چرا بستن چمدان همیشه بیشتر از آنچه لازم است یک کار طاقت فرسا به نظر می رسد؟ مطمئناً این می تواند به خودی خود یک کار خسته کننده باشد، اما بسیاری از استرس ها احتمالاً ناشی از اضطراب این است که واقعاً نمی دانید وقتی به هر کجا که می خواهید بروید به چه چیزی نیاز دارید. (اگر تمام مدت باران ببارد چه می شود؟ اگر چمدان شما گم شود چه می شود؟

اگر در نهایت نصف کاری را که برنامه سفرتان در ابتدا گفته بود انجام می دهید انجام ندهید چه می شود؟) ما به خودمان فشار زیادی وارد می کنیم تا به نوعی، به طور معجزه آسایی، فقط آنچه را که ممکن است به آن نیاز داشته باشیم بسته بندی کنیم – نه بیشتر و نه کمتر – و در این فرآیند چیزها را بدون چروک نگه دارید. در نجوا نیوز چند تکنیک مفید بسته بندی وجود دارد :

 

Picking-clothes-in-Jamdan

بهترین طریقه چیدن لباس در چمدان

انتخاب چمدان مناسب

برای سفر خود از ابتدا چمدانی را انتخاب کنید که سبک وزن باشد. به راحتی حرکت کند. درونش تقسیمات بهتری داشته باشد و حتی جنس بهتری داشته باشد. حتی بعضی از چمدان ها برای لپ تاپ نیز جای جداگانه دارند.

فشرده سازی لباس در چمدان

در بازار بسته های فشرده سازی لباس وجود دارد که به شما اجازه می دهد دو برابر حد معمول در نحوه بستن چمدان خود جا داشته باشید. با این بسته ها دیگر نیازی به پریدن، نشستن و فشردن چمدان برای بستن درش وجود نخواهید داشت. این پلاستیک های فشرده سازی باعث تخلیه هوای اضافه در بین وسایل و لباس ها شده و فضای بیشتری برای شما به وجود می آورد.

اقلام را رول و تا کنید

استفاده از مقداری از هر تکنیک بسته بندی کارآمدترین راه برای قرار دادن وسایل در چمدان شماست. لباس‌های نرم‌تر را رول کنید و لباس‌های سفت‌تر را تا کنید.

 

Picking-clothes-in-Jamdan

 

طریقه چیدن لباس در چمدان به صورت لایه ای

به صورت لایه ای کار کنید. یک راه عالی برای صرفه جویی در فضا و سازماندهی همزمان این است که کیف خود را از نظر لایه های مختلف در نظر بگیرید. یک لایه از وسایل رول شده سنگین‌تر، مانند شلوار جین، ژاکت، و ژاکت‌های سبک را روی زمین قرار دهید، و آنها را تا جایی که می‌خواهید محکم ببندید. این نه تنها فضای تلف شده را به حداقل می رساند، بلکه از باز شدن رول ها در حین حمل و نقل نیز جلوگیری می کند.

اگر اقلام شکننده ای دارید که به عنوان دستی آورده نمی شوند، آنها را در مرکز کیف روی لایه رول سنگین قرار دهید تا از اقلام در برابر شکستن محافظت کنید.

یک چمدان با اندازه مناسب انتخاب کنید. بهترین چمدان ها برای بسته بندی لباس ها باید سبک تر و با فضای کافی برای تمام وسایلی که نیاز دارید باشد. کیس‌های قدیمی‌تر یا به‌طور سنتی سخت ظرفیت بسیار محدودی دارند و می‌توانند بسیار سنگین باشند. چمدان‌های نازک‌تر می‌توانند موارد بیشتری را که به نظر می‌رسد جای دهند، زیرا مواد کشیده می‌شوند. اگر یک چمدان چرخان دارید، برای کمرتان بهتر است.

فضا را با وسایل کوچک پر کنید. هر اقلام سبک وزن اضافی مانند لباس زیر، کمربند، جوراب و سایر اقلام کوچکتر باید در هر گوشه یا سوراخی در دسترس قرار گیرد تا به تثبیت بسته بندی کمک کند.

وسایل را داخل کفش های خود قرار دهید

کفش ها فضای زیادی را در داخل یک چمدان اشغال می کنند. با پر کردن آنها از اقلام کوچک مانند جواهرات (در یک کیف زیپ دار)، کراوات (غلاف) یا جوراب و لباس زیر (در یک کیسه پلاستیکی) آنها را مجبور به انجام وظیفه کنید. کفش های خود را در کناره های آنها ببندید تا فضا را به حداکثر برسانید.

لوازم آرایش خود را در بالا قرار دهید. کیف لوازم آرایش خود را روی لباس قرار دهید، سپس به سادگی درب چمدان را ببندید و کارتان تمام است. اگر نمی توانید زیپ را ببندید، مهم است که از تقلا و خطر پاره شدن پارچه یا شکستن زیپ خودداری کنید. در صورت لزوم از فشار استفاده کنید تا درب را تا حد ممکن پایین بیاورید،

اگر ترفندهای گفته شده را در بستن چمدان خود بکار ببرید، بدون شک اینکار برایتان لذتبخش خواهد شد و البته با داشتن سفری سبک و راحت، تجربه ای بی نظیر خواهید داشت. همراه داشتن لوازم اضافه، هم بار شما را سنگین میکند هم کمبود جا در طول سفر کلافه تان خواهد کرد.

نتیجه گیری

چه سفر شما یک روزه باشد و چه سفر طولانی مدت به کشورهای دیگر، یکی از مهم ترین مراحلی که ممکن است چندین روز ذهن شما را به خود مشغول کند نحوه بستن چمدان است. شاید نکاتی را در مورد نحوه بستن چمدان به صورت تجربی یاد گرفته باشید، اما در مقاله ارائه شده در این مقاله نحوه بستن چمدان مسافرتی و رهایی از سردرگمی در این زمینه را به خوانندگان آموزش دادیم. اگر در هنگام بستن چمدان از ترفندهای ذکر شده استفاده کنید، بدون شک برای شما آسان و لذت بخش خواهد بود و با یک سفر سبک و راحت تجربه ای استثنایی خواهید داشت.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید