آلبالو یکی از میوه های خوشمزه و پرطرفدار است که می توان از این میوه مربای آلیالو در وعده صبحانه یا در برخی از غذاها مانند آلبالو پلو استفاده کرد. همچنین می توان از این میوه تابستانی یک نوشیدنی خنک و خوشمزه استفاده کرد و لذت برد. می توانید مربای آلبالو و شربت آلبالو را در منرل تهیه کنید. در نجوا نیور با ما باشید تا طرز تهیه مربای آلبالو و شربت آلبالو همزمان را بیاموزید.

طرز تهیه مربای آلبالو و شربت آلبالو همزمان

مواد لازم برای طرز تهیه مربای آلبالو و شربت آلبالو همزمان

 

آلبالو

 

 

یک کیلو

 

شکر

 

یک کیلو

 

هل

 

سه عدد

 

آبلیمو ترش

 

دو قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه مربای آلبالو و شربت آلبالو همزمان

مراحل گام به گام طرز تهیه مربای آلبالو و شربت آلبالو همزمان

ابتدا باید دم آلبالوها را جدا کنید و داخل یک ظرف بزرگ آب بریزید و چند بار خوب بشورید و در آخر آبکش کنید تا آب اضافه آن کشیده شود. وقتی آلبالوها تا حدودی خشک شد با کمک دستگاه هسته گیر، هسته های آلبالو را در بیاورید این روند را طوری انجام دهید تا آلبالوها له نشود و ظاهر آن حفظ شود.

هنگامی که همه البالوها را از هسته جدا کردید داخل ظرف مورد نظر خود بریزید تا جای ممکن از ظرف آلومینیومی با مسی استفاده کنید. مقدار آلبالو و شکر را به صورت لایه به لایه در ظرف قرار دهید و اجاره دهید یک روز به همین صورت در یخچال بماند تا آلبالوها آب بیندازد، می توانید در این مدت چند بار آلبالو و شکر را مخلوط کنید.

بعد از مدت 12 الی 24 ساعت که شکرها به خوبی حل شدن نوبت به جوشاندن می رسد، ظرف خود را روی شعله متوسط گاز قرار دهید و اجازه دهید به جوش بیاید و مدام کف تولید شده را از روی مربا بردارید، هنگامی که مربا به جوش آمد اجازه دهید حدود بیست دقیقه روی شعله کم پخته شود و شربت قوام پیدا کند، در آخر هل را سوراخ کرده و به همراه آبلیمو به مربا اضافه کنید.

ظرف خود را از روی شعله بردارید و جازه دهید کمی خنک شود، حالا نویت این است که آلبالوهای آماده را با کمی شربت از ظرف جدا کنید و کنار بگذارید تا خنک شود.

مجدد قابلمه را روی شعله قرار دهید تا به جوش بیاید و مانند سری قیل کف ایجاد شده را بردارید و اجازه دهید غلظت شربت بیشتر شود، شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا شربت شما خنک شود.

طرز تهیه مربای آلبالو و شربت آلبالو همزمان

نکته مربای آلبالو

  • دقت کنید شربت بعد از خنک شدن غلظت آن بیشتر می شود، پس بیش از اندازه شربت را نجوشانید.
  • به دلخواه می توانید مقدار شکر را کم یا زیاد کنید و این بستگی به میزان شیرینی و ترشی آلبالوها دارد.
  • مربا بعد از آماده شدن باید در شیشه د بسته و در جای خنک نگهداری شود.
  • در صورتی که مربای آلبالوی شما بعد از مدتی کپک زد به خاطز این است که شربت مربا به اندازه کافی غلیظ نشده و شکر کافی نبوده است.
  • موقع پخت مربا باید در ظرف باز باشد تا رنگ مربا تغییر نکند.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید