عادات غذایی سالم و رفتارهای فعالیت بدنی به نوجوانان جوان ارائه دهد.

حذف صبحانه منجر به دریافت کالری بیشتر می شود.

محققان دریافته‌اند که نوجوانانی که صبحانه نمی‌خورند، به‌طور متوسط ​​483 کیلوژول در روز بیشتر از افرادی که صبحانه می‌خورند، مصرف می‌کنند. آنها همچنین دریافتند که مصرف روزانه پروتئین و فیبر در افرادی که صبحانه می‌خورند بیشتر است، اگرچه میزان مصرف کلی میوه‌ها و سبزیجات بدون تغییر باقی مانده است.

تشویق به خوردن صبحانه سالم در سنین پایین در نظر بگیرند.

کودکان فعال سالم باید ۷ گرم یا بیشتر پروتئین در وعده صبحانه بخورند

پروتئین رژیم غذایی برای بلوک های ساختمانی رشد بافت بدون چربی در تمام طول زندگی مهم است. این امر به ویژه برای کودکان مهم است.

چند بار شنیده ایم که صبحانه مهمترین وعده غذایی در روز است؟ شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد این امر به ویژه برای کودکان وجود دارد. نشان داده شده است که خوردن صبحانه باعث بهبود رفتار کودکان در مدرسه می شود و الگوهای غذایی نامناسب می تواند رشد و تکامل نوجوانان را مختل کند.

به زبان ساده، یک صبحانه با کیفیت خوب به جوانان کمک می کند تا انرژی مورد نیاز روز و مواد مغذی لازم برای رشد و توسعه را در اختیار جوانان قرار دهند.

 

not-eating-breakfast

 

سوخت روز مدرسه

در کوتاه مدت، خوردن یک صبحانه با کیفیت خوب می تواند احساس هوشیاری و انگیزه یادگیری را افزایش دهد. گردش متابولیک بالا و سرعت رشد سریع کودکان به این معنی است که آنها به تغذیه مطلوب نیاز دارند. آنها در طول شب هنگام خواب نیاز بیشتری به ذخایر گلیکوژن (یا انرژی) خود دارند، و از آنجایی که معمولاً طولانی‌تر از بزرگسالان می‌خوابند، کودکان مدت زمان طولانی‌تری برای ناشتا بودن دارند (مدت طولانی‌تری بدون غذا در طول شب). بنابراین، خوردن یک صبحانه مغذی برای تأمین سوخت برای اکسیداسیون گلوکز اهمیت ویژه ای دارد.

هنگامی که سطح گلوکز خون پایین است، هورمون هایی مانند آدرنالین و کورتیزول ترشح می شود که می تواند باعث تحریک و تحریک پذیری شود. این می تواند بر تمرکز کودک تأثیر بگذارد و حتی ممکن است باعث طغیان های مخرب شود. کودکانی که صبحانه نمی خورند در تلاش هستند تا صبح ها انرژی کافی برای کنار آمدن با خواسته های مدرسه جمع کنند.

 

اثرات بلند مدت

خوردن یک صبحانه خوب می تواند منجر به عملکرد تحصیلی بهتر و لذت بیشتر از مدرسه شود. همچنین، کودکانی که به طور منظم صبحانه را حذف می کنند، بیشتر در کلاس اختلال ایجاد می کنند یا از مدرسه غیبت می کنند. خوردن مکرر صبحانه می تواند منجر به یادگیری کودکان شود که احساس خوب بودن را با احساس گرسنگی کمتر مرتبط کنند.

در درازمدت، خوردن صبحانه بر سلامت کودک تأثیر می گذارد که به نوبه خود تأثیر مثبتی بر عملکرد مغز خواهد داشت. تحقیقات نشان داده است که یک پروفایل تغذیه ای خوب می تواند منجر به بهبود پایدار عملکرد شود. اگر بچه‌ها صبحانه نخورند، دستیابی به این امر بسیار دشوارتر خواهد بود.

غذاهای مانند شیر، غلات صبحانه غنی شده و نان منابع خوبی از مواد مغذی هستند که بر عملکرد مغز تأثیر می گذارند. تحقیقات نشان داده است که خوردن صبحانه با گروه‌های غذایی متنوع که باعث افزایش دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی در ابتدای روز می‌شود، می‌تواند به سلامت روانی در نوجوانان منجر شود.

کودکانی که صبحانه نمی خورند نیز احتمال بیشتری دارد که میان وعده بخورند. میان وعده هایی که بین وعده های غذایی مصرف می شوند می توانند تا یک چهارم انرژی دریافتی روزانه را در برخی از جمعیت های نوجوان تامین کنند. از آنجایی که میان‌وعده اغلب با مواد غذایی پرانرژی مرتبط با افزایش اضافه وزن و چاقی در دوران کودکی مرتبط است، آموزش دادن یک برنامه صبحانه خوب به کودکان در ابتدای روز ضروری است.

 

not-eating-breakfast

 

بچه ها به اندازه کافی صبحانه نمی خورند

حذف صبحانه در میان نوجوانان و بزرگسالان در کشورهای غربی رایج است. دختران نوجوان کمترین احتمال را دارند که صبح ها غذا بخورند. مطالعه ای روی 10000 کودک و جوان نشان داد که تقریباً 20 درصد از کودکان و بیش از 31 درصد از نوجوانان به طور منظم صبحانه را حذف می کنند.

دلایلی که از عوارض نخوردن صیحانه در کودکان است، معمولاً مدیریت ضعیف زمان یا بی اشتهایی است. اما این موضوع با تأثیر والدین نیز مرتبط است: اینکه والدین صبحانه بخورند یا نخورند بر این که فرزندانشان صبحانه بخورند یا نه، تأثیر دارد.

رفتارهای مخرب سلامتی و سبک زندگی ناسالم نیز با حذف صبحانه در جوانان مرتبط است. سیگار کشیدن، مصرف الکل و کافئین در میان افرادی که به ندرت صبحانه می خورند بیشتر است.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید