احتمالا اخیراً در مورد قهوه سرد بسیار شنیده اید – این قهوه در کافه های امروزی فروخته می شود و در قفسه های بازارهای مواد غذایی مد روز قرار دارد. و در حالی که اساساً قهوه سرد است، فقط هر نوع قهوه سردی نیست. این یک برش بالاتر از بقیه است – نوعی که نمی توانید با خامه فرم گرفته یا شربت های مصنوعی روی آن بفشارید.

قهوه سرد دارای بافتی صاف و طعم غنی و اومامی است. این با دقت و کمی صبر ساخته شده است که، ما درک می کنیم، آن را جذاب تر می کند. اما نگران نباشید، لازم نیست تمام پول خود را صرف خرید دلسترهای  سرد کنید. ما یک دستور تهیه قهوه سرد آسان داریم که نه تنها ذائقه شما را راضی می کند، بلکه کیف پول شما را نیز برآورده می کند.

طرز تهیه قهوه سردچرا قهوه سرد متفاوت است

قهوه یخی اغلب با قهوه سرد اشتباه گرفته می شود، اما تفاوت های قابل تشخیصی بین این دو وجود دارد. اولی اساساً قهوه آسیاب شده است که یک شبه در آب سرد خیسانده می شود و سپس صاف می شود، در حالی که دومی معمولاً داغ دم می شود و سپس روی یخ می ریزد تا خنک شود.

اما این دقیقا چه تفاوتی دارد؟ خوب، تهیه قهوه سرد به طور کلی یک فرآیند سریع است، که در آن آب داغ فوراً طعم دانه را استخراج می کند و طعم آن را اسیدی و تلخ می کند. علاوه بر این، قهوه یخی معمولاً قوی‌تر ساخته می‌شود، زیرا در شرف پر شدن (و در نتیجه رقیق شدن) با یخ است تا خنک شود. از طرف دیگر، قهوه دم سرد حدود 16 تا 24 ساعت طول می کشد تا تولید شود. دم کرده ملایم به قهوه اجازه می دهد تا به طور طبیعی شیرین شود و اسیدیته کمتری به خود بگیرد و چون هرگز آب داغ را لمس نمی کند، هر یخی که به آن اضافه کنید برای مدتی خود را حفظ می کند.

در اینجا چند مورد دیگر وجود دارد مزایای قهوه سرد:

 • همانطور که قبلاً اشاره کردیم، فرآیند خیساندن مورد استفاده برای تهیه قهوه سرد، قهوه ای ملایم تر و با طعم کمتر اسیدی است.
 • روش دم کردن قهوه سرد همچنین آزاد سازی کندتر کافئین را تضمین می کند، به این معنی که شما آن را دریافت نخواهید کرد برخورد یا سقوط ناخوشایند کافئین. به همین دلیل، به نظر می رسد که تحمل آن برای معده شما راحت تر است.
 • اگر آن را به خوبی دم کرده باشید، نوشیدنی شما تا دو هفته دوام می آورد، بنابراین می توانید یک دسته بزرگ را به یکباره درست کنید و از دردسر زمان دم کردن منظم و طولانی خلاص شوید.
 • در نهایت، امکان تهیه عصاره از دمنوش سرد نیز وجود دارد، زیرا نسبت قهوه به آب بیشتر است. یک دسته کوچک بسیار قوی دم کنید و از آن برای تزریق طعم قهوه به دستور العمل های مختلف مانند اسموتی، بلغور جو دوسر یا دسر استفاده کنید.

طرز تهیه قهوه سردخودتان قهوه سرد تهیه کنید + دستور تهیه

آیا شما را متقاعد کرده ایم؟ در حالی که 16 تا 24 ساعت طول می‌کشد تا یک دم‌نوش سرد خوب در خانه تهیه شود، اما قول می‌دهیم که به تلاش کمی نیاز دارد و احتمالاً بیشتر چیزهایی (اگر نه همه چیز) که برای شروع نیاز دارید را دارید. در زیر بهترین دستور تهیه قهوه سرد (به عقیده ما) آورده شده است. قبل از دم کردن، مطمئن شوید که این ظروف را دارید:

 • شیشه درب دار
 • آسیاب قهوه
 • پارچه پنیر (یک ورقه موسلین یا حوله کاغذی مناسب است)
 • صافی

برای سرو قهوه سرد دوست داشتنی که منتظرش بودید، یک لیوان را با تکه های یخ به تعداد دلخواه پر کنید. سپس نیمی از فنجان را با کنسانتره قهوه سرد و نصف دیگر را با آب سرد پر کنید. اضافه کردن هر شیری ترجیح می دهید و هم بزنید تا ترکیب شوند.

اگر دم کرده سرد شما به اندازه کافی قوی است، می توانید حتی آب جوش به آن اضافه کنید و آن را گرم سرو کنید. نگران نباشید، طعم ملایم دم نوش سرد از بین نمی رود زیرا تفاله های قهوه مسئول تلخی آن دیگر در ترکیب نیستند.

طرز تهیه قهوه سرد3 راه برای تضمین یک نسخه خانگی خوب

برای تکمیل دستور العمل قهوه سرد، ما فکر کردیم که نکات دیگری را برای دم کردن قهوه اضافه کنیم که شما را به عنوان یک حرفه ای دم کرده قهوه سرد معرفی می کند و به هر کافه ای فرصتی برای پول خود می دهد.

 1. آن را درشت آسیاب کنید

برای استفاده حداکثری از دم نوش سرد، مطمئن شوید که آسیاب را درست انجام دهید. درشتی مورد نیاز شما شبیه به یک دانه خام است. خودداری از آسیاب کردن لوبیاها و تبدیل آن به پودر به این معنی است که طعم آهسته تری دریافت خواهید کرد که از تلخ شدن نوشیدنی شما در طول شب جلوگیری می کند.

 1. مراقب نسبت باشید

نسبت قهوه سرد کمی متفاوت از قهوه معمولی است – یعنی نسبت قهوه بیشتر است. قهوه قطره ای حاوی حدود ½ قهوه در هر فنجان آب است، در حالی که دم نوش سرد از نسبتی حدود یک گرم در هر فنجان آب استفاده می کند.

 1. با صبر فشار دهید

هنگام صاف کردن نوشیدنی خود، مطمئن شوید که از فشار دادن یا فشار دادن زمین روی پارچه پنیر و صافی خود اجتناب کنید – اینجاست که تلخی آن پنهان می شود.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید