در حالی که امروزه پیتزاها با انواع پنیرهای مختلف پر می شوند، یکی از رایج ترین پنیرهای پیتزا، موزارلا است. موزارلا به چند دلیل یک رویه عالی برای یک پنیر پیتزا خانگی است، از جمله این که به خوبی ذوب می شود، به خصوص اگر تازه باشد. اگرچه ممکن است تا به حال زیاد به “ذوب” پنیر خود فکر نکرده باشید، اما توانایی آن در جوشاندن و حباب زدن در فر باعث ایجاد یک بافت عالی و تجربه خوردن لذت بخش می شود. علاوه بر این، موزارلای شیر کامل معمولاً روی پیتزا ذوب می شود و به خوبی کشیده می شود، بنابراین اگر به دنبال بهترین پنیر برای پاشیدن روی پیتزای خانگی خود هستید، به سراغ موزارلا بروید. با نجوا نیوز همراه باشید یا طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی.

طرز تهیه پنیر پیتزا

مواد لازم برای طرز تهیه پنیر پیتزا با سرکه

شیر تازه 4 کیلو
سرکه سفید 1 لیوان

 

مرحله اول طرز تهیه پنیر پیتزا

ابتدا باید شیر را در یک ظرف مناسب بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا به دمای 45 الی 40 درجه سانتیگراد برسد، بهتر است برای طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی از دما سنج استفاده کنید. اگر دماسنج در دسترس نبود می توانید با انگشت خود شیر را تست کنید. زمانی که انگشت خود را داخل شیر فرو بردید و انکشت شما نسوخت یعنی دمای شیر حدود 40 الی 45 درجه سانتیگراد است.

 مرحله دوم طرز تهیه پنیر پیتزا

زمانی که شیر به دمای مورد نظر رسید از روی شعله گاز برمیداریم و سرکه را کم کم به شبر اضافه می کنیم و حدود پنج دقیقه با هم مخلوط می کنیم تا شیر و سرکه به خوبی مخلوط شود و شیر ببرد یا به نوعی وره وره شود.

طرز تهیه پنیر پیتزا

مرحله سوم طرز تهیه پنیر پیتزا

زمانی که شیر و سرکه به خوبی مخلوط شد در قابلمه را بزارید و اجازه دهید شیر و سرکه به مدت نیم ساعت استراحت کند و به خوبی منسجم شود. بعد از نیم ساعت که شیر به خوبی استراحت کرد رویه های شیر را از یک صافی عبور دهید و با دست ورز دهید تا آب اضافه آن به خوبی گرفته شود.

مرحله چهارم طرز تهیه پنیر پیتزا

زمانی که آب اضافی پنیر گرفته شد، به اندازه 3 قاشق غذاخوری نمک به آب پنیر اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید تا یک دست شود. زمانی که کاملا مخلوط شد روی شعله گاز قرار دهید تا یه دمای 60 الی 65 درجه سانتی گراد برسد.

اگر دما سنج نداشتید و خواستید با انگشت دست تست کنید. زمانی که انگشت خود را داخل شیر فروع بردید نباید بیش از 2 ثانیه انگشت را درون ظرف نگه داریم.

حالا پنیر را سه مرتبه که هر باز به مدت یک دقیقه درون اب پنیر اماده شده قرار دهید.

مرحله پنجم طرز تهیه پنیر پیتزا

در این مرحله پنیر را از اب خارج کرده و به خوبی ورز میدهیم تا یک پنیر کش دار داشته باشیم. وقتی این مراحل را انجام دادیم و یه خوبی ورز داده شد یک کاسه حاوی آب و یخ آماده می کنیم و پنیر ورز داده شده را درون ظرف گذاشته تا حالت اولیه خود را حفظ کند.

مرحله آخر

پنیر پیتزا ما آماده است و می توانید در انواع غذاها استفاده کنید. برای نگهداری پنیر پیتزای خانگی می توانید داخل آب و نمک نگهداری کنید و یا داخل یک نایلون قرار دهید و در فریزر قرار دهید.

طرز تهیه پنیر پیتزا

پنیر پیتزا موزارلای تازه چیست؟

پنیر پیتزا موزارلا نوعی پنیر سفید نرم و لذیذ از جنوب ایتالیا است. این نوع پنیر اغلب پنیر موزارلای گاومیش نامیده می شود زیرا معمولاً در دستور العمل های سنتی از شیر گاو تهیه می شود.

اما همچنان یکی از بهترین پنیرها برای استفاده در پیتزاهای شماست.

موزارلای تازه قوام بسیار نرمی دارد که اغلب در توپ های قالبی در کیسه ای پر از آب برای تازه نگه داشتن آن سرو می شود! برخلاف سایر پنیرها یا پنیر خرد شده کهنه، این پنیر نرم برای خوردن بلافاصله پس از تهیه درست می شود.

موزارلای تازه پنیر عالی برای استفاده در پیتزا است. می توانید پنیر خرد شده خریداری شده را دور بیندازید و از این پنیر سنتی محبوب ایتالیایی ها در سراسر جهان استفاده کنید.

نه تنها پیتزاهای شما طعم خوبی خواهند داشت، بلکه پیتزاهای خانگی شما نیز شگفت انگیز به نظر می رسند! با این حال، باید مطمئن شوید که این پنیر تازه را به درستی تهیه و طبخ می‌کنید، در غیر این صورت ممکن است خراب شود.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید