این غذا دستور پخت سریع و ساده ای دارد و طرز تهیه کباب تابه ای آسان است. کباب تابه ای که با نام کباب دیگی نیز شناخته می شود ، یک غذای ایرانی بسیار راحت برای طبخ با رایج ترین مواد اولیه است. می توان آن را به کباب تابه ای یا کباب تابه ای ترجمه کرد که معمولا با گوجه فرنگی کبابی و برنج به سبک ایرانی سرو می شود.

بنابراین، اگر هوس خوردن کباب دارید اما زمان کافی یا دسترسی به کباب ندارید، می توانید کباب تابه ای را طبخ کنید و از طعم فوق العاده آن لذت ببرید. این کباب تابه ای با گوشت چرخ کرده و حاوی حدود 10 تا 15 درصد چربی پخته می شود. شما می توانید از گوشت گاو، بره یا مخلوطی از آنها استفاده کنید. تا آخر این پست برای طرز تهیه کباب تابه ای با ما همراه باشید تا یک کباب تابه ای ایرانی خوشمزه داشته باشید!

طرز تهیه کباب تابه ایمواد لازم برای طرز تهیه کباب تابه ای

گوشت چرخ کرده 500 گرم
گوجه فرنگی 4 عدد متوسط
پیاز 1 عدد بزرگ
سیر 2 حبه
روغن به مقدار لازم
سماق 1 قاشق چایی خوری
زردچوبه به مقدار لازم
نمک، فلفل به مقدار لازم

 

طرز تهیه کباب تابه ایطرز تهیه کباب تابه ای

ابتدا حبه‌های پیاز و سیر را در اندازه‌های کوچک رنده می‌کنیم، سپس آن‌ها را در حوله آشپزخانه تمیز می‌ریزیم تا آب اضافی آن خارج شود.

آن ها را با گوشت چرخ کرده، نمک، فلفل، زردچوبه و سماق مخلوط کرده و کاملا ورز دهید تا مخلوط یکپارچه به دست آید. در اینجا یک تکنیک عالی برای تقویت مخلوط وجود دارد: مخلوط را به شکل یک توپ بزرگ در آورید. آن را از کاسه بیرون بیاورید و برگردانید. این مراحل را 5 تا 6 بار تکرار کنید و مطمئن باشید که یک مخلوط خوب ورز داده شده خواهید داشت!

مقداری روغن نباتی به ماهیتابه بریزید و روی حرارت قرار دهید.  برای طرز تهیه کباب تابه ای مخلوط را طوری در تابه بریزید که کف تابه را بپوشاند. درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید حدود 10 دقیقه روی حرارت بماند.

هنگامی که مخلوط شروع به آزاد کردن آب کرد، درب ظرف را باز کنید و اجازه دهید آب آن به مدت 5 دقیقه تبخیر شود.

در این فاصله از طرز تهیه کباب تابه ای  گوجه ها را از وسط نصف کرده و در سیخ میزنیم. گوجه فرنگی های سیخ شده را از سمت پوست روی حرارت اجاق گاز کبابی کنید.

طرز تهیه کباب تابه ایبرگردیم به کباب تابی خود، گوشت را با استفاده از کفگیر به چهار قسمت یا هر شکلی که می خواهید تقسیم کنید. حالا درب آن را بگذارید و اجازه دهید کباب شما چند دقیقه دیگر کباب شود.

تکه های کباب را برگردانید و اجازه دهید طرف دیگر هم کبابی شود.

بعد از حدود 30 دقیقه از شروع آشپزی، کباب تابه ای خوش طعم آماده است.

روش سرو کباب تابه ای

در ایران اکثر مردم کباب تابه ای را با برنج، سبزی تازه ایرانی و پیاز قرمز سرو می کنند. روی کباب هایشان هم مقداری سماق می پاشند و کمی ترشی به غذا اضافه می کنند. توصیه می کنم دوغ ایرانی را با کباب تابه ای خود امتحان کنید و از این ترکیب بهشتی لذت ببرید. می‌توانید کباب‌هایتان را با نان‌هایی مانند نان لواش هم بخورید .

نکته: در صورت تمایل می توانید گوجه فرنگی کبابی را در 5 دقیقه آخر پخت به کباب تابعی اضافه کنید. در نتیجه سس خوشمزه ای برای کباب های خود خواهید داشت.

بیشتر بخوانید :طرز تهیه خورشت بامیه

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید