میرزا قاسمی غذایی است که در سفر به شمال ایران حتما باید بخورید. این پیش غذای خوشمزه ایرانی طعم بادمجان دودی (بادمجان) و سیر دارد. برای تهیه میرزا قاسمی فقط به بادمجان، گوجه، تخم مرغ، رب گوجه فرنگی و به طور کلی ادویه هایی مانند نمک، فلفل سیاه و زردچوبه نیاز دارید. شما می توانید مواد آن را در هر خانه ای پیدا کنید و این باعث می شود که یک پیش غذای گیاهی آسان و سریع طبخ شود.

برای پختن یک غذای فوق العاده، باید مواد باکیفیت داشته باشید. همچنین پیدا کردن یک بادمجان خوب گاهی سخت است و بادمجان بی کیفیت تلخ است. بنابراین ابتدا می خواهم به شما نشان دهم که چگونه یک بادمجان خوب پیدا کنید.

طرز تهیه میرزا قاسمی

مواد لازم برای طرز تهیه میرزاقاسمی

  • 4 عدد بادمجان
  • 2 عدد گوجه فرنگی
  • 2 عدد تخم مرغ
  • 1/2 سیر را خرد کنید
  • 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
  • 1 قاشق چایخوری نمک
  • 1/2 قاشق چایخوری زردچوبه
  • 1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه

طرز تهیه میرزا قاسمی

چگونه یک بادمجان خوب انتخاب کنیم؟

بادمجان یکی از مواد اصلی میرزا قاسمی است و یافتن یک بادمجان خوب می تواند غذای ما را خوشمزه تر کند. نکاتی برای انتخاب یک بادمجان خوب وجود دارد:

یک بادمجان خوب پوستی براق و صاف دارد.

سعی کنید یک بادمجان کمی سفت انتخاب کنید و وقتی بادمجان را فشار می‌دهید، دوباره به شکل خود برگردد.

ساقه آن باید سبز باشد.

حالا بادمجان های مناسب خود را پیدا کرده ایم. بیایید در غذای دوست داشتنی خود شیرجه بزنیم و طرز تهیه میرزا قاسمی را بدانیم.

طرز تهیه میرزا قاسمی

اولین قدم برای پخت میرزا قاسمی کباب کردن چهار عدد بادمجان است. آنها را روی باربیکیو یا روی اجاق گاز کباب کنید تا گوشت نرم شود و پوست آن ذغالی شود.

سپس گوشت بادمجان ها را جدا کنید. یک راه آسان برای استخراج گوشت آن وجود دارد. بادمجان را به صورت عمودی از ساقه به سمت پایین ببرید. سپس آن را باز کنید و گوشت را با قاشق بیرون بیاورید.

1/2 پیاز سیر را به قطعات کوچک خرد کنید. تابه ای آماده کنید و پنج قاشق غذاخوری روغن نباتی به آن اضافه کنید. تکه های سیر را روی حرارت متوسط ​​تفت دهید.

طرز تهیه میرزا قاسمیوقتی تکه های سیر طلایی شد، گوشت بادمجان ها را کاملا خرد کرده و له کنید و با 1/2 قاشق چایخوری زردچوبه، 1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه و 1 قاشق چایخوری نمک به تکه های سیر اضافه کنید. در تابه را بپوشانید و بگذارید بادمجان ها و سیر به مدت 10 دقیقه بپزند.

با طرز تهیه حلیم بادمجون آشنا هستید؟

بعد از 10 دقیقه دو عدد گوجه فرنگی را خرد کنید و با 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به تابه اضافه کنید و با تابه درب دار به مدت 10 دقیقه بپزید. اگر آبکی بود، مدتی آنها را با احتیاط حرارت دهید.

در آخر دو عدد تخم مرغ را اضافه کرده و همه را مخلوط کنید. بعد از چند دقیقه که تخم مرغ ها پخته شد، میرزا قاسمی ما آماده است!

برای سرو میرزا قاسمی دو روش وجود دارد، آن را با نان مانند نان لواش یا نان سنگگ به عنوان پیش غذا سرو کنید. همچنین می توانید آن را با برنج برای غذای اصلی سرو کنید.

آن را با مخلفاتی مانند زیتون پرورده ، سبزی تازه ، زیتون یا سیر ترشی سرو کنید . از غذای خود لذت ببرید!

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید