انجیر میوه ای نرم و شیرین با پوست نازک و حاوی دانه های ریز زیادی در داخل آن است. بیش از 850 نوع  درخت انجیر وجود دارد که در آب و هوای گرم رشد می کنند. میوه را می توان در زمان رسیدن یا خشک شدن مصرف کرد. انجیر از نظر فنی یک میوه نیست، در واقع یک گل وارونه است. درختان انجیر مانند سایر درختان میوه گل نمی دهند. گلهای آنها در داخل غلاف گلابی شکل شکوفا می شود که بعداً به میوه ای تبدیل می شود که ما می شناسیم و دوست داریم.

مربای انجیر یکی از پرطرفدارترین مرباها است، که مانند انواع دیگر مرباها به عنوان صبحانه سرو می شود. در نجوا نیوز همراه شوید با طرز تهیه مربای انجیر سیاه

طرز تهیه مربای انجیل سیاه

مواد لازم برای طرز تهیه مربای انجیر سیاه

 

انجیر 2 کیلو
شکر 5/1 کیلو
آب 4 لیوان
گلاب 2 قاشق غذاخوری
آبلیمو 2 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه مربای انجیل زرد

مراحل گام به گام طرز تهیه مربای انجیر سیاه

مرحله اول

برای تهیه مربای انجیر سیاه در مرحله اول باید این میوه خوشمزه را خوب بشورید و دم های اضافه آن را بگیرید، داخل یک ابکش بزرگ قرار دهید تا آب اضافه آن گرفته شود و انجیرها له نشود.

 

مرحله دوم

در مرحله بعد باید شربت را آماده کنید، مقدار آب تعیین شده را در یک قابلمه مناسب ریخته و روی اجاق گاز قرار می دهید تا آب به جوش بیاید در این زمان شکر را به اب اضافه کنید.

 

مرحله سوم

باید در این مرحله اجازه دهید تا شکر در آب به خوبی حل شود، نکته مهمی که باید در این مرحله در نظر بگیرید این است که شعله گار باید متوسط باشد تا دیواره قابلمه شکرک نبندد. بعد از اینکه شکر کامل حل شد و شربت به غلظت رسید، انجیر سیاه را به شربت اضافه کنید.

نکته: چطور متوجه شویم که شربت قوام آمده است. یک قاشق تمیز و خشک را بردارید و مقداری از شربت را داخل ان بریزید و اجازه دهید تا خنک شود اگه شربت خنک شده حالت کشسایی داشته باشد یعنی شربت شما آماده است و می توانید میوه خود را به ان اضافه کنید این نکته برای همه مربا ها کاربردی است.

 

مرحله چهارم

هنگامی که انجیرهای سیاه و یا زرد را به شربت اضافه کردید شعله گاز را کم کنید و اجازه دهید تا انجیرها پخته و نرم شود. پس از گذشت حدود 30 الی 45 دقیفه بسته به پخت مربای انجیر گلاب و آبلیمو را اضافه کنید و اجازه دهید حدود 5 الی 10 دقیقه روی شعله ملایم قرار بگیرد تا مربای شما طعم بگیرد.

طرز تهیه مربای انجیل سیاه

مرحله آخر

شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید مربای انجیل شما به دمای محیط برسد و خنک شود، حالا می توانید مربای خود را داخل شیشه مورد نظر خود بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید