افزایش سریع امیکرون در سراسر جهان کاملاً روشن کرده است که این نوع کووید-19 مشابه گونه های گذشته ویروس نیست. امیکرون نه تنها بسیار مسری است، بلکه گزارش ها حاکی از آن است که علائم آن نیز کمی متفاوت از سایر انواع کووید-19، از جمله دلتا است. یک چیز واضح است: عفونت های امیکرون در کودکان به سرعت در حال افزایش است. در حالی که هنوز تحقیقات گسترده‌ای در مورد امیکرون در کودکان انجام نشده است، برخی تحقیقات اولیه و گزارش‌های حکایتی وجود دارد که تصویری از چگونگی آلوده شدن به این نوع را نشان می‌دهد. نجوا نیوز علائم امیکرون در کودکان به طور کامل در ادامه توضیح می دهد.

 

علائم امیکرون در کودکان

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری علائم کوید-19 خود را از فوریه 2021 اطلاعات خود را به روز نکرده است. این لیست شامل علائم زیر است:

 • تب یا لرز
 • سرفه کردن
 • تنگی نفس یا مشکل در تنفس
 • خستگی
 • دردهای عضلانی یا بدن
 • سردرد
 • از دست دادن جدید چشایی یا بویایی
 • گلو درد
 • احتقان یا آبریزش بینی
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • اسهال

 

کودکان مبتلا به امیکرون

 

با این حال، CDC در اواسط دسامبر گزارشی منتشر کرد که شامل داده‌های 43 نفربود که در اوایل همان ماه به جهش امیکرون از کوید-19 مبتلا شده بودند. در نتیجه ی تجزیه و تحلیل این داده ها علائم زیر بعنوان شایع ترین علائم امیکرون گزارش شدند:

 • سرفه کردن
 • خستگی
 • تراکم، شلوغی
 • آبریزش بینی
 • سردرد

 

دانشیار اطفال در دانشکده پزشکی راتگرز-رابرت وود جانسون، اعلام کرد که علائم امیکرون در کودکان مشابه علائم مشاهده شده در بزرگسالان است.

متخصص اطفال در مرکز بهداشت کالیفرنیا اعلام کرد که از دست دادن حس چشایی و بویایی جز علائم امیکرون در کودکان مبتلا نبوده است. به طور کلی تب، سرفه و آبریزش بینی جز شایع ترین علائم امیکرون در کودکان است. گاهی در موارد شدیدتر اسهال و استفراغ مشاهده می شود. گنجیان در همان زمان اعلام کرد که کودکان مبتلا به اومیکرون ممکن است کروپ نیز داشته باشند، سرفه‌ای با صدای خشن! هنگامی که سرفه می کنند صدایی مانند شکستن پلمپ ایجاد می شود.

 

کروپ چیست؟

کروپ یک بیماری شایع در کودکان است که باعث تورم  حنجره و نای می شود. این تورم باعث تنگی راه هوایی که زیر تارهای صوتی قراد دارند، می شود و تنفس را پر سر و صدا و دشوار می کند. کروپ بیشتر در کودکان بین سه ماه تا پنج سال شایع است. بعد از آن سن، خیلی رایج نیست زیرا نای بزرگتر می شود  و احتمال کمتری دارد که تورم باعث اختلال در تنفس آنها شود.

 

کروپ در کودکان

کروپ که جز علائم امیکرون در کودکان است، معمولاً در اثر عفونت ایجاد می شود و در پاییز و زمستان بیشتر از سایر فصول سال دیده می شود. امیکرون باعث عفونت راه هوایی فوقانی می شود که سرفه های بسیار سختی ایجاد می کند. از آنجایی که راه هوایی فوقانی در کودکان باریکتر از بزرگسالان است، حتی یک تورم خفیف باعث علائم کروپ می شود.

نوع امیکرون به سرعت در سراسر کشور گسترش یافته است و باعث ایجاد علائمی شبیه سرماخوردگی در کودکان می شود. اگر کودک شما علائم کوید-19 از جمله کروپ را نشان داد، حتما با پزشک اطفال تماس برقرار کنید.

 

نحوه درمان کروپ در کودکان

با توجه به اینکه یکی از علائم امیکرون در کودکان کروپ است، با رعایت موارد زیر می توانید به درمان کودکان خود کمک کنید:

 • فرزندتان را به هوای خنک ببرید. این کار به تسکین راه های هوایی آنها کمک کند و تنفس را برای آنها آسان تر کند.
 • هنگام شب در اتاق کودک خود از دستگاه بخور استفاده کنید. هوای گرم و مرطوب تولید شده توسط دستگاه بخورتارهای صوتی را آرام می کند.
 • آنها را در حمام بخار گرفته نگه دارید. این کار اثری مانند استفاده از دستگاه بخور دارد. بخار داغ ایجاد شده با دوش گرفتن می تواند به کاهش علائم ناگهانی کمک کند.
 • سعی کنید کودک خود را آرام نگه دارید.آنها معمولاً وقتی گریه نمی کنند بهتر نفس می کشند.

 

علائم امیکرون در کودکان واکسینه شده

 

امیکرون در کودکان واکسینه شده

علائم نوع امیکرون در کودکان واکسینه شده بسیار خفیف است. پس از آلوده شدن به نوع امیکرون، کودکان اغلب علائمی شبیه سرماخوردگی پیدا کردند که علائم شدیدی در آنها بروز نمی دهد و مدت زمان درمان بسیار کوتاه تر است. کارشناسان معتقدند که واکسیناسیون نمی تواند از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند، اما در کاهش شدت آن کاملا موثر بوده است. علاوه بر این، در مقایسه با واریانت دلتا، کودکان بیشتری تحت تاثیر واریانت اومیکرون قرار گرفتند، زیرا نسبت به سایر انواع کرونا ویروس قابل انتقال است.

 

چه زمانی با پزشک اطفال تماس بگیرید؟

به گفته پزشکان، اگر فرزند شما دچار کروپ یا سایر علائم کووید-19 شد، بهترین کار این است که بلافاصله با پزشک اطفال مراجعه کنید. آنها خاطر نشان می کنند که اگر کودک شما تب شدید، بی حال و گلودرد شدیدی دارد که قادر به خوردن یا نوشیدن نیست، باید در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید. : به طور کلی، اکثر کودکانی که به امیکرون مبتلا می شوند، آن را به راحتی پشت سر می گذارند.

 

چگونه از کودکان خود در برابر امیکرون محافظت کنیم

اکنون که واکسن برای کودکان گروه سنی 15 تا 17 سال در دسترس است، بهترین تصمیم این است که کودکان خود را در اسرع وقت واکسینه کنید. واکسیناسیون ایمنی در برابر ویروس ایجاد می کند و خطر عفونت شدید را کاهش می دهد. جدای از آن، مطمئن شوید که فرزندان شما از همه هنجارهای COVID مانند پوشیدن همیشه ماسک، رعایت بهداشت مناسب و اجتناب از مکان‌های شلوغ پیروی می‌کنند.

 

پوشاندن ماسک به کودکان

 

امیکرون یکی از گونه های بسیار ضعیف شده کرونا ویروس است که بر خلاف سایر سوش ها، به سرعت کودکان را مبتلا کرد و آمار کودکان مبتلا به این واریانت، بسیار بیشتر از سایر واریانت های کرونا بود. علائم امیکرون در کودکان بسیار شبیه به بزرگسالان است و تشخیص این بیماری از سرماخوردگی بسیار دشوار است. در صورتیکه هرکدام از علائم امیکرون در کودکان را در فرزند خود مشاهده کردید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا با بررسی کامل شرایط سلامت او، درمان مناسب را پیش ببرید. در این شرایط مراجعه به پزشکی که سابقه سلامت فرزند شما را بداند بسیار کمک کننده است. در نظر داشته باشید که کرونا در افراد دیابتی بسیار جدی تر است. اگر کودک شما به این ویروس مبتلا شد تا زمانی که به صورت کامل درمان نشده باشد، به هیچ عنوان با فرد دیابتی تماس نداشته باشید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید